Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom elfogadni azt...

Hogyan tudom elfogadni azt hogy ami a múltban történt az megtörtént?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és van nekem egy idősebb nővérem aki szerintem engem molesztált mikor kicsi voltam. Én nem tudtam mit csinálok csak annyit tudtam hogy jó érzés és ezt kihasználta. Ennyi idősen ezekre visszagondolva nem tudom hogy mit tegyek. Nem merem elfogadni a tényt hogy ő ezt megcsinálta, nem tudok ennek a ténynek elég figyelmet keríteni, nem tudom mit kezdjem ezzel. Nem tudom senkinek se elmondani ezeket, tele van olyan kérdésem hogy mi van ha nem is történt meg? Hiába valóságos az egész, hiába érzem hogy ez megtörtént és a múltam része valamiért még mindig harcolok azzal hogy ez mind csak a képzeletem szüleménye és csak egy rossz rémálom. Senki se nézné ki a nővéremből ezeket. Főleg hogy én úgy csinálok mintha semmi se történt volna. Néha belegondolok hogy esetleg ő emlékszik azokra dolgokra amiket velem csinált és amikre rászedett engem?

Tényleg nem merem ezeket senkinek se elmondani, mert úgy érzem hogy senki nem hinné el nekem, vagy akárki akinek elmondanám hülyének nézne.



2022. szept. 17. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez súlyos történet, a saját lelki egészséged érdekében keress egy pszichológust akivel fel tudod dolgozni, oldani, kibogozni, hogy mi történhetett.
2022. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Egyet;rtek az előzővel. Keress egy pszichológust, legjobb egy hipnoterapeuta lenn, ugyanis hipnózissal felhozatók akár előző életedbem történt dolgok is.
2022. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
67%
Rühellem, amikor ezen az oldalon minden kis kamaszkori világfájdalomra pszichológust javasolnak, de ebben az esetben én is ezt látom helyénvalónak.
2022. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!