Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongásból meg...

Generalizált szorongásból meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Van itt esetleg olyan, akinek már sikerült, esetleg küzd vele, ahogyan én is?

Évek óta fennálló probléma ez nálam. Egy időben munkaképtelenné is tett, folyamatos volt a félelemérzet, rohamokban tört rám minden. Idővel megtanultam valamennyire kezelni, illetve ismerkedem magammal és ezzel a betegséggel, hogy mi váltja ki nálam, miként tudom csillapítani stb.

Ma már azt mondhatom hogy önerőből el tudtam jutni oda hogy nem szedi szét teljesen a mindennapjaimat, és ha rám is jön egy ilyen roham, el tudom csillapítani, hol gyorsan hol lassabban, hol teljesen hol legalàbb annyira, hogy valamennyire még együtt tudjak élni vele. A valeriánát nemrégen fedeztem fel, meglepő de segít.

Viszont még így is sok keserűséget okoz nekem ez a dolog. Orvosnál még nem jártam vele, gyógyszert nem szedek, nem is szeretnék (volt olyan amikor bevettem Frontint, de szinte rosszabbul éreztem magam utána mint előtte, nem tudom miért volt ez).

Esetleg aki hasonló cipőben jár, van kedve beszélgetni, tanácsot adni?



2022. okt. 19. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Meglehet gyógyulni, rá kell jönnöd mit szeretnél mire vágysz mi lenne a jó neked és úgy cselekedni úgy is élni megha lemondásokkal is járhat esetleg...
2022. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A probléma gyökerét kell kezelni. Az micsoda?

Ha esetleg nem megy ennek racionalizálása egyedül, akkor a mindennapi életedből valakitől vagy szakembertől segítséget kell kérni a traumák feldolgozásához. De bárkinek a segítségét is kéred, 70-80%-on rajtad múlik, hogy mi lesz veled, hisz az élethez és a gondjaidhoz való hozzáállás vissza fog tükröződni.

2022. okt. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8%
A generalizált szorongás egész nap fennáll. Pánikbetegségnél vannak rohamok.
2022. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyan ez. Írj privátot, ha gondolod.
2022. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!