Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor elmegyek otthonról...

Amikor elmegyek otthonról rosszul leszek. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Jó gondolom mentális mert mi más lenne. Vagyis nem tudom. Elmesélem. Pár éve hipochondriaval küzdök ami elég sok pánikkal jár. Féltem én szívrohamtól demenciától agyvérzéstől. Ha ott vagyunk még mindig félek de már nem képzelem be magamnak például hogy érelzáródásom van és holnap meghalok. Viszont valamiért kialakult nálam egy olyan dolog, hogy ha elmegyek otthonról elkezd borzasztóan legyengülni a lábam, a kezem, és attól félek hogy összeesel...nem tudok mit csinálni agyalok közbe hogy mi bajom... próbáltam már mindent... elterelni a gondolataim, zenét hallgatni, mindent. Nem múlik és mindig azt nézem hogy mennyi idő múlva leszek otthon...mindig haza akarok menni....nekem az otthon egy ilyen biztonsági zóna mondhatni...és már nagyon unom ezt. Az arcom elkezd zsibbadni, és jön egyfajta belső pánik hogy biztos valami vírus vagy nem tudom, és most fogok elájulni....és ez azért tölt el pánikkal mert ne kérdezzétek miért de mások előtt nagyon utálok rosszul lenni... családon kívül persze...idegen emberek előtt valamiért...ez nyár eleje óta tart és hol jobb hol rosszabb. Aki hasonló cipőben jár vagy tud segíteni azt megköszönöm 😊

2022. okt. 19. 20:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
38%

Én értettem eddig is. Csak abból indultam ki hogy azt hiszed hogy szívrohamod lesz. Elkezded produkálni a tüneteket, tényleg azt hiszed hogy meghalsz erre hazamész. Otthon megnyugodsz hogy jaj mégse és jobban leszel. Erre írtam hogy mikor éppen azt hiszed hogy elájulsz nem jobb ha olyan helyen történik ahol vannak emberek? Miért otthon ahol vagy rádtalál valaki vagy nem? Érem higy biztonságos hely de ha abban a tudatban vagy hogy szívrohamod van vagy agyverzesed akkor pont hogy hirtelen segítség kell. Szóval abban a helyzetben nincs értelme hazamenni csak akkor ha van otthon valaki.


Gondoltál arra hogy pszichológust kellett volna váltanod? Esetleg lehet hogy van erre szakosodott szakember.

2022. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 NTBS ***** válasza:
0%
Mentális betegségek állnak fenn nálad.
2022. okt. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is hasonlo en szociális fobiatol szenvedek
2022. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 manly ***** válasza:
Szociális fóbia-ehhez pszichológus a legjobb.
2022. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 manly ***** válasza:
Feltáró pszichoterápia erre a legjobb, esetleg szorongáscsökkentő gyógyszerrel kiegészítve.
2022. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva????? Leirtam hogy nekem hasonló van, csak segiteni akartam hátha.....23.válaszoló vagyok.

Nem bántásból irtam....

2022. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalakxd
2022. nov. 6. 17:30
 28/28 anonim válasza:
Emberundor. Nekem is van.
2022. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!