Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogokról le lehet szokni...

Drogokról le lehet szokni végleg? (kokain, speed, mdma, lsd)

Figyelt kérdés
Kisebb-nagyobb kihagyások után mindig visszaesek. Van ebből kiút?

2022. okt. 5. 15:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez milyen kérdés, de az LSD pl nem okoz függőséget. Valójában ha valaki túl sokszor fogyasztja akkor nem is okoz semmilyen hatást, mert a szervezet immunis lesz rá. Érdemes pár hetet várni két trip közt.

Ez kicsit igaz az MDMA-ra is, ott már kialakulhat enyhébb pszichikai függőség, de általában nem jellemző. Egy ismerősöm panaszkodott, hogy ő már hiába vesz be több ecstasy tablettát is, egyszerűen nem érez semmit utána. Így nem is használja, mert már pénzkidobás, mivel semmi hatása nincs már rá.


A speed már veszélyesebb anyag, majdnem akkora függőséget okoz, mint az alkohol. Így kerülendő. A kokain meg még rosszabb, mivel az még addiktívabb, nagyjából annyira erős mint a cigi, tehát azt már nehezebb letenni.

Nyilván vannak olyanok, akik teljesen le tudjak tenni. A cigit is sokan teljesen le tudják tenni, pedig attól csak a heroin és opiátok az egyedüli kábítószerek amik sokkal addiktívabbak. Akkor a kokaint vagy amfetamint miért ne tenné le valaki?


Azok, amiket viszont szintén nagyon nehéz letenni, azok a benzodiazepinek, vagy hétköznapi néven "altató tabletták", ez az amit kb minden második öregnek felírnak Magyarországon. Ezek addiktológiai és egészségre gyakorolt káros hatása kb az amfetamin szintjén állnak. Utána meg csodálkozunk miért van ennyi rákos meg cukorbeteg az országban...

2023. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

nem!valaki írta hogy a "mag"örökre ott marad,én idestova 15éve bas.zakszom,speed,designer szarok,alkohol,nyugtatók!na most mivel gyerekkorom óta hálistenek edzek is,így néha bele tudok mélyülni és azt az utat választani de kicsapongok sokszor még most is,keresnék kell mást amibe át lehet vezetni a függőséget.Igazábol nagyon számít milyen régóta használod szerintrm 1-2év simán leszokós.Én 15 év után már nem tudom és sajna mikor hosszab ideig 2-3hét nem nyúlok hozzá elkezdek horror szinten vedelni mint egy büdös disznó,attól meg ki vagyok,attól amilyen akkor vagyok,a testre gyakorolt hatása🤢csak alkoholt ne.úgyhogy mérlegeltem jobban járok ha(mostmár 2-3heti szintre csökkentettem ezeket)túl esek rajta minthogy ez történjen.Vannak dolgok amik segítenek az edzés ami béta endorfint szabadít fel,nem tudom te mi mást csinálsz meg az életedben.

Ja a benzók amit itt írtak az egyértelmű azt 8éve szedem napi 5mg frontint,én nem tartom olyan szörnyűnek mint ahogy írták,különben is hogy aludnék nélküle meg ennyi év szarozás után olyan szorongásaim téveszméim alakultak ki amit máshogy már nem csitít semmi

2023. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki most sikerült.
2023. febr. 16. 09:23
 24/25 anonim ***** válasza:

#23


Nyilván vannak, akiknek sikerül. Csak mondjuk valószínűleg nem Magyarországon. Mert a magyarországiak többsége ítélkező és a gyengébbe élvezetbe belerúgó bunkó. Azaz akármilyen leszokóról van szó, esélye sincs visszakerülni a társadalomba, mert a magyarországiak direkt rúgják ki maguktól és törnek pálcát felette, akármennyire is igyekezne leszokni.

2023. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Lelki sebrid kell "kisöpörni", mert a drogokkal nyomod el. Elvonó, folyamatosan terápia, önfejlesztő
2023. márc. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!