Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt, hogy semminek...

Miért érzem azt, hogy semminek nincs értelme?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon, hogy másokat mi hajt előre az életben, mitől érzik magukat motiváltnak.

Szerettem volna rájönni, mert mintha ez belőlem hiányozna.

Mindent az életben tehernek érzek még azt is amit élveznem kéne.

Nem motivál a munka a tanulás a pénzkeresés nincs már olyan dolog amit pénzen meg lehetne venni és örömet okozna.

Nem tudom, hogy hogyan lehetne jobb, hogyan lehetne örömtelibb az életem. Amik egy rövid időre örömet adnak mind egészségtelen dolgok pl. cukros ételek, italok, alkohol. Úgy érzem ezek egy kicsit kiszakítanak ebből az állapotból. Meg persze az alvás amikor az ágyamban vagyok a sötétben, betakarózva akkor megnyugszok, legszívesebben fel se kelnék de a bűntudat miatt felkelek, mert körülöttem mindenki csinálja a dolgát, így nem bírnák egész nap nyugodtan feküdni, hogy kihasználok másokat.

Hiába próbálok tanulni nem marad meg. Ez a jelenlegi gazdasági helyzet is nagyon lehúz, elszomorító látni, hogy tisztességesen dolgozó embereknek a pénze egyre kevesebbet ér (itt most nem magamra gondolok) és ez valószínűleg nem is fog változni. Akkor mi értelme tisztességesen végigdolgozni egy életet ha úgy is nyomorogni fog az ember? Na mindegy is valószínűleg velem van a baj de nem tudok már pozitívan állni ehhez az élethez.



2022. okt. 1. 13:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Lehet az a baj, hogy túl sokat gondolkodok ilyen dolgokon, persze van amikor nekem is jobb a kedvem és látok értelmet valamiben csak ez nagyon rövid ideig tart hamar elmegy a kedvem. Alapból elég negatív világlátásom van sok igazságtalan dolog történik de hát nem lehet minden tökéletes végülis.

De köszönöm a válaszokat elgondolkodtató dolgokat írtatok.

2022. okt. 1. 15:34
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

"Miért érzem azt, hogy semminek nincs értelme?"

Mert semminek nincs értelme. A világon minden csak véletlenek összjátéka, az egész univerzum minden dolga.

Ha erre rájöttél, akkor csak azt lehet tenni, hogy elvonni a figyelmedet. Azt hiszem, neked rohadt sok unatkozni való időd van. Foglald el magad, dolgozz sokat (olyan téren, ami érdekel), fáradj el fizikailag is, és ha beleásod magad valamibe, akkor majd lesznek rövid és hosszabb távú céljaid, és ezekkel elég jól elleszel.

Nekem pl. a kertészkedés ilyen. Egyrészt hobbi, amihez már nagyon sokat értek, másrészt pénzkereset. Ötször annyi földet műveltem idáig, mint amiről a Kert részlegben sokan azt mondják, hogy munka mellett nem lehetséges... (Most sajnos már lejjebb kell adnom, eü-gondok miatt.)

Nyilván persze, amihez nem értesz, azt nem fogod tudni élvezni, mert sok lesz a kudarcod. De ha olyan dolog, amihez kedved van, akkor ezen túllendülsz, és nekifogsz utánanézni, hogy mit rontottál el, mit lehet legközelebb jobban. És a végén pár évtized után már azt is élvezheted, hogy minden ismerősödnél jobban értesz hozzá...

Közhelyes dolog, de pl. kezdj főzni, nőknek ez úgyis fontos. Bármit állítsanak a lila agyúak, de bizony a férfiaknak az a legfontosabb hosszú távon, hogy a nőjük jól főzzön. Pár évig a nagy mell is fontos, de ezt megunjuk egy idő után, viszont a jó kajákat halálunkig se. Így tudsz egy hobbival jó pasit szerezni magadnak, aki nem hagy el 10-20 év után egy fiatalabbért, mikor már lóg a melled.

De bárhogy is, a mostani állapotod okozója valószínűleg a túl sok szabadidőd, és az ebből adódó céltalanságod, unatkozásod. Ez ellen tegyél.

2022. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

#12

Az igen. De a lényeg, hogy bunkó azért nem vagy, ugye..?

2022. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert tényleg nincs. Jól gondolod.
2022. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"kezdj főzni, nőknek ez úgyis fontos. Bármit állítsanak a lila agyúak, de bizony a férfiaknak az a legfontosabb hosszú távon, hogy a nőjük jól főzzön. Pár évig a nagy mell is fontos, de ezt megunjuk egy idő után, viszont a jó kajákat halálunkig se. Így tudsz egy hobbival jó pasit szerezni magadnak, aki nem hagy el 10-20 év után egy fiatalabbért, mikor már lóg a melled."


