Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik valaha komolyabban...

Akik valaha komolyabban elgondolkodtak az öngyilkosságon, nektek mi volt a kiváltó ok?

Figyelt kérdés

Én most jutottam oda hogy lehet jobb lenne nem lenni többé. Az a lány teljesen tönkretett, összetörte a szívem és megölt idebenn.

Láttam hogy sokan vannak akikkel szintén elbánt az élet és nem látnak már más kiutat, nektek milyen csapást osztott ki a sors ami miatt úgy érzitek már nincs remény?



2022. márc. 30. 19:19
A kérdező szavazást indított:
gyógyíthatatlan betegség
elviselhetetlen szerelmi bánat
szeretteid elvesztése
anyagi kilátástalanság
szeretteid árulása, megcsalás
az egyetemes emberi gonoszság
összetört álmok
súlyos függőségek
családon belüli erőszak
más oka van
48 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Személyiségzavar
2022. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
11 évesen volt elsőnek konkrét öngyilkossági gondolatom...azóta 30 vagyok, még mindig élek. Nem sok jó dolog történt velem, de 2 éve omlott össze nagyon az életem. Nem tettem meg. Még mindig hiszek abban, hogy talán végre nekem is jut egy kis boldogság és meg is marad...bár egyre kevésbé érzem így. Bármikor kinyírhatom magam igazából, szóval adok még esélyt az életnek.
2022. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
2-es vagyok. Amúgy az 2, 4, 5,6, 7, 9 mind igaz.
2022. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Személyiségzavar.
2022. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a drogfüggőség, ami miatt kilátástalan az egész életem.
2022. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Nők, nők, tudom, sőt most is ezt érzem, de ő más mint a többi, aztán nagyjából 1-2 év túl vagy, talán megismersz valakit, 1-2 év megint, tökmindegy csak beleszerettél vagy együtt is voltatok, bár f*sztudja, a mostani a legszarabb, a régi már nem fáj. Bár most hogy tudom ezt a mintázatot esélyes, hogy beszopom és tényleg más a csaj eléggé sok közös hobbyval, de.. ez van.. Szar, gyerekes érzelmek.. de ez van.. ez. És az értelem is elhal, nem érdekel semmi, csak rajta agyalsz, amit nem kéne, de úgyis ezt teszed még egy darabig, én is ezt teszem, a remény, de megölni magam? Gondolat oké, de ilyen jellegű érzelmi zsarolással nem élek, hisz szeretem, ha ő boldog be kell érem azzal is, ha nélkülem. De szar.. szar.. szar.., nagyon szar. Azt hinné az ember ha lényegébe tudja mi lesz, az könnyít rajta, de nem, szar.. szar.. szar.. Bár van egyéb gondom is, de a fizikai bajaim valahogy max stresszt okoznak, nem lelki bénulást.
2022. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Többször is.


Legutóbb 2019 második és 2020 első felében.


Épp átképeztem magam szoftverfejlesztőnek.

Az első szakmacsoportomban már 1 alapszakon és két, munka melletti OKJ-n is túl voltam, nem sikerült vele elhelyezkedni.


A programozást jóformán egész hétvégéken tanultam és minden este jóformán lefekvésig. Alig mozdultam ki, alig értek élmények.


Úgy nézett ki azonban, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni vele.

Amikor mégis sikerült, lényegében átb.@.tak. KATA-ztattak, egy undorító kis multihoz közvetítettek ki, ott a munkám 70%-ban support és alkalmazásüzemeltetés volt, 30%-ban programozás csak egy elavult rendszeren, egy EGYEDI rendszeren, az ott szerzett "tudás" nem jó sehova máshova. Nem csapatban dolgoztam, huszonéves nőként 40-50-es pasasokkal stb.


Eközben letudtam a szoftverfejlesztő OKJ-t, ami trágya volt és elkezdtem az esti proginfót.


Elegem lett a tanulásból.


2019-ben szétvertem a fél lakást néhány rohamban és folyamatosan hirtelen szívhalált kívántam magamnak.

2020-ban hirtelen szívhalált kívántam magamnak és közel álltam ahhoz, hogy jól meghúzzam a fagyállót.



Most meg az egyetem vége felé járok és a próbaidő végén az "álom" munkahelyemen.

Legszívesebben előadást tartanék egyfelől a kitartásról, de másfelől a rossz döntések áráról és a túlhajszoltságról....



N

2022. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Az élet értelmetlensége.
2022. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Utolsónál a pont.
2022. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Borderline
2022. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!