Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent a pszichiátriai...

Mit jelent a pszichiátriai gondozásba vétel? Az alzheimeres beteg akarata ellenére is megtörténhet ez, és hogyan, ha ő nem akarja?

Figyelt kérdés
Édesapám vidéken él, alzheimeres, és anyukám kórházba kerülése miatt egyedül maradt. Minden nap nem tudunk nála lenni, szabad-e egyedül hagyni, ha nem hajlandó velünk jönni. Másik városban lakunk. Ő ragaszkodik a házához. Félünk, hogy bajba kerül. Mit lehetne tenni? Fizikailag jó állapotban van, de szellemileg nem. De nagyon akaratos. Ha azt mondom, gyere az én házamba, mert ott nem leszel egyedül, nekem meg dolgoznom kell, de a párom veled lesz, amíg én dolgozom, ő meg nemet mond, akkor mit csináljak?

#alzheimeres beteg pszichiátriai gondozásba vétel erőszakkal történhet a beteg akarata ellenére?
2022. szept. 11. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem szabad egyedül hagyni.
2022. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem szabad magára hagyni! Ha minimálisan is tájékozódnál a betegségről, ezt tudnád. Miért nem fogadtok ápolót mellé? Most komolyan amiatt otthonba basznátok, mert anyukád kórházban van? Amúgy se megy az egyik napról a másikra.
2023. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!