Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a nagy gyűlölködés a...

Mi ez a nagy gyűlölködés a bulímiásokkal szemben? 🙁

Figyelt kérdés

Én is bulímiával küzdök és elmondhatom, hogy nagyon nagy harc. Ugyanolyan betegség, mint a többi. Nem érünk semmivel sem kevesebbet azoknál akik egészségesek, vagy éppen más betegségben szenvednek.

Az interneten csak azt látom, hogy állandóan lehülyéznek minket, értetleneznek, én is megkaptam, hogy annyi eszem sincs, mint egy birkának.. Azt hiszik, hogy ez az egész úgy működik, hogy mi eldöntjük, hogy na én most megeszem ezt a tábla csokit aztán kihányom és fú de jó lesz nekem. Elárulok egy titkot: ez nem egy fogyókúra, hanem egy mentális betegség, amiben rassztól, intelligenciától, nemtől, stb. független bárki szenvedhet. Diana hercegnő is ebben szenvedett. Az anorexiások sokkal több megértést kapnak a társadalomtól, mint mi. Miért??? Ha valamihez nem értesz ne ítélkezz felette!!! Nem értem, hogy hogyan lehet valakinek olyan nagy arca, hogy ha lehetősége nyílik rá a földig tipor minket. Nem értem. Emberek! Hol az a híres emberi megértés ilyenkor? Hol az a híres intelligencia? Az ilyen emberek érzelmi intelligenciája szégyenletes szinten van. Titkolom a betegségemet, egyedül a szüleim tudják, mert mások nem értenének meg, csak éretlennek tartanának (majd kinövi, ettől okosabb is lehetnél, értelmesebb fogyókúrát nem találtál...? stbstbstb) Elegem van már ebből az egészből. Persze mindenki azt hangoztatja, hogy milyen rendes, megértő, figyelmes, tájékozott... Miért kell ennyire elítélni a bulímiásokat???



2022. okt. 15. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Hol az a híres emberi megértés ilyenkor? Hol az a híres intelligencia?

Te hol élsz, úgy őszintén? A magyarok pont ezekről az erényekről híresek. A legbunkóbb, legkötekedőbb nép, főleg az interneten az otthon biztonságából tudják megmondani a tutit.

Ha meg akarsz gyógyulni, akkor ne foglalkozz másokkal

2022. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Orvoshoz jársz??

Ha tudod, hogy ez is csak egy mentális betegség, akkor gondolom kezelteted is. Nincs ezzel sem semmi baj, csak kérj szakértő segítséget.

Amúgy beszélgettem már ilyen lánnyal, kedves és aranyos volt, eléggé kedveltem. Szóval én nem gondolok semmi rosszat, az ilyen emberekről, mert jó benyomást tett rám egy ilyen ember.

2022. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Miért érdekel mások véleménye, akik ráadásul idegenek, és nem is rólad beszélnek?

Igen a problémád mentális, kell egy jó pszichológus, hogy helyre jöjj, és talán akkor egyszer csak leesik majd, hogy az internet egy olyan fórum, amit nyugodtan kizárhatsz az érzelmi életedből, rengetegen arra használják, hogy a saját frusztráltságukat névtelenül levezessék, de ennek hozzád semmi köze, az ő problémájuk.

2022. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Milyen nagy gyűlölködés? Intoleráns, bunkó emberek mindenhol vannak, de semmivel sem pécézik ki jobban a bulímiásokat mint az anorexiásokat vagy az alacsonyakat vagy a melegeket, stb.
2022. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem veszem magamra érzelmileg, csak minél többet tapasztalom, annál jobban bezárkózom, annál inkább egyedül, elveszve érzem magam. Nem csak az internetre gondoltam. Élőbe is... Mikor erről volt szó suliban a diákok egymás között poénkodtak vele, bármikor fel jön, mint téma a nagyrészük értetlennek nevez minket, mert azt hiszik, hogy ezt mint fogyókúra űzzük. Nagyon egyedül érzem magam a teraputámmal való beszélgetéseken kívül. Úgy érzem senki nem ért meg. Mikor a lelkisegéllyel is beszélek, ott is csak arra koncentrálnak, hogy hányok, ne hányjak, miért hányok, pedig ez sokkal mélyebb érzelmekről szól, de arról csak és kizárólag a terapeutámmal tudok beszélni. Aki ebben van tudja milyen elveszve érzem magam...
2022. okt. 15. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

Akkor gondolkodj fordítva!

Mi közük van a suli diákjainak a te érzelmeidhez (hacsak nem ők okozzák)? Hozzáteszem, ha nem bántalmaznak, akkor nem is jogosan kéred rajtuk számon.

Nyilván te sem állsz mellé Annának, ha Petihez fűződő szerelme számodra értelmezhetetlen, mert baromira ellenszenves a srác, és nem fogod Petrát utálni, mert Áginak ellenszenves. Az normális, hogy valaki nem érti, hogy te hogy működsz, de nem is kell, főleg azoknak, akik nem ismernek.

2022. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%
Nem értem hogy a válaszolókat mért kellet lepontozni igazuk van... én mindegyiket fel pontoztam. Ne fájjon az iagzság..... -.-
2023. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!