Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ítél el mindenki, ha...

Miért ítél el mindenki, ha kiderül, hogy drogozom?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok, jobb hogyha drogozom. Segít néha..
2022. okt. 18. 20:09
1 2
 11/14 anonim válasza:

Életkor? Teljesen más megítélése van a drogoknak különböző korosztályokban.

Az sem mindegy hogy milyen drog

Ha évente 2x elmész egy rave buliba és bedopsz 2 ekit, akkor mégcsak nem is fog rajtad látszani a dolog, illetve az életedet sem emészti fel.

Vagy ha havi 1-2x elszívtok egy spanglit valahol.

Itt inkább az lehet a gond hogy, mivel depis vagy másról nem szól a veled töltött idő, mintsem hogy ugyanazokat a problémákat ecseteled, mint azelőtt és mivel nincs benne változás így nyílván összefüggésbe hozható a kábszival.

Van egy ilyen mondás, hogy aki szarul érzi magát, az ne drogozzon, mert csak nagyítja a problémákat.


Az egyetlen dolog, ami biztos hogy segíthet, az a testmozgás / sport

Ez elvitathatatlan.

2022. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

11.


Ez a vége ez mennyire erős tévhit. Max annyit ér, hogy könnyebben alszik el az ember, de ezen felül nem sokat javít.

2022. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

11-es vagyok

Azt hozzá teszem hogy saját tapasztalatból, illetve baráti körökben is nagyon pozitív hatása volt a testmozgásnak.


Igaz én nem a diagnosztizált depresszióra gondoltam, hanem a konstant szorongásra, amit tévesen " depizésnek" hívunk

Aki valóban depressziós és mondjuk egy olyan probléma miatt, ami helyrehozhatatlan, de talán feldolgozható/csillapítható (családi tragédia, haláleset) akkor meg terapeutára kell költeni a pénz, nem drogra

Vagy legalábbis el kell indítani valamilyen folyamatot a saját életed reményében.

2022. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

13.


Az ilyen hétköznapi szomorkodásokra tényleg jó, de egy tartósabb disztímia ellen nem ér semmit. Én 9 hónapig jártam napi szinten mozogni, ha összeraknám a sok futópadozást, lépcsőzőgépezést, nem lenne kicsi távolság, de nem ért semmit, de legalább sokba került. A mostani emelésekkel pedig konkrétan megfizethetetlen.


A disztímia esetében mondjuk semmi más sem használ, de az már egy másik kérdés.

2022. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!