Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy nem tudok...

Miért van az hogy nem tudok elgondolkodni?

Figyelt kérdés
Míg más emberek el vannak a saját gondolataikkal én "figyelem a külvilágot" állandóan, a történéseket, mások reakcióit és gondolkodom azon hogy mások éppen min gondolkodnak, milyen érzéseik vannak. Az én fejem üres, mintha nem lennének gondolataim és semmi nem tesz boldoggá, értelmetlennek látom az életet. Minden jelentéktelen, semmi nem számít és ezért nagyon felejtek is, mert semmi nem érdekel igazán. Nagyon egyedül érzem magam a fejemben, hiába van akárki akivel beszélhetek, nagyon egyedül érzem magam, mintha hiányozna valami. Én így nem tudok élni.

2022. szept. 19. 15:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez másnak érthető? Kezd ijesztővé válni a dolog, néha már azt hiszem több személyiségem van mert elbeszélgetek magammal a fejemben de mintha 2 személy lenne ott bent..
2022. szept. 19. 15:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, ebből marhára nem az jön le, hogy nem gondolkodnál...
2022. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom de zavaros minden
2022. szept. 19. 15:48
 4/7 A kérdező kommentje:
a gondolataim nem a háttérben történnek, nagyon "koncentrálok rájuk" és nem tudom normális-e ez.A "nem tudok elgondolkodni" alatt azt értettem hogy úgy hogy ne figyeljek rá.. hogy ne teljesen legyek jelen mindig
2022. szept. 19. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Pszichológushoz menj, ő tud segíteni feldolgozni ezt és egy (mentálisan) egészségesebb életet élni. Vagy legalább az esélyét megadni. Érdemes. Így nem kell leélned az életed. Kérj segítséget, ez magàtól nem fog elmùlni.
2022. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes. Nekem is kisebb problémákat okozott az ilyen gondolati hurok, hogy elkezdek magamra figyelni, aztán a magamra figyelésre... De végtére nincs baj a gondolkodásommal, csak sokszor a határaiba ütközök. Pedig még a végén sikerülne valamire rájönnöm a témában (majd kifejthetem, hogy mi az), ehelyett inkább elkezdem kiselőadásba fektetni, amit kigondoltam.

Fura, hogy nem érzed jól magad így. Én irigylem tőled a folyamatos kifelé figyelést. Én mindigis a saját figyelmemet tereltem el! Nem kell hozzá külső inger, és ez a baj. Ez végigkísért az iskolákban is, főleg az egyetemen. (A másik nagy kártevő az alvás persze.) Nem tudom, hogy ha most lennék gyerek, észrevennének-e rajtam ADHD-t, általában az őrjöngő kisgyerekekkel azonosítják a jelenséget, nem a fegyelmezett kussolósokkal, mint ami inkább voltam.


Pedig nagy fontosságot tulajdonítok idegen emberek beszélgetéseinek: bármilyen újdonság érhet onnan, persze nem mindig érdekes a párbeszéd. Ha nem hallom elég hangosan a beszédet, akkor nem tudok rá figyelni sem. A telefon meg a halálom, ha szöveg kerül a szemem elé, bombát lehet robbantani mellettem. Azonnali vakfolt a figyelésben. Egyébként erre rá tud tenni egy lapáttal a másnaposság, amikoris az illető képébe kell bámulnom, hogy végig felfogjam, amit mond.


Amit te irigyelhetsz, az a tényleg kellemes, beinduló gondolkodás, amely közben én autisztikus repkedő mozdulatokat tettem. Ma is tudok ilyesmit előhozni (kézrázás), de nincs az az intenzív járkálós flow, ami után jól esett az ágyra huppanni.

2022. szept. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,


“ nagyon egyedül érzem magam, mintha hiányozna valami”


Inkább Valaki hiányzik! A názáreti Úr Jézus Krisztus!


Nekem is voltak a tiédhez nagyon hasonló érzéseim, aztán durr Jézus mindent megváltoztatott.

Ő nem egy mitológiai szereplő, hanem valóságos személy, akivel ma is lehet találkozni! Ő tud békét és egyensúlyt adni az életedbe.

Hogyan ismerheted meg őt? Szerezz egy Bibliát és kezdd el olvasni az evangéliumokat az Újszövetségben.


Kedves kérdező, kívánom hogy Te is megleld Őt, aki a Megoldás.

2022. szept. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!