Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziora van valami...

Depressziora van valami termeszetes szer, ami tenyleg hasznal is?

Figyelt kérdés

Szeretnem egy kicsit enyhiteni a depressziomat. Sajnos evek ota fennall, es valoszinuleg gyogyszer nelkul nem fogok helyrejonni, de ideiglenesen szeretnek kiprobalni valami termeszetes szert eloszor. Az orbancfurol hallottam, valami mas meg letezik esetleg?


Illetve, ha valakinek sikerult lekuzdenie sulyosabb depressziot, az irhatna egy privat uzenezet a megoldassal. :D koszi!


2022. szept. 20. 21:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Rózsagyökér azaz rhodiola rosea.
2022. szept. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
De a sport csodákat művel
2022. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Hiába lett lepontozva a kettes, a sport tényleg segít némileg (az sem csodaszer) De növeli a szerotonin termelést. Ez az úgynevezett "örömhormon"
2022. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Csoki endorfint (boldogsághormont) termel...meg én is ajánlom a sportot, az még önbizalomnövelő is.
2022. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem en pontoztam le, es ismerem a jotekony hatasait. :)
2022. szept. 20. 21:44
 6/20 A kérdező kommentje:
A csokit regen probaltam, enyhebb depresszional segitett is. Most viszont kezdem ugy erezni, hogy semmi se javit a hangulatomon.
2022. szept. 20. 21:45
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Az orbáncfű jó, én is használtam.

Ami sokat segít: a rendszeresség, a saját magunkkal kötött szerződések (ha végrehajtok valamit, amit a depresszióm gátol, akkor valami jutalmat adook magamnak), a társaság, a célok megtalálása.

Fontos még a tirozin nevű aminosav, mivel ez a dopamin nevű hormon alapanyaga, ami az idegsejtek közötti kapcsolatot segíti. Sok van belőle a zabban, diófélék, tejtermékekben (tehát zabkása lehet a napi reggeli valamilyen diófélével). Szükséges még D-vitamin (ez napozással, szabad levegőn töltött idővel is jó!), illetve sportolás. Probiotikumok (beleértve a joghurt, kefirfajtákat és a tablettában szedett kivonatokat is) is fontosak, a belek egészségét egyre több kutatás hozza összefüggésbe az agy egészségével..

Bizonyos esetekben azonban tényleg jobb orvoshoz fordulni, megfelelő gyógyszer miatt.

2022. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Az orbáncfű tényleg jó, de hosszútávon fényérzékenységet okozhat, úgyhogy ésszel kell használni.
2022. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

Varázsgomba.


Nálunk illegális.

2022. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Pont egy pszichedelikus vacak kell egy depressziósnak...
2022. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!