Bocsi, de mivan? :D

Ekkora hülyeséget én még nem hallottam, ne haragudj. Ott régen baj van egy házasságban, ha valaki csak ezért van a párjával. Addig oké, hogy szeressen főzni valaki, mert jó dolog. De egy, nem mindenkinek fognak "lógni a mellei" 10 év után, ez ellen bőven lehet tenni, hogy formában maradjon valaki. Másrészt meg, ti férfiak mindig azt hiszitek, hogy ti nem öregedtek. Hát de. 10-20 év múlva már nem fog magának fiatal pipit fogni egy csávó sem, ha csak nem Leonardo, vagy a Vajna. Sajnálom a nődet, ha még nincsen, akkor már előre.

Ekkora nőgyűlölő szöveget is régen olvastam már.

2022. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

Mi az, hogy nőgyűlölő? Te ostoba vagy, nem kicsit.

A lila ködön át próbáld meg észrevenni a tényeket.

A 2000 óta eltelt években 1000 házasságkötésre 562 válás jutott. Ezeknek nyilván sok oka lehetett, de két nagyon fontos ok:

1. A férfi nem talált semmi olyan okot, ami miatt az asszonyát meg akarta volna tartani.

2. A férfi talált magának egy fiatalabb vagy hasznosabb nőt. (Mert azt ne állítsd, hogy egy férfit nem érdekel, hogy hogy néz ki a felesége, és hogy plusz terhet jelent-e neki a nő, vagy ellenkezőleg, a nő vesz le munkát az ő válláról.)

Ha az életkorfát megnézed, azt látod, hogy bár több fiú születik, mint lány, de a férfiak minden életkorban halandóbbak, mint a nők. Így kb. a 30-as korosztálytól felfelé egyre több lesz a nő, mint a férfi. Tehát ebből adódóan, a férfiaknak egyre több szingli nő közül lehet választani, ha a feleségükkel nincsenek megelégedve.

Ha megnézel egy társkereső oldalt, akkor ott is azt tapasztalod, hogy 40-es, 50-es nőből többször annyi a kínálat, mint férfiből. Ezek többségében olyan nők, akik nem tudnak semmi pluszt nyújtani a férfiaknak. Például ha nagyon jól néznének ki, VAGY nagyon gazdagok lennének, VAGY jól főznének, akkor sokkal kisebb eséllyel lennének szinglik középkorúan. Már egy képesség (pl. a főzni tudás) is sokat számít, ha rendelkezik vele a nő.

Mert huszonévesen még lehet, hogy a szex a legfontosabb egy férfinek egy nőben, és azért veszi feleségül. De 5-10 év múlva rádöbben, hogy ez nagyon kevés érv egy nő mellett. 20 év házasság után, bizony, az esetek nagyon nagy részében, a szex már inkább csak kötelesség vagy megszokás. Ennyi idő után már magasan vezető érv egy asszony mellett, ha jól főz, és jól vezeti a háztartást.

2022. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Te ostoba vagy!" Wow ez aztán nagyon érett vitakészségre vall, bravo. El kell keserítselek, nem vagyok az, csak mert nem tetszik, hogy valaki az idősebb nőket oltja egy oldalon, amiért öregednek és senkinek nem fognak kelleni. Nézz már kicsit magadba, miket írogatsz.


Igen sok válás van, de ne gyere nekem ilyen statisztikai hülyeségekkel. Attól még, hogy több nő születik mint férfi, nem fog minden nő párra találni. :D Illetve te most azt akarod beadni, hogy ez feljogosít egy férfit arra, hogy házasságot törjön, mert több a választék? Eszem eldobom.. Elsiklott melletted a lényeg, hogy egy középkorú férfi nem fog a külseje miatt másik nőt keresni, mert ő sem fiatal már és nem fog kelleni egy fiatal lánykénak.

Nagyon rossz családképet láthattál, sajnálom, szüleim mai napig élnek szexuális életet 50 felett(!) és szerelmesek, nem azért van apám anyámmal, mert főz rá, meg a szolgája. Szeretik egymást, van kommunikáció és miattunk is, a gyerekeik miatt. És egyikük se szupermodell már, poénkodnak is egymással.

Másik meg: ismerősi köröm be az összes válás esetén a csaj lépett ki egy másik férfiért. (: mert nem volt neki elég tökös/jóképű vagy egyszerűen nem nyújtott eleget. Volt, hogy 9 éves házasságot láttam így levesbe menni, a csaj évek óta csalta szegény srácot.

Szóval ennyit erről. Egy válás miértje teljesen vegyesen oszlik meg. Nem mellesleg, nőként hidd el, mi sem azért fogunk már az 50-es férjünk mellett maradni, mert egy macsó, nekünk is tetszik a dús haj, helyes arc és hasizom. Normál esetben a párja azért van a párjával, mert ő szíve választottja, mert szereti. És nem hagyja ott egy nem lógó csöcsű, jobban főző nőért. Akkor az a "kapcsolat" annyit is ért.

És igen, teljes mértékben a nők helyzetének negatív beállításával érveltél újra. Nem lehet minden okát rájuk vetíteni.


