Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy bajban vagyok, mit tehetnék?

Nagy bajban vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Félek, ideges vagyok ha emberek közé kell menni, nincsen önbizalmam már barátaim sincsenek.

Egyetemre járok de már több órára nem mentem be, mert rosszul voltam gondolom az idegességtől, a gyomrom is rossz és félek, hogy rosszul leszek út közben vagy bent az egyetemen. Az se segít, hogy nem bírom abba hagyni, hogy figyelem magam és persze mindig van valami bajom.

Így nem fog menni az egyetem, dolgozni is szeretnék mellette de már ezt is alig bírom, félek mi lesz így velem később ha senki nem fog támogatni anyagilag akkor azt nem tehetem meg, hogy nem megyek be dolgozni stb. De úgy érzem inkább meghalnék, mint hogy mások lássák, hogy rosszul vagyok hogy lehetne segíteni ezen? 😔



2022. szept. 21. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Keress fel egy pszichiátert vagy pszichológust. A szorongást elégjól tudják már kezelni.
2022. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ehhez mindenképp szakember segítségét kéne kérned.

Nekem egy stresszes félévem volt, ahol nagyon ki volt a gyomrom. Volt, hogy ment a hasam és sokszor volt hányingerem. Én útközben kinéztem wc-ket, illetve vittem magammal egy zacskót, ha esetleg hánynék is, legyen hova. Ez azért adott egyfajta biztonságérzetet, hogy meg lehet oldani, ha probléma lesz.

Jól látod, hogy a túlzott figyelem se jó, hiszen rástresszelsz a rosszulléttől, amitől rosszul leszel. Remélem, érthető, mire gondolok.

2022. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én voltam így, és pszichiáterhez mentem, felírt egy gyógyszert, amitől pár hét alatt jobban lettem. A gyógyszer elhagyása után is éreztem a pozitív változásokat később, szóval rajtam mindenképpen segített.
2022. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

3, mi volt ez a gyógyszer?

Azért kérdezem, mert én eddig Citalopramot meg Sertaline-t szedtem, és ezek semmit nem értek.

2022. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Aurorix. Depresszióra és szociális fóbiára kaptam. Nekem nagyon bevált.
2022. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor megpróbálom a gyógyszert hátha segít márha felírják. Szeretnék én is normális életet élni 😔
2022. szept. 21. 12:02
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
3-as vagyok. Én először a háziorvosnak mondtam el a panaszomat, és hogy szeretnék egy beutalót a pszichiátriára emiatt. Ő írt nekem beutalót, kaptam időpontot, addig is egy enyhe nyugtatót írt fel nekem. Az semmit sem ért amúgy, csak fáradt lettem tőle, ennek frontin volt a neve azt hiszem. A lényeg a lényeg, amikor eljött az időpont, és végre beszélhettem a pszichiáterrel, soha ilyen kellemes beszélgetésem nem volt még senkivel. Ezt csak azért mondom el, hogy ne félj, nagyon segítőkészek lesznek szerintem!
2022. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7: Köszönöm a biztatást szükségem is volt rá, mert azért félek elmondani bárkinek is nem akarom, hogy elítéljen, ne vegyen komolyan 😕

De örülök neki, hogy jó tapasztalatod volt és segített a gyógyszer 😊 Hátha nekem is fog 🥺

2022. szept. 21. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az már szerintem egy jó dolog, hogy felismerted, segítség kell és megvan benned a tettvágy, hogy változtass az életeden. Pszichiáterrel nincs tapasztalatom, csak magánpszichológussal, de nagyon felszabadító érzés volt elmondani a problémáit másnak.

Kívánom, hogy a 7-es hasonlóan rendbe jöjj és hogy egy hasonló megértő és normális dokihoz kerülj. :) (2-es voltam)

2022. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha veszel a patikában Valeriana relaxot (fontos, hogy relaxot vegyél, ne a sima Valerianát, mert az altat), és 3x1 szemet beveszel, el fog múlni ez az érzésed, nem erős gyógyszer, nem kell félni tőle, recept nélkül is adnak, és pár hónap múlva, amikor már jobban érzed magad, fokozatosan hagyd el.Ne egyik napról a másikra, mert az is gondot okozhat. Egy hétig csak 2x1-et szedjél, aztán egy vagy két hétig csak reggel vagy este 1-et, és meglátod, hogy milyen hatása lett.
2022. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!