Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önutálat - hogy tudnám pillana...

Önutálat - hogy tudnám pillanatnyilag elviselhetőbbé tenni? Van valami tippetek, módszeretek erre?

Figyelt kérdés
Néha nagyon erős önutálat tör rám, míg alapjáraton egészen szeretem magam. Általában az egész személyiségemet utálom ilyenkor, és úgy érzem mindenki más is ellenem van. Kéne valami módszer, amivel ilyen esetekben javítani tudok a helyzetemen. Terápiára járok, (nem csak emiatt), de amíg annak lesz hatása az hosszú idő. 17L vagyok amúgy, ha számít.
2022. okt. 1. 22:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, ha ilyenkor beszélek másokkal az úgy érzem kifejezetten ront a helyzetemen, idegesítenek is, energiám sincs rájuk, plusz bármit mondanak úgy érzem hogy utálnak, ha próbálnak segíteni is azt érzem hogy nem gondolják komolyan meg csak teher vagyok. Szóval ez ki van lőve.
2022. okt. 1. 22:10
 2/10 anonim ***** válasza:

Vizsgáld meg!

Ha olyasmit-miket utálsz magadban, amit meg tudsz változtatni akkor kezdd el tervezni, mindet külön külön, hogy hogyan tudod-fogod megváltoztatni.

Lépésről lépésre.


Ha nem tudod, akkor azt kell megnézni miért nem.

Az ami nehéz.

A terapeuta az mit csinál?

2022. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Másokat általában tényleg nem érdekled, csak mondani akarnak valami okosat, tanácsit, ilyesmi lófx. Meg értetlenkednek, de hát mi abajod.. ez ami fárasztó.

Ismerős..

2022. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs ezen mit vizsgálni, szó szerint mindent utálok. És nincs mit változtatni magamon, mert mint mondtam, alapjáraton szeretem magam. Csak valami módszer kéne, amivel pillanatnyilag (!) kicsit jobb lehet, megnyugodhatok.


Vannak sokkal súlyosabb problémáim is, a terapeutával leginkább azokkal szeretnék foglalkozni egyelőre.

2022. okt. 1. 22:20
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 igen, ez így van sajnos
2022. okt. 1. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Módszer?

Én max annyit tudok, hogy gondolj arra van akinek sokkal rosszabb.

Pl. rokkant, 70 évesen már 50 éve öregember, indiában nyomorog egy szeméttelepen gyerekkora óta, vagy az osztálytársam, akinek 40 éves korában kivezették a végbelét az oldalára, de aztán mégis belehalt a rákba. Itthagyott két gyereket. Anyja, apja szintén zenész.


Ezekhez képest én is elmúltam 40, vidéken élek, van melóm, nincsen anyagi gondom. Igaz, hogy neurotikus vagyok, kerülöm az embereket, de élek ahogy tudok. Gyerekem, családom sosem lesz, de jobb is így.

Rinyáljak? Kinek? Minek?


Az első kettő is én voltam.


Vannak nehéz időszakok, főleg abban a korban.

Mentem én is piciáterhez, de nekem semmit nem segített, abbahagytam.

Jobb helyzetben vagy mint én, és nekem sem rossz.

OK, tudom a nácik óta tudjuk, hogy az ember azt is kibírja ha levágják a karját.

Igazából azt akarom mondnai, magadhoz mérd magadat. Magadból hozd ki amit tudsz. Türelemből, békéből, emberségből.

2022. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fogalmad sincs milyen helyzetben vagyok, de kösz hogy semmibe veszed a problémáimat, gondolom csak a korom miatt :) Tudod, nagyon szívesen cserélnék veled. Te legalább élsz ahogy tudsz, én csak vegetálok hosszú évek óta.
2022. okt. 1. 22:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt lenézel, legközelebb kérdezz inkább.
2022. okt. 1. 22:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lenézlek, csak 20 évet letoltam így. El fog tűnni az időd.
2022. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondom, mert tudom milyen. És nem tudom, hogy lehettem volna okosabb.

Az a durva, sztem mindenki vegetál. Csak nem szoronganak.

A Metro könyveket olvasom mostanában, és rájöttem én most is ott élek.


Kb. 25 évesen jöttem rá, hogy velem valami nem smakkol, az egyfajta megnyugvás is volt. Addig nem értettem mi ez, de rájöttem velem van a baj. Aztán próbálkoztam, önjelölt gyógyítókkal, hivatalosan felkent orvosokkal, de magamra maradtam. Csak azt akarom mondani, sztem nincs megoldás. És ez valahol tragikus, de mivel én nem ismerem a különbséget, ezért lényegében nem is számít. Élek ahogy tudok. Örülök annak aminmek tudok. Ami van. Amit el tudok érni. Apróságoknak, marhaságoknak, vagy nagy dolgoknak. Néha ad az élet olyat is. Nrm én szabályozom.Igyexek résen lenni, és elcsípni.

2022. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!