Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy depressziós emberen...

Egy depressziós emberen mennyire segítene ha lenne pàrkapcsolata?

Figyelt kérdés

Az illető szeretné,megoldàst làtna abban.Meglàtàsaim szerint az nem tud tartós megoldàst hozni szàmàra ameddig ilyen àllapotban van.A realitàs is afelé mutat,hogy egy férfi nem egy depressziós nővel kezd kapcsolatba.Vagyis amint az kiderül,elkezd ragaszkodni, követelőzni a màsik menekülőre fognà a dolgot.

Làttam rà példàt közelről ez miért nem segít.Az egyik baràtnőm kb.tíz évig küzdött depresszióval,kezelésekre jàrt.Megismerkedett a férjével akkor egy ideig minden jó volt.Az volt a gond ő megmaradt volna abban az àllapotban a kezdeti ismeretség àllapotàban,hogy ők ketten vannak,mert akkor ràirànyult a teljes figyelem.Jöttek a gyerekek,és jöttek a problémàk is...nem szeretett egyedül maradni a gyerekkel később màr gyerekekkel.Neki sűrűn igénye volt több óràra egyedül elvonulni,aludni.Kellett fizetett segítség.Így ő màr se a hàzimunkàba,se a gyerekekkel való foglalkozàsba nem úgy volt jelen.A segítség se tudott mindent ellàtni.A férjétől kérte volna adja ki a gazdasàg munkàjàt màsoknak és legyen csak velük.Màra màr addig jutott a helyzet hogy olyan mintha cigàny putriba élnének...felszedve a szőnyegek,tiszta retek nàluk minden,szét van minden dobàlva,szétrongàlva a bútorzat a gyerekek mindent csinàlhatnak...és jó anyagi helyzetben lévő emberekről van szó.A férjével előjöttek gondolkozàsbeli különbségek.Elvannak ők de nincs nagy boldogsàg.Ő eljàrogat pszichológushoz,pszichiàterhez orvossàgot is szed újból.


2022. szept. 27. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire, tapasztalat. Ugyanolyan depressziós vagyok, mint kapcsolat nélkül, és még a páromat is lehúzom.
2022. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem segítene, csak tönkremenne egy másik ember is.
2022. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
1: így miért vagy vele?
2022. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha valaki amiatt lett depressziós, mert magányos, nem kap szeretet, törődést, akkor megoldhatja a problémát. Ha más miatt lett depressziós, akkor azt a más problémát kell megoldani. Ebben is lehet segítség egy párkapcsolat, de akár ronthatja is a helyzetet.
2022. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
#1 vagyok. Már akartam szakítani, de ő nem akart.
2022. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egy párkapcsolat nem csak szórakozással, könnyed pillanatokkal, hanem hosszú távon sok munkával, türelemmel, odafigyeléssel és jellemfejlődéssel jár. Egy tényleg depressziós embernél aligha jöhet szóba pl. családalapítás. Szóval legfeljebb egy lazább kapcsoalt működhet, kevés elvárással, de ott meg a depressziós fél nem kapja meg a figyelmet.


Nagyon nehéz olyan partnert találni, aki ezeket az igényeket meg tudja adni.

2022. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

25%-ban lenne segítség

.

2022. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3%
Egyszer láttam két down kórost akik együtt vannak, tudom depresszió a kulcs az volt , hpgy volt egy segítőjük aki napi 16 órát velük volt vagy 0-24 nem tudom.
2022. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat lehet erőforrás.

De a depresszió sok mindenben, abban is akadályozhat, hogy elég közel kerüljön a másikhoz. Én is mindig a nőktől, a nők csodálatától, imádatától vártam, hogy az majd meggyógyít, ellensúlyozza az öngyűlöletemet. Nem igazán működik. Az ember olyasmit vár el a másiktól, amit az nem tud megadni.

Szóval lehet párkapcsolatban lenni, azért ne várjuk meg a teljes gyógyulást, míg elkezdünk egyet, csak legyen a párkapcsolat idején is terápia. 49f

2022. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak félő a személy esetében akire gondolok,ha lenne valami probléma a kapcsolatban összeomlana.Ideàlis kapcsolat ahol őt dédelgetik,szeretik,minden rezdülésére figyelnek nem létezik.Jó emberrel is lehetnek problémàk,meg szétlehet menni mondjuk az elvek különbozősége vagy bàrmi miatt.Ha meg egy szàmító,nem tiszta emberrel lenne kapcsolatba az egy ördögi kör lenne.
2022. szept. 27. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!