Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangulatingadozások ellen...

Hangulatingadozások ellen lehet valamit tenni? Mi lenne hatékony?

Figyelt kérdés

Elég szorongós vagyok, ezzel járok is pszichológushoz. Körülbelül 2-2,5 hónapja már a szorongás szempontjából jobban érzem magam, már összességében jobb kedvem van, nem idegeskedek annyira vagy nem annyit, kevesebbet vagyok szomorú, levert, de azért a hangulatingadozások megmaradtak. Korábban úgy volt, hogy mondjuk 1 hétig jobban éreztem magam, nem szorongtam annyira, többet nevettem, jobb kedvem volt, aztán pár napig vagy megint 1 hétig meg borzalmasan éreztem magam, szorongtam, nem volt kedvem semmihez.

Tegnap este feszült voltam, éjszaka sem aludtam valami jól, reggel, amikor felébredtem, megint rossz hangulatban voltam, de amikor már kikeltem az ágyból, akkor jobban éreztem magam. Produktív is voltam, mostam, teregettem, lehuzatoltam, lementem a boltba, főztem. Erre most, így ebéd után megint olyan ingerlékenynek, hisztisnek, lustának érzem magam, mert amúgy tanulnom kéne és nem azt csinálom, sőt, legszívesebben lefeküdnék egy kicsit.

Egyébként tegnap is jól voltam, csak közvetlen este, lefekvés előtt lettem rosszabbul.


Ez az egész inkább az agyamban játszódik le, a viselkedésemen nem igazán látszik. Egyszer jobban lelkesedem a dolgok iránt, lazább vagyok, nem szorongok egyáltalán sem vagy csak egy picit, mehetnékem van, elintézek dolgokat, leülök és tudok pl. hatékonyan tanulni, oda koncentrálni stb. Máskor meg alább hagy a lelkesedésem (továbbra is akarom az adott dolgot, de elkezdek aggodalmaskodni, hogy mi van ha ez meg az lesz, nem jön össze), nincs kedvem a dolgokhoz, nem csinálok semmit, szorongok, levert vagyok és ilyen rosszabb érzésem van, ezt nem tudom megmagyarázni.


2022. jún. 4. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nm irtad a korod és a nemed. Mert nyilván egy nőnek a ciklusa rendesen befolyásolja az életet. A frontok is hatással vannak ránk,mit ettél mennyit stresszelsz stb. nm mondanam rögtön, hogy bipoláris vagy,mert az nagyobb kilengessel jár. De ha érdekel akkor egy pszichiáterhez menj el,én 500kerdeses tesztet töltöttem ki annó. Magnéziumot megprobalhatod szedni, citromfű teát. Vény nélkül kapható készítményeket kezdésnek. De ami a legfontosabb,mozogj mindennap legalább fél de inkább egy órát aktívan.
2022. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

19 éves lány vagyok. Aznap, amikor megjön, ha fáj, akkor irritáltabb, feszültebb vagyok, de ezen kívül még nem figyeltem meg semmit.

Bipolaritásról olvastam, biztos nem vagyok az, az azért durvább sokkal, nálam nem ilyen szélsőséges. Amikor jól érzem magam, azért az sem olyan, hogy majd kiugrok a bőrömből és ha szomorú vagyok, akkor sem mély depressziós állapotban vagyok azért.

2022. jún. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!