Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter felír egy doboz...

Pszichiáter felír egy doboz 30mg Ritalin LA-t, de este vegyem be? (felnőtt)

Figyelt kérdés

Először felírt ritalin 10mg IR-t 2 dobozzal (OGYEI szeint felnőtteknek tilos ritalin 10mg IR-t felírni ADHD-re, kivéve ha narkolepsziás a beteg, de én nem vagyok az, felnőtteknek cska ritalin LA-t lehet).


Helyette 1 év útán, 2 dobozzal 20mg ritlain LA-t írt fel, amire azt mondta vegyem be reggel meg délben. Ezzel nem volt baja.


Aztán azt abba hagytam, mert nehezen aludtam el, visszamentünk ritalin 10mg IR-re, 2 doboz.


Végül megint abbahagytam, mert úgy éreztem a ritalin 10mg túl erős.


Majd ma kértem tőle ritalin LA-t (ami gyengébb, nincs meredek felmenő meg leejtő a koncentrációban), erre azt mondta hogy azt biztos nem ír fel nekem mert az emberek meg szoktak tőle őrülni (ez nem tom mit jelent).


De már kétségbe vonta hogy valaha felírt nekem ritalin LA-t


Aztán emlékeztettem, hogy 1 éve felírt nekem nem is 1 hanem 2 dobozzal ritalin LA-t 20mg. Utasítva hogy reggel meg délben vegyem be. Erre közölte, hogy a gépben ilyet nem lát (gondolom nem nézett minden riportot át, mert én az eeszt-ben látom hogy ott van a ritalin LA 20mg 2 dobozzal).


Szóval visszatérve mára, a rendelőben, aztán mondta, hogy olyan nincs is hogy ritalin la 30mg. De megnézve a gépben látta és mondta hogy igazam van van olyan.


Egyébként nem hogy 30mg van, hanem 40mg, 50mg és 60mg is.


De a 20 mg ritalin LAból sokat nem éreztem, fáradt voltam, meg úgy semmi nem érdekelt, filmet néztem és elfelejtettem a sztorit a következő 2 percben, meg hogy ki mit mondott.


Ezért kértem ritalin LA 30mg-ot.


Na de végül nem tom miért de úgy döntött felírja, ritalin LA 30mg 1 doboz havonta, 1 db-ot vegyek be ESTE.


Viszont amit totál nem értek az az, hogy azt írta rá hogy este vegyem be????? Ilyet sosem írt. Ennek mi értelme?


Amikor ritalin LA 2 doboz 20mg-ot kaptam akkor reggel és délben kellett bevennem.


Most meg azt mondja ESTE vegyem be??? Ha akkor veszem be fix nem alszom és ideges leszek mert 8 - 10 órán át hat, tehát 8-10 órán át nem alszok..


Arról nem is beszélve, hogy néha picit kávézok reggel/délben - de a ritalin LA + káve picit már sok is.


Erről mi a véleményetek? valakinek kellett szednie ritalint vagy ritalin LA-t csakis este mint ADHD-s ként?



2022. júl. 22. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Sosem szedtem Ritalint, de olvastam róla. ADHD gyanú felmerült nálam. Ne este vedd be, hülye az az orvos. Ritalint reggel szokás.
2022. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a 20 mg Ritalin RA-val nem tudtál aludni, nappali szedéssel, akkor a 30 mg-al hogyan fogsz? (Kérdezem akkor is, ha reggel fogod szedni)


Vagy 2x20 mg volt régen?

2022. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1

En is csodalkoztam, ritalin 10mg-osat irt fel eddig, mondtam neki hogy ideges vagyok tole, es regen szedtem az LA-t, es ujra szeretnem probalni.


erre kozolte hogy azt nem ir fel nekem mert az emberek "megorulnek" tole.


Aztan vegul felirt, ertesitovel meg mindennel es azt mondta este szedjem be a 30mg-ot (regen 2x10mg ot szedtem - de erre viszont azt mondta reggel meg delben szedjem be).


Nagyot neztem ezen en is, hogy komolyan este szedjem be? Fix hogy nem fogok aludni. Az adagolast is ugy irta hogy 0-0-1.


Csak fogom a fejem.

2022. júl. 22. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Vedd be reggel.
2022. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!