Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sulyos depresszioban elofordul...

Sulyos depresszioban elofordulhat az, hogy a gondolkodas, emlekezes nehezze valik, vagy szelsoseges esetben szet is esik?

Figyelt kérdés

Regebben jartam egy pszichiaternel, aki a depresszio egy olyan formajaval diagnosztizalt, ami mar a "szemelyiseg reszet kepezi". Nem emlekszem pontosan a nevere. Csak azert irom ezt le, mert nem magamat diagnosztizaltam elsosorban, valoszinuleg tenyleg depresszios vagyok.


Ugy erzem, hogy par honapja igen erosen romlott a hangulatom, es mostanaban mar a kognitiv tunetek is jelentos romlast mutatnak.


Egy mondatot 20x kell elolvasnom, mire tudom ertelmezni. Sokszor ha valami gondolkodtato feladatot kell megoldanom, akkor csak nagyon lassan es nehezen megy, kicsit olyan, mintha semmi otlet sem jutna az eszembe, es mintha konkretan faraszto lenne a gondolkodas. Sokszor nehez neveket, vagy szavakat felideznem. Vagy regi emlekeket nem tudok felidezni, nem emlekszem, h x szituacioban mit ereztem, mi tortent. Es ami a legrosszabb, hogy mostanaban reggelente felalomban, vagy ha elbambulok, akkor teljesen ertelmetlen, zagyva gondolatok jutnak eszembe. Illetve sokszor elfelejtem, hogy min is gondolkoztam epp.


Nincs neurologiai gondom, voltam szakembernel, szoval tuti valami mentalis nyavaja miatt tortenik ez velem. Okozhatja ezt a depresszio (foleg depressziosok velemenyere lennek kivancsi, h ok tapasztaltak-e ilyet)?


2022. szept. 11. 15:43
 1/9 A kérdező kommentje:
+ ezek miatt a beszelgetes sem megy, nincsenek temaim, nem tudok megszolalni. Kezdek egyre jobban elszigetelodni a kornyezetemtol.
2022. szept. 11. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Előfordulhat.. mindenképp alulműködés állt be a neurotranszmittereidben(szerotonin, dopamin, noradrenalin).. nekem is voltak ugyanezek amiket leírtál, én aripiprazole-t kapok rá, ami nem is antidepi, hanem 1 antipszichotikum..
2022. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Evekkel ezelott en is majdnem antipszichotikumot kaptam, de vegul nem kezdtem el szedni. Es neked bevalt egyebkent? Azota helyreallt a gondolkodasod? Illetve nincs termeszetes modja az ilyen sulyos depresszio kezelesenek? Testmozgas, stb?
2022. szept. 11. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem állt volna helyre, nyílván ide se tudnék írni:D vagy már kárt tettem volna magamban. Természetes gyógymód.. Magyarországon? nem nagyon van sajnos:/ A pszichoterápiás rehab. intézményekben(Tündérhegy, Thalassa ház) is adnak erre gyógyszert. Minnél jobban otthon ragadsz, ez annál rosszabb lesz. A mozgás segítene de nem oldaná meg teljesen és rendszeresen kéne csinálnod akkor is, ha rosszul vagy stb.. Ilyen esetben jobb ha a dokidra hallgatsz. De az aripiprazole-t megkérdezheted, engem helyre rakott. Már 5mg is hatásos lehet.
2022. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Drága Barátom!


