Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos akarok lenni. Mit...

Öngyilkos akarok lenni. Mit csináljak hogy ne ez járjon a fejemben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Elegem van az egész életből. Sz*r volt a gyerekkorom, bántottak a suliba. Anyummal folyamat veszekedtem, ki akart dobni folyamatosan. Nevelőapám (enyhén szólva) nem kedvelt soha. Folyamatos elvárások a nyakamban amiknek nem tudok eleget tenni. Elvesztettem a munkám és azt az embert akit nagyon szerettem. A barátaim is elvesztettem és mikor kezdtem nagyon jó viszonyban lenni anyukámmal, meghalt. Próbáltam kimászni ebből költözéssel meg új barátokkal de nem ért semmit. Újra visszaestem.

Most a drog, az alkohol, frontin tart életben

De nagyon meg akarok már halni

Ilyenkor mit lehetne csinálni? Félek hogy megteszem egyszer és bántom azokat akik még szeretnek.

Voltak már öngyilkossági kísérleteim. Nem félek a haláltól.


2022. szept. 30. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

damn , az hogy már itt vagy, és érdeklődsz a javulás felé jó jel

vedd fel a kapcsolatot egy pszichiáterrel, és feküdj be egy 2 hetes terápiás kezelésre, már több barátom is volt akit helyre rakott.

2022. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Az öngyilkosságot felesleges és értelmetlen dolognak tartom.


Ha már úgyis minden mind1 neked, legalább csinálj valami hasznosat, amivel hozzájárulhatsz a társadalomhoz, amivel értelmet adhatsz az életednek és mindjárt jobb érzés lesz, ha nem te ártasz magadnak, hanem nemes célért való küzdelemben pl. hősi halált halsz.

2022. szept. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Feküdj be pár hétre pszichiátriára, mint Thalassa vagy Tündérhegy, ha ez nem akkor pszichiátria, onnan pedig tbs pszichológus. Ne agyalj a szarságokon most, valszeg krízisben vagy, teljsen validak az érzéseid és hogy nem látod az értelmét az életednek, viszont van kiút belőle, de ehhez nem egyedül kell ezt végig csinálnod, hanem szakember segítségét kell kérned. Krízisben teljesen természetes, hogy elakadtál, öngyilkosságot látod kiútnak, egymagad túl kevés vagy erre a feladatra támogató közeg nélkül.

Sajnálom azt amilyen helyzetben vagy, viszont ki kell tartanod és összeszedni az erődet, hogy innen kikecmeregj. Még fiatal vagy nagyon, nem dőlt össze az életed, most kezded még csak, össze fog jönni, jobban leszel, fel fogod dolgozni a téged ért traumékat.

2022. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Mintha magamat olvastam volna,annyival másabb hogy nincs káros szenvedélyem. És nem is értem mi jó ebben a világban? Az ember csak csalódik és csalódik,várod a jó dolgokat de semmi,mindig csak a rossz. Lehet lepontozni ez az én véleményem.
2022. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
4: na, pont ez a baj, hogy csak várod..! :)
2022. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

#4 Mit jelent neked az, hogy történik valami jó?

Csak mert elég elég relatív, hogy ki melyik végét fogja meg egy történésnek. Ha akarnám én az egész létemet egy nagy csalódásnak élhetném meg, és .

2022. okt. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Folyamat hajtogatják az emberek hogy mindennek a pozitív oldalát kell nézni. Végülis, k*rva sok pozitív dolgok vannak abban, ha valakinek meghalnak a szülei. Nagy f*szság az egész. Hogy a rákba legyek pozitív ha nincs mellettem senki, elvesztek mindenkit.. Ráadásul én is beteg vagyok, ugyan az a baj mint anyumnál volt.

Mondhatom.. K*rva pozitív az élet.


Én örülök hogy mások boldogok, de ne próbálják meg az emberre tukmákolni a saját álomvilágukat.. Kikészít ez a sok hülyeség..

