Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emlékbetörések csak poszttraum...

Emlékbetörések csak poszttraumás stressznél vannak?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, de nekem a múlt héten eszembe jutott, hogy még 92 környékén Erdélyben egy szekérre felszállva, véletlenül ráléptem és kitörtem egy fagereblye két fogát. Végül is csak harminc éve történt, de nekem még rossz érzéseket okoz.
2022. okt. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Emlékbetörésnél azt értem, hogy bevillan egy emlék, mintha ott lennél, fel se fogod a jelent, mert annyira erősen ránt vissza az egész és sírsz, remegsz, pánikrohamod van és nem tudsz menekülni az emlék elől.
2022. okt. 6. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem, bocsi. Nekem csak annyi volt, hogy hangosan kijött belőlem, hogy: "Hová menjek, hová menjek?" - ez is elég eleven volt, és a múltat akartam hiába, utólag megjavítani. De csak laikus kezelt vagyok.
2022. okt. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem pre-traumás stresszem volt, rápörögtem, hogy rákos vagyok és meghalok, de előtte még jól szétkemóznak, műtögetnek, gyomorszondáznak.

Na ezzel már bejutottam pszichiátriára, közben mindenféle emlékek is bejöttek, illetve rémképek lehetséges kezelésekből.


Nagyon durva volt. Egyelőre sikerült helyretenni, de nagyon durva állapot volt.

2022. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató elvonás után voltak ilyen bevillanó emlék képeim. Flashbacknek hívják.
2022. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha nem szed az illető semmilyen gyógyszert, minél lehet még?
2022. okt. 6. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában (az utóbbi kb. 5 évben hullámokban) egy rossz munkahelyen szoktam agyalni, ahol 2001-től 2003-ig dolgoztam, és elég keményen mobbingolva voltam, lenyeltem jóegynéhány megalázást. Pedig utána több, mint 10 évig nem foglalkoztam vele, ha eszembe is jutottak negatív emlékek, símán el tudtam hessenteni őket avval, hogy örülök, hogy vége.

Mostanában viszont zavaróan rámtörnek az emlékek, néha úgy stresszelek, mintha még mindig ott lennék, és el kellene viselnem azokat a kollégákat. Szoktam is álmodni velük.

Pedig már 14 éve külföldön élek, 2000 km-re a helyszíntől.

Egyelőre még sportolással meg vitaminokkal próbálom kordában tartani a dolgot.

2022. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!