Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogokról le lehet szokni...

Drogokról le lehet szokni végleg? (kokain, speed, mdma, lsd)

Figyelt kérdés
Kisebb-nagyobb kihagyások után mindig visszaesek. Van ebből kiút?

2022. okt. 5. 15:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kognitív-viselkedéses egyéni terápiát kaptam tavasztól augusztusig. Az anonim alkoholistáknak sok helyen van csoportja, asszem.

Illetve van csoport a Tündérhegyen is, de az nem kifejezetten függőknek, oda kell beutaló a helyi pszichodokitól.

2022. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Dudits Dénes-mindent megértet, online is van.
2022. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Tündérhegyen befekvős vagy minden nap bejárás terápián csak az vehet részt, aki már több hónapja nem drogozott.


Tér illetékes kórházban már nincs addiktológiai osztály. Szerintem simára be lehet feküdni leszokas céljából. Ott nem szeretik 3 hétnél tovább benttartani a betegeket. Kivéve, ha valaki pszichotikus vagy nagyon mániás.


Nyírőben többféle befekvős lehetőség van.


Munkahely miatt nekem befekvés gondot okoz, 1 napot is nehéz helyettesíteni. Sokkal korábban kérve 1 hét szabihoz igyekeznek helyettesítésre megoldást találni, de nem biztos,hogy öszejön.


2 hét kórház is gond lenne munkahelyen. Ez leszokashoz kevés terápiás helyen.


Ambulánsan megoldható. Nincs nagyon erős megvonási tünete annak, amit "fogyasztok".

Korábban más drogot is fogyasztottam. Arról nagyon nehéz leszokni. Borzasztó megvonási tünete van. Nem gondolta az orvosom, hogy ambulansan is menni fog.

2022. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Le lehet de ahhoz egy komolyabb belső változás kell. Valószínűleg nem vagy kibékülve a világgal, és így önmagaddal sem, ezért keresed a megváltoztatott tudatállapotokat. Ha valahogy sikerül elfogadni önmagad, akkor másképp éled meg az életed, és esélyed nyílik rá hogy tisztán is jól érezd magad.
2022. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Terápián nekem ésszerű/racionális (drága,káros hatásai vannak, rontja az allapotom stb .) belátásra alapozva javasolták a leszokást.


Nem állapotváltozásra. Szerintem ez is sokat segíthet.

2022. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2022. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Erős elhatározás, kitartás szükséges.


Ha erős megvonási tünetek van, akkor kérj orvosi segítséget.


Szomszédban egy metadon programosnak (államtól kapja), és egy suboxonosnak nyomom a gyógyszereket.


A meta programos túlfogyasztotta az adagját és más is vett el belőle. 1 hete nincs metadonja. Nagy napi adagos.


Suboxon is államilag támogatott ópiát. Országos hianycikk. V8sszaállt heroinra, de elfogyott a pénze. 2 napja nem jutott droghoz.


Mindkettőnek kis adag antipszichotikumot és eseti szedesre pregabalint adtam. Azt mondják, hogy jelentősen csökkenti a rosszullétet.


Korábban olanzapint adtam hasonló esetben a meta programosnak, de az elfogyott. Azt csodaszernej tartja. Adott egy programból kirakott (azóta feketén veszi pénzért) havernak is. Azt mondta a haver, hogy ha folyamatosan kapna olanzapint, nem venne többet metadont. Csodaszer.


Olanzapin nincs, most Ketiletet kapnak. Az is jó, de kevésbé.


Nekik már nyűg az ópiát. Ha van, akkor az arra jó, h ne legyen megvonási tünetük. Ha nincs, akkor erős rosszullétük van.


A meta programosnak úgy láttam, hogy a negyedik nap volt a mélypont. Akkor fájdalomcsillapító is ment nagy adagban + izomlazító (Tramadol + Flector rapid + ibuprofrn + mydeton).


Nagyon kértem, hogy valaki irassa fel magának és szedjék azt, véges a készletem. + orvosnak kellene dönteni gyógyszer ügyben.


Egy készletből kifogyó nyugtató függő is szedi. Ő fel is szeretné íratni.

2022. nov. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Van kiút, mert erős vagy! Tégy meg mindent ennek érdekében
2022. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ezek az erős vagy szövegek szerintem tévút. Azt sugallja, hogy ez egy egyszerű döntés. (Akinek csak az, az nem érti azt, akinek nem az. Mert utóbbinak nagyobb baja van.)

A sebeken kellene gyógyítani először, a traumákat feldolgozni, elgyászolni a borzalmakat, és majd utána talán kevesebb "gyógyszer" is elég lesz.

2022. nov. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

19


Kérdezővel nem tudom mi s helyzet-e téren.


Nekem sok év utan veget ért a terápiám. Mar csak gyógyszeres kezelésem van.

2022. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!