Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed valaki valproátot (bipolá...

Szed valaki valproátot (bipoláris zavarra)?

Figyelt kérdés
Lenne egy-két kérdésem.

#Convulex #valproát
2022. okt. 16. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Depakine kronot szedek,írdd ki ide nyugodtan a kérdést.
2022. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az lenne a kérdésem, hogy neked szoktak szintet mérni? Mert most volt egy elég durva hasmenéses megbetegedésem (a korábbi felsőlégúti 2 hetes betegséget követően) és előbányásztam a betegtájékoztatót és elég durva dolgokat írtak azzal kapcsolatban, hogy ha hányinger, hányás (ezek nekem nem voltak) ill. gyengeség, gyomortáji fájdalom (ezek voltak) jelentkezik, akkor azonnal orvoshoz kell fordulni. És hogy tönkreteheti a májat ill. a hasnyálmirigyet.


Nem beszélve arról, hogy a lítiumról váltottunk valproátra, a lítium hazavágta a pajzsmirigyem, és a valproát szintén rosszul hathat a pajzsmirigyre...


A hajhullásról már nem is beszélek.

2022. okt. 16. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
Hajhullasom volt nekem is, 300at reggel és este szedek.nm kell vérvételre járnom.a pszichiátert nm is bírom felhívni nm veszi fel,csak a nővérek írják fel kéthavonta a gyógyszert.haziorvost majd megkérem egy vérvételre. Nyáron hullott nagyon a hajam ,de multivitamint kezdtem el szedni és masszirozom a fejbőröm is,és szerencsére sok hajam van,most nőnek bébi hajaim.en régen elolvastam a tájékoztatot,de haha a memoria romlásnak hála már nm emlékszem.viccet félretéve romlott a memóriám, kventiaxot és rivotrilt is szedek.delutan gyógynövény teakat iszok,nm dohányzók,nm iszok.de ahogy írtad a májnak biztos nm tesz jót meg a pajzsmirigynek. A lítiumos időszakra teljesen nm is emlexem, nekem jobb a depakine.en nő vagyok szóval szülés kizárva ezek a gyógyszerek mellett,ez volt nehéz feldolgozni.de bipoláriskent jobb a gyógyszerekkel nekem. Hiztam sokat de Lex arom. menj el vérvételre mindenképpen.
2022. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3

Köszi szépen.


Hát nekem eleve nagyon kevés hajam van és még az is hullik... Sz.r ügy. (Semmilyen vitaminkészítményt nem tudok szedni, kiütéseim lesznek tőlük.)


Igen, holnap megyek a pszichiáterhez és kérek tőle tanácsot, hogy kell-e szintet nézetni, milyen gyakran, stb. Meg a háziorvostól akkor kérek beutalót vérvételre (amúgy is kell mennem a pajzsmirigy miatt).


A lítiumnál pl. úgy van (ezt utólag tudtam meg), hogy ha beteg vagy, akkor csökkenteni kell az adagot. Lehet, hogy nekem is a betegség miatt most több lett a valproát a véremben és amiatt volt a hasfájás. Én 1000 mg-ot szedek naponta amúgy.


Köszi még egyszer!

2022. okt. 16. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!