Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rosszak a fogaim....

Nagyon rosszak a fogaim. Nincs önbizalmam, mosolyogni sem merek😢 Orvosolhatók?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves fiú vagyok..és nagyon rosszak a fogaim.elől hiányzik 1 és a többi pedig nagyon rossz...sajnos elhanyagoltam őket,és szégyenenlem is,nagyon...valaki tudna tanácsot adni? :( ha elmegyel fogorvoshoz mit fog szóllni?..orvosolhatók a fogaim?:((

A válaszokat előre is köszönöm.tanácsokat is szívesen elfogadok:(



#Borzasztóak a fogaim #nem merek mosolyogni sem #és kerülöm az embereket
2018. okt. 1. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel! A fog az egyik olyan probléma amit nagyon szépen lehet orvosolni. Persze olyan nem lesz mint az eredeti, de egy jó fogorvos/fogtechnikus nagyon szép eredményeket tud elérni.

Menj el fogorvoshoz amint lehet! A felmérés ingyenes még a magándokiknál is. Elmondják mit lehet és mennyibe kerülne. Arra viszont számítanod kell, hogy magán úton a fogpótlás esetleg műfogsor nagyon drága lehet.


Nekem is volt egy fogam elől ami letört. Azt hittem nem lehet vele sok mindent kezdeni, kihúzatni nem akartam de nem volt szép. A fogdoki nagyon szépen felépítette a törött részt és most meg sem látszik.

2018. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján nem lehet megmondani, hogy melyik fogaddal mi lesz, ha ennyire rossznak érzed őket, akkor az sincs kizárva, hogy egyik másik fognál már csak a húzás a megoldás. De ez nem jelenti azt, hogy ez lesz az összes fogaddal, úgyhogy mindenképpen keress fel egy fogorvost, kérjél több időpontot is, hogy elkezdhessétek a kezeléseket. Nagyon fontos, hogy bármilyen kellemetlen a terápia - és minél tovább vársz, annál rosszabb lesz - ne add fel és tarts ki! Előbb vagy utóbb a végére értek a dolognak és utána csak annyi feladatod lesz, hogy odafigyelj rájuk.

És az is nagyon fontos, hogy ha az orvos tanácsot ad a szájápolás terén, azt is mindenképpen fogadd meg, nem azért mondja, mert rosszat akar, éppen ellenkezőleg.

Hajrá és kitartást

Addig is itt egy videó a helyes fogmosásról:

[link]

2018. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogorvos nem azért van, hogy mondjon rosszat azért mert eddig nem voltál neki csak annyi a dolga, hogy helyre hozza a fogaid :D emiatt ne agodj csak akkor szól valamit ha nem mostad meg jól.

Anyámnak is hiányzott pár foga meg nagyon rosszak voltak... mégis csinált neki gyönyörű fogsort. Menj el nyugodtan! :) Minnél hamarább annál jobb.

2018. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fog vállon veregetni erre számíts, de ilyenkor a végeredményre kell gondolni. Bármit mond csak az legyen a szemed előtt és így végig tudod csinálni. Ha az összes fogad rossz, akkor hosszú időtartamra számíts a rendbetételéhez de ezt majd az orvosod elmondja hogy melyikkel mit lehet kezdeni. Foghúzást csak a legvégső esetben engedj.
2018. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én 26 éves nő vagyok, 10 rossz fogam van , nem látszik mert hátul, van amelyiknek csak a töve van meg, nem merek elmenni fogorvoshoz, egyszer úgy húzta a fogam, hogy be volt dagadva az arcom, jobban fájt mint a szülés, nem tudom mi lesz, valahogy el kell mennem. Veled mi történt?
2018. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!