Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziora van valami...

Depressziora van valami termeszetes szer, ami tenyleg hasznal is?

Figyelt kérdés

Szeretnem egy kicsit enyhiteni a depressziomat. Sajnos evek ota fennall, es valoszinuleg gyogyszer nelkul nem fogok helyrejonni, de ideiglenesen szeretnek kiprobalni valami termeszetes szert eloszor. Az orbancfurol hallottam, valami mas meg letezik esetleg?


Illetve, ha valakinek sikerult lekuzdenie sulyosabb depressziot, az irhatna egy privat uzenezet a megoldassal. :D koszi!


2022. szept. 20. 21:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Az enyhe depire talán vannak olyan természetes szerek, amik hatnak. A közepesre már nemigen. Az a kérdés, hogy neked milyen komoly a depressziód. Ehhez meg el kéne vándorolni egy pszichológushoz.
2022. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%
A varázsgomba mikrodózisban nem lenne elvetendő. Csakhogy arra érzékenyeknél még rosszabb lesz a szorongás/depresszió. És igen, illegális.
2022. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%

10-es, nézz utána jobban.


[link]


[link]


[link]


(Fordítani a deepl.com-mal érdemes.)


Nem vacak, de olvasd el ezeket, és döntsd el magad.


[link]


Üdv.

2022. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

13


Ja-ja, csak azt felejtik el megemlíteni, hogy vannak olyan érzékeny emberek, akik akár a mikrodózistól is bekattanhatnak.


Én pl. egyetlen füves cigit szívtam (sajna) egész életemben (középkorú vagyok) és olyan gigantikus pánikrohamom volt, hogy csak na. Namármost, némi spontán kutatást végeztem a témában és elég sokszor előfordul mentálisan instabil emberekkel hasonló. Na ehhez még adjuk hozzá, hogy CBD olajat (nagyon jó minőségűt) próbáltam és attól is szorongtam, mint állat, pedig THC sincs benne.


Szóval óvatoskán, mert lehet, hogy pont azok érzékenyek a varázsgombára, akiknek ajánlgatják. (Nevezetesen a gyenge idegrendszerű, depressziós és/vagy szorongós emberek.)


A varázsgomba inkább olyasmire jó, hogy mittómén kitágítsa a tudatodat, meg hasonlók. Ez megint nem a mentálisan gyenge emberek műfaja.


12-es voltam

2022. szept. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

13


Hát ez az utolsó egy tényleg nagyon tudományos cikk, ahol az utolsó mondatnak kábé semmi köze a korábban elhangzottakhoz és az égvilágon semmi következtetést nem lehet belőle levonni.


"However, antidepressants can work but must do so through a different route."

2022. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek gombazni, remelem ezzel nem sertek meg senkit. :D egyebkent tobb, mint egy eve jarok terapeutahoz, de eddig csak havi 1x, vagy 2x talalkoztam vele. Most indult a heti 1 alkalmas, valodi terapia. Korabban kaptam tole gyogyszert (pszichiater is egyben), ami ugyan segitett, de a mellekhatasai miatt inkabb letettem. Lehet, hogy hiba volt igy utolag belegondolva.
2022. szept. 20. 23:56
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Sport

D Vitamin, Cink

Kreatív alkotás (gyöngyfűzés, festés, zenélés)

Olvasás (eltereli a figyelmet a negativ gondokataidról)

2022. szept. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%
Az orbáncfüvet 1 hónapon át idd minden nap jó erősen megfőzve.Idő mire kifejti a hatását.
2022. szept. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
21%

Még jó, hogy az antidepresszánsoknak nincs millió és egy mellékhatása.


A gombának bezzeg sokkal nagyobb a kockázata.


Ja, pont nem. :-)


De a közhangulat…


Ja, akkor jó.


Gabor Matet javaslom a friderikusz podcastban meghallgatni.


Vigyázat!


Előítéletesek inkább meg se hallgassák, mert borulhat a gyógyszergyárak által szépen felépített világkép.

2022. szept. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 NTBS ***** válasza:
34%
Normális társas kapcsolatok.
2022. szept. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!