Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek hogy öngyilkos leszek,...

Félek hogy öngyilkos leszek, pedig nem akarok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ahányszor várok a metróra, és nem tudok leülni, neki kell tapadnom a falnak és megfeszíteni a lábizmaimat, hogy ne ugorjak a metró elé. Nem akarok öngyilkos lenni, nem vagyok depressziós, egy életvidám lány vagyok, viszont ilyenkor olyan mintha az agyam egyik része azt mondaná hogy ugorjak, és a lábam el is indulna, a másik felének pedig nagyon erősen kell koncentrálnia hogy nehogy. Ugyanez van az ablakoknál, a közelükben se merek már menni. Mit csináljak, rettegek hogy egyszer nem tudom megállítani az agyamnak ezt a részét és öngyilkos leszek. Mással is előfordult már ilyesmi? Mi ez, és mit tudok tenni ellene?

2016. szept. 10. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Elég, ha egy percre kihagy a tudat és máris kész a baj. Én is ilyen vagyok. Változunk együtt?
2016. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 RekaFeher válasza:
100%
Orvosnál nem voltál még? Szerintem tudna neked segíteni. De, ha életvidám vagy miért történik ez? Otthoni probléma?
2016. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Épp ezaz hogy semmi baj nincs, szeretem az èletem. Ezért ilyen furcsa az egész. Orvosnál nem voltam még, gondoltam semmi komoly de most màr kezdek aggódni
2016. szept. 10. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Én ilyenkor azon agyalok, kit löknék ki szívesen a busz elé.
2016. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem az szokott lenni, hogy ha olya emberek társaságában vagyok, akiket viszonylag kedvelek, az alteregóm egy része arra buzdít, hogy verekedjek. De én ezt könnyedén elfojtom.

Próbálj önutalmat gyakorolni. Lehet, hogy van egy szuicit éned.

2016. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Valoszinuleg a cicanadrag es a kivagott polo nem kelti fel elegge masok figyelmet es ezzel akarod megjobban a kozeppontba helyezni magad.


Menj orvoshoz szerintem.

2016. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 RekaFeher válasza:
67%
Szólj anyukádnak. És irány az orvos. Vagy rgy pcihologus...
2016. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami kényszergondolat-féleség, esetleg fóbia. Menj dokihoz!

Bár nem tudom, mióta tart, de ha nem múlik el, menj mindenképp!

2016. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kényszergondolatok és kényszerimpulzusok. Soha nem leszel öngyilkos emiatt.

Ha nem tudod legyőzni ezt, pszichológus segíthet, egy kognitív viselkedésterápia lenne a legjobb.

2016. szept. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Bennem gyerekkorom óta az van, hogy magas helyeken kényszert érzek a mélybe vetni magam. De nem öngyilkosságból, csak érezni szeretném a suhanó levegőt, hogy szabadnak érezhessem magam. Hiába mondaná bárki is, hogy ugorjak ernyővel, az nem olyan. Én le akarok zuhanni szabadon, aztán meg lesz ami lesz. 26 éves vagyok és élek, még. Ez a kényszer hegyi túrázáskor, víztorony tetején, háztetőn építkezésen is előjön bennem. Együtt élek vele. Szeretek lenézni a mélybe. Bírd ki, ahogy én is. Én senkinek sem merem elmondani, mert rögtön bevágnának vlm intézetbe. 26F
2016. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!