Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-vel (kényzerbetegséggel)...

OCD-vel (kényzerbetegséggel) lehet normális életet élni?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy OCD-m van és járok pszihiáterhez (egyedül intéztem mert már kezdtem megőrülni tőle, eddig csak halogattam) meg kell szednem gyógyszert viszont nem igazán érzem, hogy hatna a kényszerekre inkább a szorongásra hatott érdekes képpen, az egyik fő szorongásom ettől csökkent ami szintén megnehezítette a mindennapi életem. Viszont néha úgy érzem bele fogok őrülni ebbe az egészbe. A mentális része zavar nagyon, ismétlődő tolakodó gondolatok meg ilyenek mert a fizikális rituálés részét valahogy megszoktam már és kevésbé zavar, de néha itt is lefáraszt hiába nem akarom csinálni. Több éve van nekem de csak az utóbbi 2-3 évben tűnt fel főleg mikor a számítógépen fedeztem fel, mert sokat vagyok rajta. Itt is csinálok felesleges dolgokat mert úgy érzem kell, mert ha nem valami rossz történik hiába tudom ez irracionális mégis. Sokszor gondolom azt, hogy az öngyilkosság az egyetlen ami megszabadíthat ettől de van még célom és nem akarom egyből eldobni mindent, de ezzel a betegséggel is elég nehéz a mindennapi élet. Főleg, mert a környezetemben nem igazán ismerik ezt és elkönyvelnek bolondnak főként a családom is. Hátha vannak itt szintén ezzel a betegséggel küzdő emberek akikkel lehetne beszélgetni erről egyet s mást. Viszont mióta kiderült hogy kényszerbeteg vagyok, kicsit lekerült a vállamról, hogy mi bajom lehet, mert sok évig halogattam, nem akartam megtenni ezt a procedúrát, hogy időpontot kérni, elmenni, beszélgetni...de nem is volt vészes amúgy, féltem kit kapok de ott mindenki tök normális.

25N vagyok.



2022. szept. 21. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak kényszeres dolgaim és főleg a stressz hozza ki. Van volt olyan időszakom ahol a nyakamat tekergettem (nem kézzel) a tarkomhoz és ideg gyulladásom lett. De ahogy csökken a stressz és a szorongás nincsenek kényszereim. Nem szedek már gyógyszert, inkább életet váltottam és ez segített nagyon sokat. Megtaláltam az egyensúlyt, az összes negatív dolgot (embereket is) eltávolítottam az életemből. Nem mondom hogy minden eltünk pl: mindennek szépen elrendezetnek kell kinéznie, nem késhetek vagy késhet más, ha valamit eltervezek és nem úgy történik időben se akkor attól kiborulok. De az biztos, hogy lehet mellette élni :) és nem is egyedül. Igazából a munkámat könnyíti pl: ez a kényszeres pontosság a határidők betartásában. Azt ajánlom neked is próbáld kiszűrni azokat a kényszeres dolgokat amik segítségedre lehetnek a minden napi életben. Pl: takarítás, rendezés. Kiskoromban és sokat szenvedtem ezektől viszont ahogy nőttem meg tudtam érteni miért alakultak ki ezek a dolgok és elfogadtam.

24N

2022. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. Gyógyszert is szedek rá. Fura egy betegség. Elég kellemetlen, de bírom. Arra gondolok, hogy egyszer túlleszek rajta, és másoknak is reményt tudok adni.
2022. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem elég durván van, még utcán is előjön, nem kicsit tűnök hülyének

nem tudom mit szedsz, de pszichoterápia (kognitív terápia) pluszban segíthet

2022. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kerdesre azt valaszolnam nemlehet normalis eletet elni ezzel..nekem is ez van szinte azt hittem en irtam ki a kerdest xd faraszto...mindenhonnan elkesek, nem tudok megigerni semmit, mert ural engem
ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!