Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistának születik az...

Alkoholistának születik az ember, vagy gyerekkori trauma miatt alakul ki?

Figyelt kérdés

2022. okt. 19. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Született dolog
Gyerekkori trauma okozza
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Vagy egyik sem.
2022. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha az újszülött kezében ott a laposüveg, akkor annak született.
2022. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A függőségre való hajlam velünk születik. A gyerekkori traumák nélkül a hajlamból aligha lesz függőség. A kiváltó ok viszont lehet felnőttkori is.

Ükapám elitta mindenét, mert az ükanyám belehalt az utolsó szülésébe.

Öregapámnak azt mondták, amikor hazajött a hadifogságból, hogy nem éri meg a negyvenet. 62 évesen halt meg, mert ha minden mindegy, akkor miért ne igyék?

Anyám nárcisztikus volt, ivott, mert a világ nem alkalmazkodott hozzá.

Én meg negyvenesként kezdtem el inni, hátha így alhatok egy jót.

Szóval nem elég magában sem a genetika, sem a gyerekkor.

2022. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ , hajlam , genetika vagy rossz oktatás .

Vannak alkohol babák akik függők mikor megszületnek ugyan ez van a droggal. Ha olyan családi képet lát később ő is alkohol fog nyúlni mondván "apámnak is bejött akkor nekem is". Valakin meg egy korty nem megy le.

2022. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Mint felépülő függő a következőt mondom saját tapasztalat alapján: gyerekkori traumakra, fel nem dolgozott fajdalmakra, elfojtott erzesekre adott, többnyire az előző generációtol tanult/átvett (megkuzdesi/tulelelesi) minta. Nem láttam meg eddig olyan alkoholistat, akinek:

- ne lett volna gyerekkori testi/lelki bántalmazása/súlyos elhanyagolása

- ne lett volna min 1 függő szülő

- ne lett volna min 1 érzelmileg elérhetetlen szülő.

Mondhatnám úgy is, h a fent leirtak egy alkoholista starter pack.

2022. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Jó könyv a témában: Máté Gábor: A sóvárgás démona. Nekem segített megértenem a saját függőségemet.
2022. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindkettő. Amikor fiatalon (30, de akár 25 év alatt) jelentkezik ott szoktuk mondani, hogy öröklött. Régen tanultuk már ezt az egyetemen, nem emlékszem már pontosan, de ketté volt választva, aki nagyon korán kezdi ott másabb a dinamika, mint aki később. De alapvetően a korai tapasztalatok, traumák meghatározóak.
2022. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!