Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik a Ritalin?

Hogyan működik a Ritalin?

Figyelt kérdés

Most írták fel. Pár napja kezdtem el szedni. Ritalin 20mg LA (módosított hatóanyag leadás)


Mindenhol azt olvasom, hogy ez a gyógyszer azonnal ki fejti a hatását, (beszedéstől 1 óra kb.)és hogy hamar kiürül a szervezetből.

Ennek ellenére a pszichiáterem aztmondta, hogy ne várjak tőle semmit azonnal, mert idő kell amíg felépűl a hatása. Ezért is 3 hét múlva beszéljünk újra, hogy miujság. Valóban ezt is tapasztalom, hogy semmi hatása még, pedig már 4 napja szedem. Hogy van ez akkor? Ti mit tudtok erről? Aki szedi ezt a gyógyszert, írna nekem tapasztalatot?



#gyógyszer #idő #hatás #Ritalin #Kifejti #Felépíti
2022. szept. 19. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Egyetlen gyógyszer amiről tudom, hogy nem szedném soha...
2022. szept. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Észrevétlenül megbutulsz tőle - mint a segg...
2022. szept. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Ismerősöm fiának segít. Sulis időszakban szedi.
2022. szept. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Első-második nem keveritek a rivotrillal?
2022. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is eszembe jutott, hogy keverik. Igaz, nekem Rivotriltól sem lett bajom...
2022. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
4, akkor a második. Nekem is szednem kellett volna ADHD miatt, szerencsére anyámnak volt annyi esze, hogy nem engedett ilyet.
2022. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Miért keverném őket? Mellesleg.
2022. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért írták fel, mert az adhd-m miatt már alapból el vagyok butulva mint segg.. Tehát akkor ne szedjem mert még butább leszek? Akkor viszont nem is segítenek a gyógyszerek? Mert én már az összes létező tippet-trükköt, módszert, amit adhd-ra tanácsoltak, azt már kipróbáltam. Semmi nem működött. Se életmódváltás, se sport, se vitaminok se diéta semmi. Már tényleg csak a gyógyszerben bíztam. Ez nem hangzik jól akkor.
2022. szept. 19. 19:11
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Egy kortàrsam szedte is, közvetlen akkor, a viselkedése is valami kegyetlen szörnyű volt, az anyja egyáltalán nem bírt vele utána már végképp. 😔 Én azóta sem ajánlom. Nézd, én pl szakmát szereztem, tudom,,hogy mik a nehézségek, én is benne vagyok, mai napig nem bírom a monoton dolgokat, munkába volt is bajom ezzel. Nem bírok meg ülni 5 percig anélkül, hogy nem csinálok bármit is... emiatt pl telefon függenek hisznek pl. Ha gondolod privátban szívesen beszélek veled . Azt azért szerintem ne hidd, hogy buta lennél. Csak másabbak vagyunk. Nem tudunk koncentrálni hosszabb távon, stb, de ettől nem vagyunk buták.
2022. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na beezedted?
2023. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!