Ezek többségében olyan nők, akik nem tudnak semmi pluszt nyújtani a férfiaknak. Például ha nagyon jól néznének ki, VAGY nagyon

2022. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mert azt ne állítsd, hogy egy férfit nem érdekel, hogy hogy néz ki a felesége"


Fu nem tudok kitérni, annyi és annyi lenéző dolgot írsz folyamatosan a nőkre. Tele vele a szöveged, be se tudnám idézni.

Te meg ne hidd, hogy egy nőnek nem ugyanolyan fontos, hogy hogyan néz ki a férje. Bizony ám. (: mit gondolsz egy férfinek elég, ha csak létezik, vagy mi?

Ronda palival nem fogok együtt maradni, ha semmi haszna nincsen, ne haragudj már.


"férfi nem talált semmi olyan okot, ami miatt az asszonyát meg akarta volna tartani"


Először is "asszonyát"?:D csodálatos modern kifejezés.

..akkor miért ment hozzá, first of all? Egy. Kettő, a nő nem egy tulajdontárgy, milyen megtartani? Egy házasságot fenntartani kell, közös erővel, nem megtartani egyiket a másiknak.

2022. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

""Te ostoba vagy!" Wow ez aztán nagyon érett vitakészségre vall, bravo."

Itt nincs semmi vita, ez egyszerű ténymegállapítás.

És az igaz voltára itt hosszan sorolod a bizonyítékokat. Fel se tudod fogni, mit írtam, de azért kötözködsz.

Az égvilágon semmilyen nőre nézve nem írtam semmi rosszat, lenézőt. Se fiatalra, se idősebbre. Arról írtam, hogy ÁLTALÁBAN, a tipikus kapcsolatokban hogyan működnek a dolgok. A nők minél jobb pasit szeretnének maguknak, a férfiak minél jobb nőt. Ez a lényeg. Jónak persze nem (csak) a kinézet alapján nevezek ebben a kontextusban bárkit, hanem minden külső és belső tulajdonságot belevéve, ami egy más nemű személynek tetszik, ami miatt az adott személlyel megházasodik, és hosszú távon vele marad.

És megismétlem, senkiről nem írtam egy szóval se, hogy jó vagy rossz a véleményem róla, a viselkedéséről. Csak leírtam tényeket, mindenféle minősítés nélkül. Amiket érdemes tudni egy gyereknek, ne csak akkor gondolkodjon el ezeken, amikor 10-20 év házasság után elhagyják.

Mellesleg, az egész abból indult ki, hogy arra adtam tanácsot, hogyan tud a kérdező megszabadulni a depressziójától: valamivel, ami kitölti az idejét, elvonja a figyelmét, rövid távú célokat ad, a sikerélmény lehetőségével. És nekem erről az a véleményem, hogy habár manapság már nem divatos hasznos hobbikkal tölteni az időt, de szerintem meg érdemes ilyesmikre rákattanni.

2022. okt. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ténymegállpításnak tartod, ha valakit sajátos véleményed alapján és előzetes ismeretek nélkül leostobázol? Az kicsit azért erős.


"Fel se tudod fogni, mit írtam, de azért kötözködsz"


Teljesen tökéleteset felfogtam, amit írtál. Látszólag Te is észrevetted, mire akartam kilyukadni, mivel teljesen más hangvételben írtad ezt az utolsó kommented, mint az előzőeket.


"Jónak persze nem (csak) a kinézet alapján nevezek ebben a kontextusban bárkit, hanem minden külső és belső tulajdonságot."


Nekem nem úgy tűnt, mikor azt írtad, hogy ha egy nőnek már "lógni fognak a mellei" (ezt imádom) akkor elhagyja a férje, ha csak nem tanul meg jól főzni. A főzés tudása amúgy sem egy belső tulajdonság. Illetve fiatal korban is burkoltan, de azt írtad, hogy csak a szex miatt van egy férfi a nővel. Tényleg nem külsőségekről van itt szó.


"Csak leírtam tényeket, mindenféle minősítés nélkül."


A minősítés az írásod stílusában merült ki, még ha ez nem is feltétlenül tűnt fel számodra.


Hadd fordítsam le mindenféle köntörfalazás és "statisztikai alátámasztás" nélkül a mondandód: Kérdező, tanulj meg főzni, mert a pasid el fog téged hagyni egy jobbért, mikor majd már lógnak a melleid egy 10-20 év múlva és a kutyának se fogsz kelleni emiatt.


Statisztika meg szépítgetés ide, vagy oda, vagy utólagos kimagyarázás, hogy nem írtál sértő megjegyzést ránk, hölgyekre nézve, ami még csak nem is nevezhető tényszerűnek, ez semmiképp nem volt egy illendő és tisztességes megfogalmazás. A férfiakra mindaddig ki sem tértél, amíg nem szóltam.


Kérdező, azért tanulj meg főzni, abban az esetben, ha szeretsz is főzni és érdekel téged a dolog! És soha ne légy olyan férfival, aki nem maradna veled, csak mert olyan természetes folyamaton mész keresztül, mint az öregedés. Az enyém nem ezért van velem és mi együtt szeretünk sütni-főzni egyébként. (: és én akkor is vele maradok, ha már ráncos lesz és nem ért mindenhez a ház körül.

2022. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!