Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós a párom és engem...

Depressziós a párom és engem is nagyon lehúz, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4,5 éve vagyunk együtt (én 30N, ő 33F), már 4 éve együtt is élünk (gyerekünk nincs). Laktunk külföldön is együtt, most Mo-on van egy szép, közös házunk. Anyagilag egészen jól állunk, szóval kimondottan nagy problémáink nem lennének. Ő mégis depressziós (a legsúlyosabb kategóriát állapították meg nála), ez engem végtelenül elkeserít. Milyen ember lehetek, ha kevesebb, mint 5 év alatt idáig süllyed mellettem az az ember, akit szeretek? Ráadásul velem nem is akarja megosztani a konkrét okokat (szerinte egy idegennel könnyebb), pszichológushoz jár, de most pszichiáterhez irányította, hogy gyógyszert és orvosi segítséget kapjon. Nagyon empatikus embernek tartom magam, a visszajelzések is ezt támasztják alá, de ő mégsem akar nekem ebben megnyílni (pedig régebben megbeszéltünk mindent). Mintha kitépnék a szívem a helyéről, nem tudok neki segíteni. A szexuális életünk is egy nagy nulla így, amiről én is tehetek, mert jelenleg így nehezen vonzódom hozzá, nem érzem, hogy tényleges örömet okozna neki, ezért totál semmi kedvem hozzá. Néha olyanokat mond, hogy ő nagyobb dolgokra hivatott és nem mókuskerékben akar élni (egyébként home office-ból dolgozunk, nagyjából kötetlen munkaidőben, tehát annyira nem mókuskerék). Felvetettem, hogy adjunk el mindent és utazzunk, de azt nem akar. Egyedül talán a kert érdekli, semmi más. Én régebben tökre tudtam örülni a kis dolgoknak is, pl. süt a nap, tavasz van, elmegyünk kirándulni, játszom a kutyánkkal, de ő ezeket kicsinyesnek érzékelteti és emiatt már nekem sem okoznak akkora örömöt. 10 éve nekem is volt egy igen depresszív időszakom édesapám hirtelen halála után (pánikrohamok, diszrealizáció, stb.), de pszichológus és legfőképp a szeretteim segítségével (mert beszéltem velük) kijöttem belőle, de most rettegek, hogy vissza fogok esni. A kapcsolatunk eleinte tökéletes volt és a mai napig szeretem őt, szeretnék vele maradni, de szörnyű érzés, hogy neki valószínűleg minden egyes nap szenvedés mellettem. :'(

Nem tudok magasztos életcélokat biztosítani, szimplán szeretném vele megélni boldogságban a hétköznapokat és a kis pillanatokat is, de neki ez semmilyen örömöt nem okoz, ez annyira fáj nekem.


Valakinek van esetleg bármi tanácsa, tapasztalata?


Előre is köszönöm!



2022. márc. 25. 09:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%

Talán megér egy próbát, hogy az ember igenis többre hivatott: ez pedig a földi élet utáni lét elnyerése, ami a tökéletes boldogság állapota.

Nekem ez segített, pedig több opcióm is volt.

2022. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező: az okokat előbb-utóbb meg kell hogy tudja osztani veled, hiszen párja vagy. Párterápia is segíthetne ebben (lehetséges).
2022. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
11%
Na megint a provokatív kamugyár!
2022. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Nekem elsősorban az volt a problémám, hogy nem láttam a végső célt, emiatt mindent hasztalannak tekintettem. A nagyobb dolgot a mások szolgálatában láttam meg.
2022. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ateisták vagyunk mindketten, szóval a halál utáni dolgokban nem hiszünk. De köszönöm a válaszokat!


A 3-ast nem értem...

2022. márc. 25. 10:11
 6/26 A kérdező kommentje:
A párterápián egyébként már gondolkodom, jó őtlet! Fel fogom vetni neki, csak nem tudom, hogy várjak-e addig, amíg megkapja a gyógyszereit és elkezdenek hatni, vagy sem. Félek, hogy egyelőre nem lenne rá nyitott.
2022. márc. 25. 10:14
 7/26 A kérdező kommentje:
*ötlet, bocsi átírta
2022. márc. 25. 10:14
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Kamu, de attól még szeretek itt válaszolgatni: Súlyos depressziós embert fel se vesznek párterápiába, mert nem alkalmas rá.
2022. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu? Nem jó kedvemből tárulkozom itt ki, hanem azért, mert kétségbe vagyok esve...


"Súlyos depressziós embert fel se vesznek párterápiába, mert nem alkalmas rá." én erről pl. nem tudtam, még sosem jártam párterápián.

2022. márc. 25. 10:19
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán tudok mit mondani, csak hogy együttérzésem. Nagyon régóta van szorongásos betegségem (súlyos), de amíg "csak" szorongtam, addig azért tudtam nevetni, beszélgeteni, élvezni dolgokat. Az utóbbi 5-6 évben előjött a depresszió és azóta döglődöm. :( Nem tudok örülni semminek, minden borzasztó, unalmas, rossz, értelmetlen, stb. stb. stb. Nem tudok beszélgetni, kapcsolódni másokhoz, stb. stb. stb. Volt olyan időszak, amikor öngyilkos akartam lenni, aztán olyan, amikor semmin nem tudtam nevetni, most pl. olyan van, hogy tudok nevetni, de nagyon lent vagyok.


A depresszió legrosszabb formájában (súlyos depresszió) úgy tudom, hogy valaki tényleg egész nap fekszik (én csak fél napokat feküdtem...) és nem tudja ellátni magát (tehát nem eszik, nem iszik önállóan), sőt, tulajdonképpen olyan szinten vegetál, hogy nem is nagyon tud magáról és a környezetéről. Ezért kétlem, hogy súlyos depressziója lenne. Mindegy, gondolom érthető, hogy nem kötekedésből írom, csak megjegyzem.


Az biztos, hogy sajnos még abból sem lehet kiindulni, hogy tudod, hogy milyen volt depressziósnak lenni, mert a depresszió különböző arcait mutatja és amint jobban van az ember, máris elindul egy egészségesebb működés, tevékenyebb lesz, többet (kevesebbet) alszik-eszik és máris ott találja magát, hogy tanácsokat ad más depiseknek, hogy hogyan éljék az életüket. :))


De a párterápiát én is javaslom.

2022. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!