Köszönöm, hogy olvasod ezt. Jelenleg kicsit összeszedetlen a mondandóm, mert csak így hirtelen megláttam és belevetettem magam az írásba, mivel egy szükségben lévő sosrstársnak látlak. Nem is olyan rég én is pontosan ilyen voltam, csak kb. szinte egész életemben. A gyerekkorom meg annyira sötét, hogy szinte nem is emlékszek semmire. Vagy legalábbis eléggé hasonló helyzetben voltam. Ugye, mint sajnos ma nagyon sok helyen nálam is először a gyerekkor szedett szét, aztán a brutálisan súlyos depresszió. De ugye még én is ártottam az egészségemnek egy jó nagy lapáttal, amire törvényszerűen jön a következmény. És erről nem az Úr tehet, hanem a mi saját meggondolatlan döntéseink... Fent voltam teljes éjszakákat és még tovább, kockultam rengeteget, bár én vegetáriánus voltam akkor is, de rengeteg csokit ettem, hamburgert, pizzát, zabáltam... sok sajtot is ettem (ez nem is alkalmas tápláléknak)... ja és semmi zöldség gyümölcs, még vizet se ittam, csak üdítőket, ezt vagy fél évig csináltam.. (gondolhatod, hogy mennyire ködös volt az agyam)... sokszor illetlen videókat néztem... Ennek tetejére a depresszióm miatt még fürdeni se mentem ki jó sokáig, a testem tele lett piros izékkel, már ezért is depis lettem, hogy lesz így társam, ezért is depis lettem, ez egy öngerjesztő folyamat... De végül, csak sikerült kilábalnom belőle. Én az Úr segítségével jöttem ki belőle, csakis így lehet! Ő mutatta meg az utat nekem! :) Leírta az Ő szent Igéjében és a bizonyságtételekben, hogy mi az egészséges az embernek, mert Ő a legjobbat akarja Neked és nekem is! :) Pl. itt olvashatsz bizonyságtételeket ( [link] Nagyon nagyon sok valóban hasznos tanács van benne. Neked főként az egészség kategóriából javaslom az olvasmányokat. A Bibliát, pedig tudod, hogy hol találod meg, de azért beillesztem ide :) ( [link] . Ott is egyértelmüen az lett adva étrendnek teremtéskor az Édenben, ami a legjobb neki. Először is nagyon fontos, az étkezés. Vegetáriánus étkezés, de még jobb a vegán. A mértékletesség rendkívül fontos. Nem csak evésben, de alvásban, munkában... mindenben is. A rendszeres testmozgás nagyon fontos. El kell kerülni azokat az ártalmas bulikat, amelyek tönkreteszik az embert. Időben kell lefeküdni. No alkohol, no cigi, no ártalmas dolgok!! Mindig vidám elme! Drága Barátom, én nem gondoltam volna, hogy ide visszakapaszkodok, ahol most vagyok, de az Úr annyira szeret és jó és kegyelmes hozzám, hogy csak hálás lehetek Neki mindenért! :) Te is bízz Őbenne. Tegyél erőfeszítéseket magadért és kérd az Urat, hogy áldja meg igyekezetedet. Ő biztosan megsegíti a Benne bízókat. De ha nem teszünk semmit, nem is várhatunk áldást! A vidám elme jó orvosságul szolgál; a szomorú lélek pedig megszáraztja a csontokat.(Példabeszédek 17:22) Fordítsd az arcod a nap felé és az árnyék a hátad mögé kerül. (Ezt nagynénémtől hallottam) Bízzál az Úrban, rólad Ő meg nem feledkezik, sorsod sötétlő árnya közt, szent arca rejtezik. (Ez egy ének dalszövege) A legjobb, ha teljesen megtérünk!!! :) Légy erős kedves Barátom! :) Légy erős! :) Imádkozok érted! :)

2022. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi. 4 eve vagyok otthon, mar erzem, hogy eleg rossz. Sajnos evek ota csak kb a munkahelyem es a lakasom kozott ingazok, raadasul egyedul is lakok. Ami pedig meginkabb betett, hogy olyan munkahelyem lett, ahol eleg sok a home office, ami nekem kin szenvedes kb, mert akkor vegkepp egesz nap egyedul vagyok. Egyebkent a te irasodon latszik, hogy mar nem szenvedsz ezektol a tunetektol. :D A dokival annyi a baj, hogy mar nem annal vagyok, aki a depressziot megallapitotta es az antipszichotikumot akarta adni, hanem atmentem egy olyanhoz, aki kevesbe gyogyszerparti, es inkabb pszichoterapias jelleggel jarok mar hozza. Az elejen o is adott gyogyszert, de csak nagyon minimalisat, nem attol akarja, hogy meggyogyuljak.
2022. szept. 11. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:

A 16:38-as vagyok.


Ja és egy szem gyógyszert nem szedtem be, csak nézd meg a mellékhatásait, egyből kigyógyulsz, helyette ott van 10 potenciális betegség... kell ez nekünk...?

2022. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ, utolsó. A hitnek valóban gyógyító ereje van, és támasz lehet a legnehezebb időkben. Régen én is olvastam a bibliát, mostanában már csak imádkozok, ha nagyon rosszul érzem magam. Köszönöm a jókívánságokat is, neked is kitartást és légy erős!:)
2022. szept. 11. 16:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig olvasod a Bibliát, akkor valószínűleg ,már ezt is tudod: Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. (János 3:16) Krisztus eljövetele közelebb van most, mint amikor hívőkké lettünk. A nagy küzdelem végéhez közeledik. Isten büntető ítéletei már sújtják földünket. Ünnepélyes figyelmeztetésük így hangzik: "legyetek készen ti is; mert amely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia" (Mt 24:44). {CCh 356.1}
2022. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!