Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki, akinek tényleg...

Van valaki, akinek tényleg segített a pszichológushoz járás?

Figyelt kérdés
Csak mert nagyon sokat hallom vissza, hogy semmi értelme nem volt, kidobott pénz, és nem segített ténylegesen pl a szorongáson vagy depresszión... ez igaz?
2022. okt. 7. 17:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Én már sok terápiában jártam a talán depressziómmal. Mindegyiktől tanultam valamit, ami segít az életben maradásban, a fájdalom csökkentésében, így egyiket sem bántam meg, még ha nem is lettem teljesen jól. Néha csak egy-egy mondat, vagy kifejezés segített valamit jobban megérteni magamban, és az kis előrelépést jelentett. Ugyanígy az önsegítő könyvek is adtak kisebb-nagyobb segítséget.
2022. okt. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, örülök, hogy pozitív tapasztalatokról is olvashatok. :)
2022. okt. 9. 09:32
 13/25 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is segitett.

Egy manipulacioval, erzelmi zsarolassal teli kapcsolatbol szalltam ki 10 ev utan (csak “barati” viszony volt). Ennek feldolgozasaban segitett. Nelkule nem jottem volna ki erosebben ebbol, es azota is magamat hibaztatnam. Vele rovidebb ido alatt tul voltam rajta (pedig igy is 1,5 ev kellett hozza).

Teljesen maskepp reagalok bizonyos szituaciokban. Es igyekszem gyakorolni azt a vegtelen turelmet, ami az uleseinket jellemezte :)

Nekem nagyon sokat adott a pszichologus.

2022. okt. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%
Klassz, hogy ennyi embernek segített a pszichológus, de mindezért mennyi időt és főleg: összesen mennyi pénzt fizettetek neki ???
2022. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

#14 az idő az relatív, bizonyos problémákra van egy fix terápiás módszer, ami meg van szabva hogy hány alkalom/hét. Persze van, aki elmegy pszichodinamikus terápiára, aminek nincs megszabott időkerete. Aki viszont hosszú ideje jár, hosszadalmasabb terápiát alkalmaznak azoknak a problémája is súlyosabb egy önbizalomhiánynál, kiégésnél. Meg minden problémát időbe kerül megváltoztatni, ezt a részét nehéz megúszni.

Nekem segít a pszichológus, az egyik problémám többéves kezelést igényel, a másik meg betegség, ami nem fog elmúlni viszont megölném magamat, ha nem járnék terápiára, mert annyira elviselhetetlen az a betegség, illetve az elsőnek említett problémám még jobban megnehezít mindent.

Én spec tb alapon járok, úgyhogy olyan pénzt nem dobok ki erre, ami alapjáraton máshova is mehetne. Ráadásul sokkal többet kapunk ott ahova járok, mintha magánba járnék.

2022. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
15: és hogy intézted el ezt a tb-alapú járkálást?
2022. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%

A Tündérhegyen vannak asszem ingyenes csoportok, beutalóval be lehet jutni ezekbe.

A SOTE magatartástudományi vagy valami ilyesmi intézetében is van ingyenes ellátás.

2022. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%

#14

Leirom a szamokat: eloszor 5 alkalommal voltam nala, kesobb 2,5 evet jartam hozza, hetente. Beleesett a covid is, amikor talan 2 honap kimaradt. A szabadsagokat is figyelembe veve evente atlagosan 40 alkalommal talalkoztunk. Ez osszesen nagyjabol 100 alkalmat jelent. 9000 Ft/alkalom volt nekem. Igen, nagyjabol 1 millio Ft-ot otthagytam nala.

Egy forintot sem sajnalok ebbol, es minden fillerert megdolgozott. Es hozzateszem: velem korrekt volt. Egyszer emelt arat (8000-rol 9000-re) meg az elso evben. Utana a honlapja szerint mar 12.000-ert vallalt egyeni terapiat, de en vegig 9.000-ert voltam nala.

Elismerem, hogy osszessegeben soknak tunik, de mas az, amikor havonta fizeted. Vagy ez eves szinten kb 300.000 Ft. Nagybatyam pl havonta elkolt 30-40e Ft-ot cigire.

Nekem abszolut pozitiv elmenyeim vannak, es en ezt a mai napig jo befektetesnek gondolom, es jo szivvel gondolok vissza a kozos munkara.

#13 voltam

2022. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

#16 vonattal...nyaron 2x185ftbol kijott heti 1-2 alkalom csoportosokon, ha meg mentem egyenire akkor az 2-3 hetente volt vmikor pont mikor a csoportos terap volt, ritkan nem. de sokat egyenire meg nem jartam, mostanaban meg egy napra esik az egyeni a csoportossal.

Tobbet koltok egyebkent arra, hogy a heti 1 gyakorlatomra feljarok pestre meg onnan haza.....

Nyaron meg jot is tett,meg meg most is hogy nem ulok otthon bedepizve, meg egy csomo jofej ismerosre tettem szert, ami megint segit, hogy sorstarsakat ismer meg az ember es felfele huzzuk a masikat. Ezt maganban sose kapom meg.

2022. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
lemaradt h most nrm uszom meg 2x185ftbol hanem 4x185, mert nyitva van a jegypenztar nalunk es muszaj megvennem a jegyet vonat elott. nyaron mindig makom volt h nem jott a jegyellenor
2022. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!