Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki letudta...

Van itt olyan aki letudta küzdeni a szociális fóbiát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogyan sikerült?

2022. okt. 16. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Úgy hogy rájöttem hogy egyszer élünk, és azt is egy lebegő sziklán tesszük a végtelenségben. Senki se fog emlékezni ránk és arra amit tettünk. 19f
2022. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Részben , többször megyek ki közeli barátokkal. Részben elfogadtam hogy ilyenek az emberek és nem szabad hagynom hogy mások bármi mást gondoljanak rólam.
2022. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
A nyugtató amit az orvos felírt, az segített egy darabig.
2022. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudtommal rengeteg terápiás módszer illetve gyógyszer van, valamivel csak le lehet küzdeni.
2022. okt. 16. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát a terápiás módszert én nem ajánlanám, mert felesleges. Ott is ugyanúgy szorongani fogsz, és csak azon fog járni az eszed mikor szabadulhatsz és hogyan, de aztán én nem akarom megmondani. Ez csak az én személyes véleményem, és persze magamból indultam ki.
2022. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen fajta fóbiák rossz tapasztalatból adódnak (akár olyan régről, hogy már nem is emlékszel rá) és a leghatékonyabban pozitív megerősítéssel lehet javítani, de ahhoz persze kell egy olyan társaság akikkel nem csak jól, de biztonságban is érezzük magunkat.

Én pl. “szabadidőmben”, vagy hogy úgy mondjam ha szórakozok nagyon extrovertált vagyok (piával vagy anélkül mindegy :D )

Viszont suli/munka környezetben hihetetlenül bezárkózom, egésznap görcsbe van a gyomrom, hogy bármikor hozzám szólhatnak és 1,5 óránként kimegyek a wc-be venni pár mély levegőt. Ha több ideje dolgozom egy helyen akkor mindig elkezd jobb lenni, megszokom az embereket és ráébredek, hogy nem fognak bántani, nem nevetnek ki stb. (Nekem általánosból jön, hogy mindennap ki volt pécézve valaki és mindenért viccet csináltak belőlünk) szóval egy idő után elmúlik, de amint bekerülök egy új helyre, ahol teljesítenem kell rögtön elő jön.

A lényeg: apránként szoktasd magad, de ne feszegesd nagyon a határaid nehogy rossz tapasztalatot szerezz és utána még rosszabb legyen és próbáld olyan emberekkel akik türelmesek veled és ha azt mondod hogy ez most elég volt akkor haza mennek veled, viszont következő alkalommal noszogatnak egy kicsit, hogy újra próbálkozz.

2022. okt. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!