Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, hogy egyik...

Mennyire normális, hogy egyik osztálytársam traumatizálva érzi magát, attól, hogy vegetáriánusként véletlen megevett húst, mert azt hitte abban nincs hús. 3 napja erről beszél csak, traumának éli meg ?

Figyelt kérdés

2022. szept. 25. 19:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha legalább működne egykét agysejted, akkor megértenéd, hogy mit takar a fóbia fogalma. Normális esetben nem aggódik ennyire az ember, kivéve ha fóbiája van. Én ezt pontosan átérzem, nekem OCD-m van diagnosztizálva és évek óta nem tudok húst enni. Egyszer kidobtam a tányért, amin húst evett nálam valaki, mert annyira undorodom. Van erre egy név is, nem hisztinek hívják, hanem egy betegségnek.
2022. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Nincs OCD-je, se fóbiája ő maga mondta.
2022. szept. 25. 22:09
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem kell mindenre diagnózis
2022. szept. 25. 22:10
 24/36 anonim ***** válasza:
65%

Nem biztos, hogy tud róla. Én sem tudtam korábban. Nekem is az orvosom mondta el, hogy mi miatt van ez.



Egyébként tessék:

[link]


ARFID (Avoidant Restrictive Food Intake Disorder) is one such eating disorder diagnosis we see a lot of crossover with OCD behaviors and symptoms. Those struggling with ARFID have an intense lack of interest or aversion to food as well as extreme sensitivities around eating.

2022. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, nem a diagnózissal van bajod, hanem azzal, hogy kapsz racionális válaszokat a problémádra, csak egy csipetnyi együttérzés sincs benned, ezért ha nem olyan válasz jön, ami igazolja, hogy a haverod egy bunkó, akkor a többiért megy a lepontozás. Got it!
2022. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Még mindig nincsen OCD-je, se ez.

Miért akarod ennyire diagnosztizálni?

2022. szept. 25. 22:15
 27/36 A kérdező kommentje:

25, Sok szrt átéltem, ami tényleg traumatikus volt, poszttraumás stresszem van, depresszióm és tudom, hogy az osztálytársamnak nincsen OCD-je, meg fóbiája. Egyszerűen túlreagálta ezt a helyzetet. Gondolom majd megnyugszik egyszer, vagyis remélem.

Semmi OCD-re utaló jel nincs nála, nem is szenved, nem furcsa, meg ilyesmi.

2022. szept. 25. 22:17
 28/36 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarom diagnosztizálni, ez csak egy lehetséges magyarázat a viselkedésére, ami sokkal racionálisabb a tiédnél. Részben pedig megértem, mert én sem tudok/tudtam húst enni korábban, pont hasonló okok miatt, és hasonlóan elkerültem, még azokat az evőeszközöket sem tudtam használni, ami hússal érintkezett. Inkább az a kérdés, hogy te miért nem akarod ennyire megérteni őt? Vagy akkor nem lenne kire/mire hisztizni és másokat leszólni, lenézni?
2022. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
25%
Sajnálatos, hogy traumatizált vagy, de ettől még nem kell lenézni, lekicsinyíteni másnak a traumáját! Lehet, hogy neked ez baromságnak tűnik, de hidd el, neki is épp elég kellemetlen az, hogy undorodik a hústól, és ha OCD-je van, akkor az pláne szívás. Nem szabad összeméricskélni azt, hogy ki mennyit szenved, mert nem tudhatod, hogy mi van a másik ember lelkében.
2022. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Nála ennyire nem komoly, hogy nem nyúl egy olyan evőeszközhöz, ami hússal érintkezett.

Miért nem tudja csak a barátainak elmondani, miért minket zavar folyton? Zavarja az órát, meg minden.

Én se mondom el a bajaimat neki.


Na mindegy, abbahagytam, egyszerűen ignorálom és kész.


Nincs értelme már a kérdésnek.

2022. szept. 25. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!