Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok dolgozni a szorongás...

Nem tudok dolgozni a szorongástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A hátteret most nem írnám le, annyi, hogy a családomban mindenki nagyon komoly szorongásos. Anyukám bipoláris, skizofrén volt, tesóm nem mer kimenni a házból, szociális szorongás eldurvult, én pedig depressziós és generalizált szorongásos vagyok.

27/N vagyok, jelenleg munkanélküli, otthon élek. Szedtem már többféle gyógyszert, antidepresszánst, önismeret is van, több orvoshoz is jártam,de nem jövök helyre, és nem is javul.

Konkrétan nem merek dolgozni. Volt eddig 2 munkahelyem, 1-1 hónapig, mert hánytam, remegtem, kiestem a valóságból és úgy éreztem meg akarok halni. Nem a munka büdös számomra, hanem egyszerűen olyan, mintha egy teljesen más állapotba kerülnék. Kaptam ebben a korszakomban erős altatót is, az sem hatott SEMMIT. Tehát erőt vettem magamon, elkezdtem dolgozni, és olyan szintű rohamokat kaptam, hogy már a boltba nem tudtam lemenni, le kellett ülnöm az utcán egy padra és segítségért telefonálni. Nem pánikroham volt, hanem mintha kiszakadnék a valóságból.

Szóval olyan erős a szorongás, hogy felül írta a gyógyszereket és mindent.

Egyidőben minden nap sportoltam, akkor sem volt jobb. Barátok sem segítenek, sokszor velük is szorongok, és otthon is a sok mentális beteg között.


Szóval nem tudom mit tegyek. Most megyek megint egy pszichiáterhez, de ez nekem nem élet így. A telefonban mikor felhívtam, konkrétan nem kaptam levegőt és szólnom kellett neki, hogy ne haragudjon.

27 vagyok. Egy csinos, okos nő, és nem akarok a szülőkkel élni, dolgozni akarok.


Hova tudnék fordulni?


2022. szept. 15. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Mi pontosan a gond, ami a szorongást okozza?

Ha nem akarod nyíltan kiírni, nyugodtan írj üzenetet (privátot)!

2022. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál, jól esik.

Ide írom, ha nem gond, hogy lássa mindenki.


Nos, a szorongásom nagyon összetett. Nagyon nehéz gyerekkor volt, ahol nem volt saját vélemény, érzelmek kimutatása, nem törődtek velem, magamat neveltem.

Az egész család elszigetelődött, kb. mint egy lelki börtön, olyan volt. Pluszban a suliban kiközösítettek, én voltam a stréber, a csúnya lány, és sokszor szóltak idegenek az utcán oda, hogy csúnya vagy. Akárhogy próbáltam, nem tudtam beilleszkedni a társaságba.


->tehát a szorongásom fő oka, hogy elvesztem a biztonságérzetemet. Olyan, mintha hirtelen nem bíznék magamban, pedig tudom, hogy nagyon jók a képességeim. Úgy érzem hirtelen hogy meghalok egyedül, nem vagyok képes semmire, bántani fognak szavakkal, rosszat gondolnak rólam, nem vagyok értékes és szerethető, és egyedül vagyok a világban.


Kognitív terápián is voltam, végig vezettük az érzelmeket, gondolatokat, de egyszerűen olyan, mintha lenne egy racionális énem, illetve egy szorongó, érzelmes énem.

2022. szept. 15. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Barátok, család, más kortársi kapcsolatok? Csoportterápia?
2022. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Család tragédia.

Hiába kérek segítséget, sajnos ők is tropán vannak.

Ezt oldalakban ki tudnám fejteni, de most inkább nem, ha nem baj.

Barátok nincsenek, csak 1-2, de azon kívül, hogy meghallgatnak nem tudnak mit csinálni.


Csoportterápián is voltam.

2022. szept. 15. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Családodtól kéne megszabadulnod valahogy!
2022. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Ami talán működhet az az ,hogy egy nyelvet megtanulsz magas szinten és fordítasz online. Nm kell kimozdulnod ,de ezért is tenned kell. Azért 27evesen nincs munkatapasztalatod,így nm tudom hogy mit birnal dolgozni.vagy szazalekoltasd le magad ,hogy legalább legyen bevételed. Nm élnek örökké a szüleid. Vagy nm jó a gyógyszer beállításod azt meg pszichiáterrel kell megbeszélni vagy befekudni kórházba.
2022. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!