Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor nem volt az internet...

Amikor nem volt az internet ennyire a hétköznapok része, akkor is ennyi hipochonder volt?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, én azóta rettegek sokszor tünetek komoly mivolta miatt, mióta van internetem. De itt is látszik, hogy kb. minden 5. kérdés, hogy köhög a kérdező, tüdőrákja van-e.


Ehhez gondolom nagy mértékben hozzájárulnak a "kedves" "orvosi" híroldalak, meg a női és egészségportálok is, ahol hasonló cikkek vannak, hogy "Ha sokat köhögsz, akár komoly bajt is jelezhet!", "Ne vedd fél vállról a hőemelkedést, nagyon komoly betegséget is jelezhet!". Vagy a tünetsorolók, köhögés okai lehetnek többek között:

- megfázás

- száraz levegő

- aszthma

- légszomj

- daganatos megbetegedés

- influenza


Nagyon kedvesen elrejti benne a cikkíró a daganatos megbetegedést, hogy az egyszerű proli egyből beszarjon. Miért?



2022. szept. 19. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos az egészben az a legszomorúbb, hogy ezek az egészségportálok abból élnek, hogy valaki hipochonder lesz és emiatt sokat kattint rá.


Erre megy ki az egész játék, hogy minél jobban úgy adják elő, hogy itt komoly a helyzet emiatt sok aggódó rákattint és el is merül az oldalban. Közben az illető hipochonder lesz de ez mit számít? A lényeg, hogy a kattintás megvan és ezzel a pénz is.

2022. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1, igen, és sajnos azt látom, hogy orvosok asszisztálnak hozzá, tehát ők írják a cikkeket, pl. a webbetegen, ami az iskolapéldája ezeknek. Az egyszerű ember látja, hogy na, ezt egy orvos írta, akkor tuti igaz.


Saját példám, pár éve nagyon, de nagyon meg voltam fázva, egyik reggel apró piros pöttyök voltak a zsepiben amikor köhögtem. Nyilván felmentem a webbetegre, vérköhögés = tüdőrák. De így leírva, hogy "ha véreset köhögünk fel, hajszálérből is jöhet, felsértett nyálkahártyából, de LEGINKÁBB tüdőrákra kell gondolnunk".


Én már temettem magam, másnap eljutottam mellkasröntgenre, és egy kedves pulmonológus néni volt az orvos, elmondtam neki, hogy mit olvastam, mondta, hogy a vérköpés kb. végstádiumos tüdőrákosoknak van, és mivel 30 év alatti vagyok, nem is dohányzom, miért gondoltam, hogy tüdőrákos vagyok? Na ott láttam, az igazi orvost, ahogy nézett rám, és csóválta a fejét, ezen a hülyeségen amit olvastam... A bajom annyi volt, hogy légcsőhurutom volt, és az erős köhögéstől megrepedt pár hajszálér a tüdőmben, kaptam antibiotikumot, meg érfalerősítőt, és 1 hét múlva kutya bajom volt.

2022. szept. 19. 08:49
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
79%
Lényegesen kevesebb volt. Részint a fent már vázolt okok miatt, részint pedig azért, mert nem értünk rá magunkkal (ennyit) foglalkozni.
2022. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!