Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez ellen tenni valamit?...

Lehet ez ellen tenni valamit? Mit tegyek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt volt egy srác akivel összejöttem.Ez a srác az osztálytársam / volt és még most is az.Az elején jóba voltunk. Utána lelkileg és fizikailag is bántott. A suliban is suli után is többször megvert.A szüleim értesítették az ő szüleit változáss érdekében. A szüleim hiába értesítették többször a srác szüleit figyelmen kívül hagyták. Szóltam az osztályfonoknek hogy mi a helyzet. De ő sem tett semmit. A sokadik figyelmeztetesre sem reagáltak sem a szülők sem a osztályfőnök a szüleim szóltak is párszor a srácnak. A szüleim felhívták az igazgatónőt de ő is teljesen figyelmen kívül hagyták és teljesen nem érdekelte és inkább ramkentek az egészet hogy ne kelljen intezkedniuk.Az osztálytársaim is bántottak lelkileg a történtek ellenere.A srácnak volt egy kicsi betegsége ilyen tanulási nehézsége lehetett és ezért védte mindenki.Utána meg fejbe vágtam a sráct hogy hagyjon már békén és be kellett menniük a

szüleivel a kórházba és még az anyja írt és az én szüleimnek hogy beszélgessenek el velem és ezt az osztályfonoknek is jelezte. Az osztályfonok elbeszélgetett velem és a többiek még jobban piszkaltak és szekaltak. Az elején csak egy szerelmes bánatra gyanakodtam de egyszerűen nem múlott el az állandó szomorúságom. Nagyon sok lett az öngyilkossági gondolatom és az öngyilkossági kísérletem is.Teljesen elvesztettem a motivációm és a dolgok iránti érdeklődésemet nem érdekel egyszerűen senki és semmi.Volt hogy hónapokig alig ettem normális ételt. Teljesen nem tudok már mit tenni hiába szólok a szüleimnek hogy nem érzem jól magam nem érdekli őket. Szerintük csak felnőttkorban lesznek problémák az életben. Ami valljuk be elég rossz nézőkep.Tönkretett a környezet és utálok az emberek közelében lenni nem szeretek beszélgetni és úgy érzem jobb lenne ha nem lennék. Sokkal könnyebb lenne. Mert egyszerűen senki nem látta be a helyzetet. Senki nem érdekelt. Mit tehetnék hogy kijjojek a depressziós hangulatból. És az ilyen dolgok feldolgozásában?



2022. szept. 20. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Védd meg magad, ne várj senkire. A szentbeszédekre megmondhatod, hogy nem segítettek, úgyhogy a saját kezedbe vetted a sorsod irányítását és a továbbiakban is legjobb belátásod szerint fogod megoldani a problémáidat és természetesen vállalod minden tettedért a felelősséget.

Jogod van megvédeni magadat, de a jogos önvédelem akkor áll meg, amikor veszélyben vagy, utólag bosszúzni nem önvédelem. Ennek megfelelően vágd kupán legközelebb a volt barátodat. Ha ő nem üt, akkor te is igyekezz verbálisan válaszolgatni neki.

2022. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen így teszek és így fogok tenni. Köszönöm a választ!
2022. szept. 20. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez elég zavaros, hogy a szülők még csak hagyján, de az osztályfönők, majd a diri(!) nem csinált semmit azzal az üggyel, hogy téged fizikailag bántalmaz egy iskolatársad?

Vagy nem tudtad ezt bizonyítani? Nem is értem én ezt. Miért találtad volna ki?

Nem lehet, hogy valamivel kihúztad a gyufát a srácnál többedjére (persze ez sem hatalmazza fel rá, hogy ezt tegye) de arra akarok kilyukadni, hogy nem volt-e problémás magaviseleted korábban a suliban, amiért nem hihettek neked. Ha én ezt elmondtam volna, az ofőm fixen intézkedik, de a diri 100%. Lett volna ennek következménye.