2022. okt. 2. 10:51
 8/14 A kérdező kommentje:

Mellesmeg

Köszönöm szépen a sok segítőkész kommentet!! Nagyon sokat segítettetek! Tényleg köszönöm

2022. okt. 2. 10:53
 9/14 anonim ***** válasza:

3,6 vagyok


A 4-esnek írtam a kérdést, de tök jó, hogy te is reagáltál. :D

Neked így nem is kell full pozitívnak lenni, validak az érzéseid, meg te érzed őket. Viszont emiatt az életre nem kell ráhúzni a jelzőt, változik az bőven ne aggódj.

Ami viszont már megtörtént az megtörtént, vissza nem lehet csinálni. Ha anyudat nem vesztetted volna el, sztem akkor is lenne elég lelki problémád. Hidd el, hogy nagyon nagyon sokat segít, ha terápiára elkezdesz járni, igaz első alkalmakkal nagyon rosszul érzed magadat, de használ. Neked elsőnek a függőséget kellene elhagyni, már azzal is kicsit javulna az életminőséged. Apránként és lépésenként el lehet érni, hogy kialakíts egy pozitívabb életet, legyen stabil jövőd. Az meg természetes, hogy történnek rossz dolgok, az élet se nem negatív se nem pozitív. Illetve sajnos van, amikor mi magunk tesszük negatívvá a rossz sémáink miatt. Önsorsrontó sémáknak is hívják őket, terápiával lehet ellene küzdeni csak.


Milyen betegséged lett, ami anyudnak volt?


Azt meg jól teszed, ha nem hagyod h más a saját álomvilágukat rád ragasszák, és ebbe a negatívat és pozitívat beleértem. :D Nem ilyen egyszerű az élet. Meg majd te is megteremted a saját életképedet.

Örülök egyébként, ha segítettünk valamit a kommentekkel. Jó lesz ez, szükséged van nagyon egy támaszra, aki segít kilábalni ebből a krízisből, mert már pedig ki lehet! Akarsz te élni, nyugi! ;) De megértem az öngyi gondolataidat is, annak ellenére h tudom nem szabadna így lenni. Na de élje át más elsőnek, amit te átélsz, aztán pofázzon! :D

2022. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akarok élni, mindig adok esélyt a jónak, próbálkozom is stabilan tartani magamat de mindig visszaesek. Tulságosan fárasztó mindent újrakezdeni és újraépíteni. Sokszor az én hibám mert meggondolatlanul és felindulásból cselekszem. Esküszöm próbálom magamat helyrerakni de annyi sok rossz jön hogy nem bírja az ember szusszal. És tudom hogy ennél sokkal rosszabb helyzetek is vannak, ez vígasztal és tart még életben. Ha másnak sikerült akkor nekem miért ne menne?.. Csak ez a sok visszaesés.. Egyébként nem vagyok függő, le tudom rakni bármikor a piát és a többit, csak kicsit jó eltompulni és nem szarságokra gondolni. A frontin miatt pedig csak alszok, abba menekülök.. Addig se fáj a sztori. Ezért akarok meghalni, akkor nem fájna többet és nem kellene aggódnom minden felesleges sz*ron. Már minden kis dolog felzaklat, például a számlák, vagy ha elromlik valami.


Viszont ha a barátaimmal vagyok akkor minden rendben, elvagyunk, nevetünk és beszélgetünk. De most őket sem tudom meglátogatni. Pedig most pont erre lenne szükségem


Nem kell senkinek sem átélnie ezt a sok sz*rt, sőt.. Senkinek sem kívánom. Meghallgatom mindenkinek a véleményét és elfogadom, de nem biztos hogy a tanácsokat megfogadom. Nem álompozitivitásra van szükségem, hanem igazira. Igazi ingerek kellenek és igazi élethelyzetek. Nem akarok a rosszba jót látni, se fordítva. Szimplán egy nyugis élet kell, kevesebb rosszal. És nagyon picivel több jóval. Megelégednék azzal ha visszakapnám a barátnőm.. Semmi nagy igényem nincs.


A betegség.. Daganatos beteg volt anyu. Nálam akkor derült ki amikor őt már kezelték. Azt hittük hogy mindketten szépen kilábalunk belőle.. De nem.. Én sem tudom hogy velem mi lesz, de nem akarok úgy szenvedni ahogy Ő szenvedett az utolsó heteiben. Egyszerűen rettegek ettől. Inkább beadnám hamarabb a kulcsot szenvedés nélkül.

2022. okt. 2. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!