Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre jobban kerülöm az...

Egyre jobban kerülöm az embereket. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Az egész azzal kezdődött, hogy megvettem álmaim kis lakását nagy terasszal, kis udvarral. Sok munka sincs vele és nagyon szeretek ott élni. A munkám otthonról végezhető, bevásárolni is már wolton keresztül szoktam. Nincs kedvem sehova menni. Néha jön hozzám egy-egy barát, de partikat nem szeretek tartani. Nagyon introvertált vagyok, elfárasztanak az emberek, ha sokat beszélnek. Szüleimet látogatom, de ők is fárasztanak néha, pedig nagyon szeretem őket. Testvéreimmel is jó a viszony, nekik már családjuk van, szeretem a gyerekeiket, jönnek ők is hozzám időnként. Ezt leszámítva nincs semmi szociális életem, de a durva, hogy én így jól érzem magam. Szorongok, ha ki kell mennem az utcára, vagy ha olyan rendezvényre kell mennem, ahol sokan vannak. Fáraszt a smúzólás, a felszínes beszélgetések. Néha úgy telnek el napok, hogy nem szólok senkihez. Normális ez? 38 éves vagyok. Városban élek, de csak azért, mert kényelmesebb infrastrukturálisan, amúgy lehet egy tanyán is ellenék, csak oda nem jön ki a futár…

2022. szept. 10. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Jó neked. Én sem tudom elviselni az embereket, de magamban jól elvagyok. Sajnos én nem tudom homeoffice-ban tolni a melóm, így kénytelen vagyok emberekkel érintkezni. Ha tehetném vennék egy szigetet és ott laknék egyedül. Ha így jól érzed magad, akkor nem hinném hogy baj lehet belőle. Nekem inkább abból van bajom hogy túl sok az ember körülöttem.
2022. szept. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Te nem introvertált vagy, hanem szociális fóbiás, és pontosan tudod, hogy rohadtul nem normális, és ha haladéktalanul nem kezdesz kapcsolatokat, nem lépsz ki a magányodból, baromian szenvedős, megbetegedős élet vár rád. Minden ember társas lény.
2022. szept. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
"Minden ember társas lény." Ez micsoda egy közhely.
2022. szept. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

#2


Én is szociális fóbiával élek.

A fertőzésektől is félek.


Igazából,ha lefárasztanak az emberek az sem jó.


Szerintem abban is tönkre lehet menni.

Igazából a középút a legjobb.


Amit a kérdező csinál számomra pl ideális.

Önellátó,nem fárad ronggyá,és annyi emberi kapcsolatot tart fenn,ami jólesik.

2022. szept. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ez majdnem olyan mintha én írtam volna. azt kérded baj lehet e belőle, nem, baj az nem, csak egyre nehézkesebbek leszünk. azt veszem észre már az is nagyobb energiát kivesz belőlem, ami 5 éve még nem. ez az izoláció egyrészt nagyon jó, olyan védve érzem magam, és a saját értékeimnek szánom az időmet. én elég profi vagyok már az önkéntes elszigetelődésben, és mivel én alapból ilyen vagyok - oviban is - így nekem megéri. de azzal valóban számolnom kell, és tapasztalom, hogy a "kinti" dolgok elvégzése egyre nagyobb teher. ez néha megijeszt. sokszor elhatároztam hogy beiktatok valami olyan dolgot rendszeresen az emberek között amihez még valamelyest van kedvem. egy ideig volt is, az segít kicsit hogy szociális hálóban maradjak. a többit kiélem a gyakorin...
2022. szept. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Cannabis a keresőszavak között. :D


Én is aszoc intrós csávó vagyok. Ha szociális vagy, de valami lelki, pszichológiai okok miatt kerülöd a társaságot abból lehetnek gondok mert vágysz rá csak nincs. Ha nem vagy szociális akkor értelem szerűen így szeretsz élni, pont a megfelelő neked.

Én 19 évesen örököltem egy házat vidéken, le is pattantam egyből és azóta is egyedül élek, 35 vagyok. Nem akartam sose családot, se barátnőt és jól megvagyok így. Munkám az bejárós, de nagy részét egyedül csinálom, magam parancsolója vagyok, nem kell más hülyeségét elviselni. Vannak kutyáim, velük járok néha kiállításokra, annyi emberi kommunikáció elegendő bőven, néha már az is sok. Azon kívül van, hogy egy hétig nem beszélek senkivel. Legalábbis szóban, írásban sokat szoktunk haverokkal, van mikor 10-en is chatelünk egyszerre.

2023. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!