Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért baj az ha valaki néha...

Miért baj az ha valaki néha megvágja magát?

Figyelt kérdés
Amikor egyik ismerősöm megtudta, hogy néha ezt csinálom, azt mondta ha mégegyszer csinálom akkor rám hívja a mentőket. Nem értem miért kell foglalkozni ezzel másoknak amíg nem másokat bántok, másokat nem is bántottam soha? Meg nem is mély sebek amúgy csak ezzel vezetem le a feszültséget ennyi. Az jobb lenne ha alkoholista lennék, mint a magyarok többsége? Hagyuk már, a legtöbb embernek van valami rossz szokása, amíg nem ártok vele senkinek, addig miért kell foglalkozni vele? Nem értem...

2022. okt. 15. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Az ismerősöd törődik veled valamilyen szinten, foglalkoztatja a testi/lelki állapotod. És igaza is van, az önvagdosás egészségtelen dolog, olyan probléma tünete, amitől valójában te is szabadulni szeretnél. Ebben csak szakember tud igazán segíteni, szerintem keress fel egy pszichológust.
2022. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Mert nagyon nem normális, és veszélyes is.
2022. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes szokás lehet, én még a pörköltnek való húst is recés késsel vágom mert annyira irtózom az esetleges sérülésem től. Ha szikére gondolok rosszul leszek.
2022. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy törődik velem amúgy leszrja, hogy mi van velem csak szereti eljátszani, hogy ő mindent tud, beleszól mindenbe. Még ha segítő szándékkal mondta volna az más lenne, azért nem haragudnék de így, hogy csak magyaráz aztán nem is tud semmit szerintem így nincs joga beleszólni, hogy mit csinálok én felnőtt emberként, hogy kezelem a feszültséget
2022. okt. 15. 20:08
 5/15 anonim válasza:
78%
A feszültséget száz másik módon is lehet kezelni, meg levezetni, úgyis ha nem ártasz magadnak és nem gyártasz a testedre egy csomó maradandó heget. Tisztelhetnéd jobban is a tested ennél. Igaza van az 1-esnek, mindenképp jó lenne felkeresned egy pszihológust!
2022. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Olyan ez, mint amikor valaki a feszültsége levezetésére megiszik egy fél üveg pálinkát. Szép lassan alkoholista lesz és tönkreteszi a saját máját, ahelyett, hogy a probléma forrását oldaná meg.
2022. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Zcom09 ***** válasza:
74%
Már magában az is gond, hogy nem gondolod hogy ezzel gond van.
2022. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

"amíg nem ártok vele senkinek,"

Magadnak pedig ártasz vele. Egyébként komplex az oka, ami miatt valaki ehhez a megoldáshoz folyamodik. Nem ítéllek el, nálam másféle öncsonkítás jött elő, ami nem hagy nyomot, de fájdalmat okoz és magamon vezethetem le vele a szélsőséges érzéseimet. Nagyon ritkán jött elő eddig, pedig gyógyszert is szedek. Egy barát azt mondta, hogy nem akarok meggyógyulni és azért csinálom. Egy jó tanács, ne beszélj ezekről azoknak, akik nem nyújtanak ilyenkor érzelmi támogatást, nem beszéltetnek ki egy kicsit, hallgatnak meg. Nekem azt tanácsolta a pszichológus, hogy valamilyen testmozgással vezessem le ezeket ilyenkor, vagy ha nagyon rossz hívjak fel valakit, aki képes meghallgatni olyankor. Azóta beszéltem másnak is erről és felajánlotta, hogy őt is kereshetem nyugodtan, meg nem ítél el. Neked is kellene egy ilyen valaki, azokkal meg ne foglalkozz, akinek az az első reakciója, hogy hívja a mentőket, meg azt érzed felőle hogy sose érdeklődött felőled. Keress fel egy pszichológust, aki meghallgat. Tudom, hogy nem egyszerű ezekről az önkárosító dolgokra nemet mondani, de nem is egyről a kettőre múlnak ezek el, inkább el kell kezdeni a kiváltó okokra megoldást keresni. A falcolás csak egy tünete egy mélyebb problémahalmaznak.

2022. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, nyilván ez se jó dolog de legalább nem másokat bántok. Nem akarom dícsérni magam de nem bántottam soha senkit, nem ütöttem meg senkit stb. Engem meg bántottak, lehet azért csinálom de azért valljuk be ez senkit nem érdekel, mert sajnos nagyon sok embert bántanak, elég szar világban élünk és az emberek egyre jobban elidegenednek egymástól, nem nagyon foglalkozik már a másikkal senki hosszú távon. A pszichológus meg csak bezárat valahova emiatt szerintem meg az nem olyan ő csak azért bedzélgetne velem, mert ez a munkája, közben meg lehet, hogy szidna és elítélne magában csak ugye nem mondhatja ki.
2022. okt. 15. 20:55
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

What? Dehogy fog elítélni, maximum azt amit teszel! Egyébként klinikai szakpszichológust kell keresni, nekik ez is munkájuk, hogy ilyen eseteket kezeljenek. Engem nem ítél el a pszichológusom, de még a pszichiáterem se, hanem elkezdett felvilágosítani ezek miért történne. pszichológus mondta, hogy ezeknek mindig komplex oka van, hogy ki miért teszi. Inkább eszközöket ad a kezembe, hogy kezeljem azt ami miatt előjön, aztán én dolgom a többi. Meg nem úgy van az öncsonkítás, mint amit nekem mondtak, hogy valaki nem akar meggyógyulni. Nem fognak bezárni sehova, maximum ha megpróbálod kinyírni ténylegesen magadat, pl. olyan mélyen vagdosod magadat. De ez evidens, hogy akkor muszáj, akkor ténylegesen veszélyes vagy magadra. De ha nem durva a falcolás sztem nem fognak. Mélyen vágod magad?

Korántsem olyan ijesztő pszichológusnál ezekről beszélgetni amúgy, főleg hogy ő segíteni tud neked, nem is a falcoláson lesz a hangsúly, hanem a gyerekkorodon, család, jelenlegi élethelyzet, van e valamilyen mentálisan diagnosztizálható probléma nálad.

Lehet abban valami, hogy azért bántod magadat, mert ezt a szerepet megszoktad, elhiszed, hogy veled van a probléma, nem azzal ami kiváltja az érzést, stb. Komplex ennek az oka, de jól teszed ha ezeken elgondolkodsz.

2022. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!