Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha az evés az...

Mit tegyek ha az evés az egyetlen örömforrás az életemben?

Figyelt kérdés

Persze nem az egészséges dolgok evésére gondolok, hanem cukros ételekre, italokra, kínai kaja, instant kaják stb. Mindig csak ezeket kívánom persze eszek mást is de úgy érzem muszáj ennem valami cukrosat minden nap különben egy kis jókedvem se lesz.

Próbáltam már leszokni ezekről de annyira erős hiányérzetem volt, hogy max 2 nap múlva megint így ettem. Nem vagyok túlsúlyos de a gyomrom néha kikészül ég, feszül stb. de mégis tovább eszek. Nem értem amúgy miért csinálom ezt utána bűntudatom van hogy hagyjam abba ezt?



2022. szept. 27. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld kibővíteni az örömforrások skáláját és kevésbé hízlalókkal okozz magadnak örömet.
2022. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

ha nem vagy túlsúlyos akkor mi a gond?

Én is így vagyok ezzel de én 125 kg vagyok

2022. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Tudsz tenni azért valamit, hogy normális örömforrásaid legyenek az életben? Milyen a magánéleted?

Voltam /vagyok hasonló cipőben evéssel, vásárlással.

2022. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2: Az a gond, hogy nem akarom, hogy tönkremenjen a gyomrom így is gyakran ég meg attól is félek, hogy cukorbeteg leszek.

3: Semmi életem nincs kb. mert nincsenek barátaim, magányos vagyok így semmi nem okoz örömet egyedül már nincs kedvem semmihez. Ha nem suliba vagyok akkor otthon talán az evést használom figyelemelterelésnek lehet az a baj

2022. szept. 27. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Dopamin-hiány. Ha nincsenek szociális kapcsolataid, egyéb örömforrásaid, céljaid, akkor máshonnan (a gyorskajával) pótolod a dopamint.


Nem kell megvonni magadtól az édességeket és a gyorskaját, de csökkentsd le a mennyiséget és egészítsd ki valami mással, pl. sporttal, hobbival, bármivel, ami az önfejlesztésedet szolgálja. Kezdetnek lehet az is megteszi, ha elmész egy masszázsra. Ezt tök komolyan tanácsolom. Egy jó masszőr el tud lazítani, fel tudja oldani a görcsöket és kipihentebb leszel, így kevésbé fogod igényelni a gyorskaját.

2022. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

#4 Akkor emiatt vagy igy mert nincsenek tarsas kapcsolataid, teljes eleted. Szorongasod nincs? Hobbid van valami? Nehez a suli? Milyen figyelemelterelesre, van valami mas problema? vagy elegedetlen vagy a jelenlegi eleteddel?

Valtoztatnod kell ezeken, hogy valahonnan pozitiv ingerek erjenek, elterelje a figyelmedet. Napi rutinod ha nincs alakits ki egyet.

2022. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nincs hobbim már semminek nem látom értelmét, nem kapcsol ki semmi.

Az a baj a sulival, hogy nem marad meg a tananyag, hiába próbálok figyelni.

Nem szeretek már élni, amíg más fiatalok buliznak, szórakoznak, mellettem meg elmegy az élet, nyilván az én hibám, azon szoktam gondolkozni, hogy hogy jutottam idáig. Nem tudom, hogy amíg más tudja élvezni az életet nekem miért nem megy

2022. szept. 27. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Keress fel egy pszichológust. Otthon minden rendben van?
2022. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!