Pláne azután nem értem, hogy téged meg egyből elővettek, mikor megvédted magad. Az önvédelem volt egyébként? Mert ezt is fontos tisztázni.

Most járnod kell suliba, vagy hogy áll a szitu?

Bocs a sok kérdésért, de rengeteg bennem erről a kérdőjel.

2022. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az iskolában is volt fizikai bántalmazás és iskolán kívül is. Párszor a srácot rólam szedték le a haverjai, hogy ne bántson tovább. Nem tudtam bizonyítani de az osztályfőnök biztos tudhatod erről mert láthatta párszor hogy ez előfordul és lehetett ennek szemtanúja is. A srác alapból ki volt lelkileg ha jól tudom. Szerintem nem provokáltam ki mert normális és segítőkész voltam vele és kiálltam mellette. És az iskolában is jól szoktam viselkedni. De mivel kicsit problémás volt a gyerek lehet, hogy a szüleitől látta ezt.Az ofő szólt a srácnak de már a jó páradik alkalommal már teljesen figyelmen kívül hagyta. Az osztályfőnök meg is mondta hogy nem érdeklik az ilyen hülyeségek. De szerintem ez egy komoly probléma. A srác alapból is piszkálos fajta de előtte nem verekedett. Igen önvédelemből volt.Nem tudtam már mit tenni ezért így láttam jó döntésnek ha megvédem jobban magam. Járnom kell egy osztályba járok a sráccal, de most már kevésbé piszkál de még most is előfordul.
2022. szept. 20. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jóég és szüleid mit szólnak ehhez? Mert ebből elég komoly ügy is lehetne, azért kérdem.

A diri szemet huny egy iskolai bántalmazás felett, ez hogyan lehet oké? Intézetbe is dughatnák a gyereket emiatt. Iskolába nem is értem, hogy járhat így. Én ezt fix nem hagynám ennyiben, szüleim nem engedték volna így járjak be suliba, és biztos nagy ügyet csaptak volba ebből, jogosan.

Hát ha ütnék a gyerekemet minden tövábbi nélkül én ezt el nem tűrném. Akkor se, ha "viselkedés zavaros" a gyerek, ez nem mentség, azért ez már azon belül se normál kategória.

2022. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szüleim ki voltak akadva de már úgy éreztem legtöbbször nem érdekli őket és nem is tudtak már volna mit tenni.Az a baj, hogy a szülőket sem érdekli.És a másik baj pedig az, hogy egy ilyen gyereknek hisznek amikor alapból teljesen dilis ez az egész.A szüleim nem akartak átíratni másik iskolába mert akkor nem tudnék hol német nyelvvizsgát csinálni.Ami teljesen idiótaságnak gondolok mert azóta is szenvedek emiatt és félek megint újra ez lesz.
2022. szept. 21. 06:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaváltás nem mindig oldja meg a problémát, a kialakult közösség nehezebben fogadja be az újat, van, hogy követik a pletykák, úgyhogy szerintem ezt az irányt nem annyira érdemes erőltetni. Osztálytárssal, munkatárssal párkapcsolatot kialakítani legyen tabu, házinyúlra nem lövünk. Ha az osztályfőnök vagy az igazgató beszél az osztállyal, az sokszor inkább olaj a tűzre. Nem könnyű ebben a helyzetben jól dönteni vagy kevésbé rosszul. A volt barátod problémája nem releváns a kérdésben, a tanulási nehézség nem dili.
2022. szept. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem oldja meg nagyon a helyzetet.Mostmár tudom azt is, hogy nem jó összejönni iskolatárssal.Nem úgy értettem, hogy akinek tanulási nehézsége van az dilis.Egyáltalán nem így van. Úgy értettem, hogy ez a gyerek alapból nem normális hogy így viselkedik /viselkedett velem.

És csinált olyan dolgokat amiket nem kellett volna.

2022. szept. 21. 11:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!