Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más nem örül bele, az egész...

Más nem örül bele, az egész emberi létezésbe?

Figyelt kérdés

Hogy ugyan az ismétlődik csak más díszlettel.

Hogy semmi új nincsen a nap alatt. (Latin közmondás.)

Minden viszonylagos és nincs abszolút jó - az életben. Példa Pál apostol. (Gyilkos volt és szent lett, vagy szent István gyilkos volt és?) ezek az emberek mind szentek lettek. Nem csapott beléjük fentről a mennykő.


Egyszerűen ebbe örülök bele, hogy itt élünk egy kicsi bolygón, öljük egymást, eljárunk a-ból B-be, s ezt munkának hívjuk. A pénz kering körbe mint valami olaj a gépben. Elegem van abból hogy az emberi természet nem változott semmit sem. Csak a díszletek, amik mögött nincsen semmi.


Belefáradtam a sok útkeresésbe a sok guru magasztos bölcselkedésébe. Elegem van! Mindent olyan könnyűnek érzek, elviselhetetlenül könnyűnek. Nem értem ah ezt én észre veszem más miért nem? Miért nem változtatunk ezen a rabszolgatartó rendszeren?


Annyira elegem van hogy szenvedés az élet, hogy semmi értelme nincs.


Régen mondjuk volt valamiféle hitem de mára ebben is kételkedek.



2022. szept. 14. 21:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha már a nincs új a nap alatt mondást idézted, olvasd el a Prédikátor könyvét, ahol ez elhangzik. Olvass kicsi görg filozófiát, Szókratész idejéből (Szóratész védőbeszéde, Gorgiasz, Phaidón). Ezekből tényleg megtudható, hogy az emberi természet mit sem változik (évezredes szinten sem).

Tehát ami ebből következik, hogy semmiféle utópikus rendszer nem fogja elhozni az egyetemes boldogságot és igazságosságot, mert a hiba az emberi tényezőben van.

Ezen nem tudsz változtatni, hanem a kiutat kell megtalálni innen, egyéni szinten (nem öngyilkosság útján). Ami nekem bevált, hogy Istenre bíztam az életem, aki GONDVISELŐ. Erről beszél Jézus:


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Semmire se cserélné el, hogy Jézus személyes Istenről tanított. Aki rendelkezik a teremtésétől független akarattal, cselekvőképességgel, imádkozni lehet Hozzá.

A keleti világkép a panteizmus, "Isten" maga a világ, egyfajta világtudat, ami minden részecskében ott van. Meditáció, mantra stb. útján lebonthatod az énhatárt, és megtapasztalhatsz egy egységérzetet a világgal. De nem fogsz személyes Atyával találkozni. Ezért van az, hogy a meditációval magas szintre elért guruk közül sokat rajtakapnak erkölcstelenségen, szexuális visszaéléseken, kapzsiságon, mivel erkölcsileg nem lesznek jobbak. Írok néhány példát, akik könyveit a hazai könyvesboltokban/könyvtárakban is megtalálhatod: Osho, Sai Baba, Maharishi, Sri Chimnoy, Szwámi Ráma... ezekről mind bebizonyosodott, hogy ferde alakok.

2022. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
Isten csapásokkal halmoz el minket, de a Jóságos Isten ugyan miért tenné ezt, ha nem azért, hogy erősebbek legyünk? Ezért kell Isten szavát ismerni, mert tanít minket, hogy boldogok legyünk e földön.
2022. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem, sajna nem ígér zavartalan boldogságot Jézus itt.

"E világon nyomorúságtok lészen; de bízzatok: én legyőztem a világot."

2022. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Honnan jöttek hirtelen ezek a vallásos hozzászólások? Nem véletlenül ilyen alacsony a pontozásuk, hülyeség, légyszi legalább ne írjátok le.
2022. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14 nem mindenki ateista, mint te

A felvetett kérdéseket (élet értelmét) a vallás/filozófia tárgyalja

2022. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A vallás nem tárgyal semmit. Csak találgat. Egyedül a tudomány az aminek van értelme ezeknél a kérdéseknél.
2022. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16 a kérdező majd eldönti, hogy a tudományt vagy a vallást/filozófiát hívja segítségül a problémái megoldásául.


Természettudományos módszerekkel nem lehet kimutatni Istent.


A tudomány eredményei, az örökítőanyagunk DNS értelmes programozottságra utalnak.

[link]


Egy szubjektív érv: nézzünk delfinekről filmet. Ezek a kedves és intelligens lények bizonyságok számomra, Isten létezésére és jóságára.

2022. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Csak azt lehet kimutatni ami létezik. Miért hinnék valamiben aminek a hitét gyerekekre erőszakolják? Tudod milyen egy katolikus iskola?? Én tudom mi zajlik ott, 5 évet jártam muszájból. Minden kis apró kételkedést kiölt belőlem miszerint ami nem létezik abban nem fogok hinni. A katolikusok egyébként is több embert öltek mint a leggonoszabbnak tartott uralkodók. Rengeteg embert kínoztak csak azért mert nem követte a hülyeségüket. Én ebben nem veszek részt, remélem más sem olyan hülye hogy higgyen ilyen kitalált írott bibliai dolgoknak, ami már százszor át lett írva.
2022. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem tartozom felekezethez, a katolicizmus meg különösen távol áll a lelkialkatomtól, inkább gondolkodó típus vagyok. Sok dolgukat babonaságnak találom. Ha meghallom az Üdvözlégy kántálást a rádióban, mindig lecsavarom. Protestánsok meg a Bibliát bálványozzák. :( Jézus tanításait kellene kiemelten kezelni.

Fordítottam egy rövid anyagot, én úgy fogom fel mint az illető.

[link]


Viszont keresztényként nem lehetek egyházellenes, látok pozitívumokat is a tevékenységükben.

2022. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én régóta mondom hogy a mentális betegek látják jól a világot.

Nekem évek óta minden nap ilyen gondolataim vannak mint neked

Bele fogok gebedni egyszer

Aki ezzel az értelmetlen körforgással amit életnek neveznek elégedett, na az a hülye…

2022. szept. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!