Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-sek, mennyire vált be az...

OCD-sek, mennyire vált be az orvosi kezelés/gyógyszerek?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje küzdök borzasztó kényszergondolatokkal. Eleinte cselekvések is nagy számban megjelentek, mára már javarészt a gondolatok gyötörnek csak. Már eldöntöttem, hogy elmegyek pszichológushoz, de azért kíváncsi lennék egy-két tapasztalatra hasonló OCD-sekre, hogy nekik mennyire vált be, a gyógyszerek ha kaptak, mennyire segítettek, mennyi idő után éreztek javulást.

Már eléggé kétségbe vagyok esve, nagyon zavarnak ezek a gondolatok, amik főleg agresszívek, de van hogy szexuális. Nem igazán látom, hogy tudnék ebből kimászni, ezért lennék kíváncsi néhány tapasztalatra.

Tisztában vagyok, hogy ezt pszichológus nélkül nem oldom meg, szóval nem arról kell meggyőzni, csak tényleg érdekel kinek mik a tapasztalatai ezzel kapcsolatban.



2022. okt. 16. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Szia. Ha gondolod dobj egy üzentet, és privátban mesélek bővebben. Lassan 1.5 éven vagyok túl a kezdetektől, és hát volt bőven tapasztalat.
2022. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a 17-24 közötti éveimet konkrétan tönkretette, aztán jött pár év javulás, a tavalyi év viszont megint kifejezetten rossz volt, most ismét egy jobb szakaszomban vagyok, igaz én gyógyszerekig sosem jutottam el, tulajdonképpen dokiig sem, mert úgy voltam vele, hogy tuti akkor pszichiátria aztán ott meg már tényleg vége mindennek.


Sajnos én is többet tudok a dologról mint szeretnék tudni, technikáim, módszereim nekem is vannak ha érdekel, bár ez is olyan hogy nyilván csak magamról tudom hogy nálam miként mennek a dolgok, de ettől még lehet segítene egy kicsit.


Illetve van egy FB csoport is szintén, oda is érdemes belépni, sajna elég sokan vagyunk ott, de legalább egy olyan közösség ami nem tekint ránk azonnal dilisként.

2022. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Második

Őszintén nem vagyok túl jártas ebben, de miért ijesztő a pszichiátria? Mennyivel különbözik a pszichológustól?

Illetve az FB csoportot elküldöd hogy melyikről van szó?

2022. okt. 20. 23:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem sok jót hallani arról hogy ha oda bekerül valaki akkor leginkább teletömik gyógyszerekkel aztán lesz ami lesz amúgy ez a leginkább fő különbség. Egy pszichológus beszélget az emberrel míg pszichiáter gyógyszert is írhat fel.


Kényszerbetegség! - OCD


Így találod meg az FB csoportot, 1,8k tag van jelenleg.

2022. okt. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egyébként örülnék egy-két lehetséges új technikának, próbát biztosan megér. Megköszönöm, hogyha leírod őket.

2022. okt. 25. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Megírtam üzenetben.
2022. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!