Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok?

Bipoláris vagyok?

Figyelt kérdés

Voltam már pszichológusnál , de nem diagnosztizáltak vele.

Nagyon vegyesek a hangulataim, vagy teljesen reménytelennek érzem magam, undorítónak, ronda, csődtömegnek vagy én vagyok a legszebb a világon, minden sikerülni fog minden boldoggá tesz, úgy látom miden problémám meg fog oldódni és csodás életem lesz. Ez a két hangulat akár 20 perc alatt is megváltozhat, sírok hogy miért vagyok ilyen ocsmány úgy érzem mindennek véget kell vetni , utána meg a tükörben nézegetem magam hogy milyen jól nézek ki, valami pörgős számra. Persze van semleges állapot is amikor csak úgy vagyok. Volt már olyan is hogy úgy éreztem nem én vagyok a tükörben, valaki más néz vissza rám. Ez milyen betegség lehet ?



2022. okt. 15. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos a bipoláris betegséget nehéz megállapítani ilyen ingadozás lehet hormonális alapú is azt is ki kéne vizsgáltatni. Ha az rendben van én kikérném egy ezzel foglalkozó orvos véleményét is.
2022. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként nekem erről inkább a skizofrénia jut eszembe de én se vagyok orvos.
2022. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Hasonló nekem is van, már egy jó ideje. Körülbelül 10 éves korom óta érzem ezt a furcsaságot, amit leírsz, mintha magam olvasnám. Voltam már pszochológusnál ezzel, régebben nagyon sokat alkoholizáltam(14-24 éves koromig) intenzíven, aminek

egy trauma volt az előzménye.

Azóta józan életet élek és még mindig vannak ilyen hullámaim, de megtanultam kezelni ezt és nem kerülök többségében kellemetlen helyzetbe.

Az alkohol volt főrészt a kiváltó oka, de ezt a környezetem régebben nem vette észre. Most már egész jó. Szedek oxapozam-ot, ha úgy érzem nem vagyok elég fáradt alszok egy nagyot és 2-3 napig maradok a semleges állapotban, amikor minden tökéletes, nem bosszant semmi, nem vagyok feszült, jó az anyagcserém.

Azután jönnek a hangulatingadozások, verejtékezés, hőhullámok, ingerlékenység, fentebb-lentebb napok, majd kezdődik a ciklus újra. Nem könnyű ezzel együtt élni, de nem lehetetlen. Érdemes minden esetben pszichiátert felkeresni és mindenfajta traumát alaposan kibeszélni. Trauma is lehet a kiváltó ok, egy olyan indok, egy olyan teher, ami folyamatosan követ és nem hagy létezni, ezért is érzed magad furcsán. Kérd mindenképp pszichiáter segítségét ezzel kapcsolatban!

2022. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%

3-mas vagyok.

26/F

2022. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

A pszichológus nem pszichiáter, hogy mentális zavarokat diagnosztizáljon. Másrészt a leírásod alapján én borderline személyiségzavarra gyanakodnék. Az is egyfajta hangulatbetegség, de a bipoláris zavarral ellenben óránként/naponta változhat a hangulat, ezek mellett még ott van a többi tünet is, mint pl. a testképzavar, önsértés, dührohamok.


A bipoláris zavarnak 2 fajta típusa van:

Bipoláris I. amikor mániás tünetek dominálnak, minimum 1 hétig tart a mánia, szüntelenül. Nem jellemző depressziós epizód, bár előfordulhat.

Bipoláris II. nem mánia, hanem hipománia jelentkezik, ami egy enyhébb formája a mániának, legalább 4 napig tart és utána gyakran követi depressziós epizód.


A mániát nemcsak a pörgés jellemzi, hanem a bipoláris I.-ben szenvedő ember istennek képzeli magát, gyakran pszichózisa van, megállíthatatlan hiszi magát, így simán ott hagyja 2 hétre a családját és az összes spórolt pénzét elkölti.

A hipománia csak a bipoláris II.-nél jelentkezik, és ott nincsenek ennyire durva dolgok, de sokkal aktívabb és beszédesebb az illető, mint máskor. Nagy tervei vannak, amiket természetesen a hipomániás epizód után nem tud befejezni. Minden ismerősével találkozni akar, végül lemondja.


Ha ezek az epizódik elmúlnak, akkor a beteg visszatérhet a normális kerékvágásba, de bipoláris II. esetében lehet depressziós is.


BPD esetében nincs normális kerékvágás, egyfajta krónikus működésmódról beszélünk.

2022. okt. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

5-ös, klinikai pszichológusok diagnosztizálhatnak mentális zavarokat, nem igazán ismered a szakmát.

A borderline egy nagyon bonyolult eset, 9 kritériumból 5-nek teljesülnie kell, hogy valaki diagnózist kapjon.

Kérdező, annyiból, amennyit most leírtál, nem tűnsz bipolárisnak, de nem ismerem az élethelyzetedet, és hogy hogy érzed magad a mindennapokban. Én nem hamarkodnám el a diagnózist. Fel lehetne tárni, mi áll a hangulatingadozás hátterében. Egy rossz helyzet, amiben vagyunk (nem találjuk a helyünket, nem tudjuk, mi legyen az életcélunk, nem találjuk önmagunkat, nem vagyunk elégedettek magunkkal), rossz környezet (mérgező emberek, munkahely, suli, család) simán kibillenthet minket az egyensúlyunkból, ami okozhat hangulatzavart. De persze trauma is állhat a hátterében.

2022. okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
5: a kérdező nem említette, hogy klinikai szakpszichológushoz járt. Egyébként a klinikai szakpszichológusok nem látják át annyira mélyen és komplexen a mentális betegségeket, mint a pszichiáterek. Ők csak a szakma pici részével foglalkozhatnak, egy hiteles pszichiátriai diagnózist csak pszichiáter tud adni, miután felvette az anamnézist, és figyelembe vett mindenféle biológiai, orvosi háttért (a bipoláris zavar hasonlíthat egyes neurológiai vagy endokrin megbetegedésekhez, és így tovább). A kezelésüket is csak pszichiáter végezheti, mivel a bipoláris zavart elsősorban gyógyszeresen kezelik. A klinikai szakpszichológus segíthet a betegség feldolgozásában, de ennél nem nagyon terjed tovább a funkciója.
2022. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Hetes válaszoló vagyok, gondolom azért pontozott le a hatos, mert pszichológus vagy hasonló, én meg azért pontoztam le őt, mert én meg orvosnak készülök, és reggelig sorolhatnám, hogy mennyi szervi betegség hasonlít egyes mentális betegségekre. Bár nem szeretnék pszichiáter lenni, de tudom, hogy a pszichiáter feladatkörébe tartozik a szervi betegségek elkülönítése is, ami elengedhetetlen a pontos diagnózis felállításához. Ehhez egy klinikai szakpszichológus nem elég.
2022. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Az 5 ös válaszolónak irom,hogy bipolárisban is váltakoznak akár 10 percenként a fázisok. Tudom mert bipoláris vagyok,de amit leirtál az inkább borderlin. Menj egy pszihiáterhez.
2022. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Önértékelési probléma, megfelelni vágyás
2022. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!