Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűntudatom van ha nem edzek,...

Bűntudatom van ha nem edzek, ha sokat ülök. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Kb 5 évvel ezelőtt gyogyultam ki az eveszabarbol. Edzek rendszeresen, csoportos órákra járok viszont a munkám olyan, ahol 12 órát ülni kell. És ha nem tudom elmenni edzeni bűntudatom van, már teljesen máshogy látom magam a tükörben és akármit csinálok hiába a heti 5-6 edzés, a jó kaja narancsboros nagyon a fenekem is.

155 cm vagyok és 47 kg 20/L



2021. aug. 7. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Én férfiként dettó így vagyok vele. És elmondhatom, ez borzalmas élet így. A legrosszabb, hogy tudatában vagyok vele. Gyakorlatilag ráment minden. Nem tudom, mi a fészkes fenét lehetne ezzel kezdeni. Én rengeteget fogytam ez miatt.
2021. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 12 órás a munkaidő, akkor az nem lehet minden egyes nap. Szóval igen, kellemetlen, és nem a legegészségesebb dolog, de azért annyira nem gáz. A kutatásokból amúgy az jött ki, hogy nem maga az ücsörgés okozza az egészségi kockázatokat, hanem a mozgás hiánya. Sajnos az a tipikus, hogy aki sokat ül, keveset is mozog - de te nem ilyen vagy! Te vagy a kivétel, így nálad nem is kell semmilyen problémára számítani.


Ettől még persze mindig lehet tovább javítani. Gondolom nem felállás nélkül kell 12 órát ülni, minimum wc-re ki kell menned. Igyál sok vizet munka közben ha lehet, és használd is ki a pisiszüneteket, pár karkörzés, guggolás, mikor senki nem látja, nagyon sokat számít.


A másik, ami fontos, hogy tartsd a derekad, hátad, amikor ülsz. Persze a támlának dőlni oké, csak ne csússz le, ne lógasd magad. Remélem, azért normális széketek van. Ülve is tudod tornáztatni kicsit a vállad, fejed, lábizmaid megfeszíteni-elernyeszteni stb. Ez is nagyon jót tesz.


Ezeket csak azért írom, mert tényleg elég vacak dolog ennyit ülni egyhuzamban, nem csoda, ha nem szereted. De bűntudatra nincs semmi okod! Azért is írtam a fentieket, hogy lásd, nincs mitől félned egészségi szempontból sem, ha amúgy eleget mozogsz. Egyébként én úgy tudom, hogy a narancsbőr inkább genetika, nem az egészségtelen életmódtól vagy a sok üléstől van. Te ilyen vagy, és így vagy jó.

2021. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!