Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek,tapasztalato...

Teqiero85 kérdése:

Mi a véleményetek,tapasztalatotok az antidepresszánsokról? Stresszoldókról?

Figyelt kérdés

2022. szept. 27. 18:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%
Antidepik nekem semennyire vagy csak kicsit segítettek. Sokfélét próbáltam. Mellékhatásgondom nem szokott lenni, 2 gyógyszer (antidepi) kivételével.
2022. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

Amit az első időkben kapni fogsz, az valószínüeg valami gyengébb és alacsony dózisú lesz.


Nehogy azt képzeld el, hogy beszeded az első reggeli adagodat és be leszel állva vagy előnt az eufória és kacagsz össze-vissza veg vigyorogsz mint a tejbetök 🤭 Na ilyen nem lesz.


Inkább csak letompítja a negatív érzéseket, nem enged kilengeni annyira.

(Ez alatt értem pl azok a napokat, heteket amikor annyira magad alatt vagy, hogy ugyanabban a koszos pizsamában, mosdatlanul fésületlenül meredsz a szürke semmibe, és elfelejtessz enni, és fizikailag fáj a szomorúság.)


Ehelyett szinten tart, nem nagy ennyire összecsuklani, de pl erőt venni magadon és kitakarítani, felhívni a barátaidat egy beszélgetésre vagy elmenni sètálni neked kell.


Általában 2 hét mire beáll a dózis és szép lassan elkezd hatni. Aztán az orvossal konzultálni kell, hogy mi a helyzet,mi változott, mi nem, és ha ez nem elég, akkor kb egy hónap múlva emelik a dózist.


Ha pl pár hónap után nem az igazi, akkor átbeszélitek az alternatívákat, hogy mi az ami jobb lenne, milyen szert tud ajánlani a te tüneteidre, kórképedre és mi az ami nem balhézik össze a többi gyógyszereddel (már ha van más is amit szedsz).


Teljesen normális az is, hogy pár gyógyszert végig kell próbálni mire megvan az, ami neked működik.



Nagyon fontos, hogy ha elkezded szedni, és pár hónap múlva úgy érzed, hogy áhh, jól vagyok én, nem kell ez, ne hagyd abban csak úgy. Egyrészt lehetnek szervi komplikációk a hirtelen sokktól, másrészt ilyenkor jönnek rá, hogy hú basszus, a probléma ott van, csak eddig el volt nyomva és nem vagy még jobban.



Szóval ja, lassú, finom változásokra készülj, nem lesz hirtelen drasztikusan más.

2022. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 8-ból 3 ami nagyon kicsit segített is
2022. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

Határozottan hatott nekem szorongásra (SSRI típus). Pszichoszomatikus tünetet is elmulasztott. 10 évig szedtem. Elkezdtek fájni a térdeim, ekkor utánaolvastam, hogy hosszú távú szedés csontritkulást okozhat, ezért abbahagytam. Helyette most étrendkiegészítőt szedek (vitaminok, ásv. anyagok).

Tompává tett, mármint közönyössé. Nélküle jobban kiborulok dolgokon, nem tompítja le semmi a valóságot. Így hogy letettem lehet depresszióm lett, ami abban nyilvánul meg pl. hogy nem vagyok éhes, nem élvezem a kaját. Nem tudom mit programozott át az agyamban.

Nagyon fáradékonnyá is tett, mikor szedtem. 15 órát is simán aludtam.


Akkor hat a legjobban, ha fejben is változtatsz a hozzáállásodon, tehát nemcsak a gyógyszertől kell várni az egyensúlyba hozást. Ezt főként arra értem, akinek depressziója van, értelmetlenség érzése. Ezen mentálisan is dolgozni kell.

Egy film az SSRI-kről, kissé ijesztő:

Letters from generation RX

2022. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
56%
2. gyógyszermentes napom van 8 év cymbalta szedés után. Fokozatosan építettem le a gyógyszert, mégis olyan rosszul vagyok mint soha életemben, még akkor sem voltam ilyen rosszul mikor elkezdtem szedni. Extrém szorongás, sírógörcsök, álmatlanság, hányinger, fényérzékenység, fejfájás, folyamatos fáradtság, semminek nem tudok örülni stb. Az ok amiért le akartam tenni az, hogy érzelmileg sivárrá tett, szétcseszte a gyomromat, vizelési nehézségeim, magas pulzusom lett tőle. Ha lehetne visszapörgetném az idő kerekét és egy szemet nem vennék be semmi ilyen szarból.
2022. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
#15 kitartást kívánok, sajnos hosszú hónapokig elhúzódhat az utóhatása, szélsőséges hangulatingadozás, agresszivitás, öngyilkossági gondolatok. Tudatosítani kell, hogy a gyógyszerelhagyás miatt van. Étrendkiegészítők tudnak javítani a helyzeten.
2022. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. szept. 29. 08:10
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Néhány szemétláda mindenkit lepontoz. Álljon belétek a görcs!
2022. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Felpontoztalak titeket, nem ertem mi nem tetszett a valaszokon. Nekem is hasznos volt olvasni oket.
2022. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Elhagyása nekem nem okozott gondot. 1-2 hétig volt kicsit rosszabb. Nem estem vissza, hisz nekem nem vagy alig hatott szorongásra vagy depresszióra.
2022. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!