Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért okoz ekkora nehézséget...

Miért okoz ekkora nehézséget nekem, hogy vissza kell hívnom bárkit?

Figyelt kérdés
Régóta van ez de mostanában egyre erősebb, hogy ha van egy nem fogadott hívásom pl.állás miatt akkor mielőtt vissza hívnám vagy 10 percig fogom a telefont, nézem a hívásokat és agyalok, hogy miket mondjak meg minden, van, hogy érzem a torkomban a szívemet...pedig mikor már beszélek és leteszem tökre feleslegsen izgultam de hiába. Másnál is van ez mikor pl.új munkahelyre mennék első alkalommal és tiszta ideg vagyok, van hogy a hely előtt állok fél órát mire bemennék és addig van hogy semmin nem gondolkodok vagy minden rossz lehetőség eszembe jut, de volt hogy annyira rossz volt hogy simán visszafordultam haza. Áruházakba, kisebb boltokba is ez van hogy félek, hogy valami szarul áll rajtam és megnéznek az emberek, vagy ha véletlen fogkrémes maradt az arcom pedig sosem volt ilyen és állandóan figyelem a telómmal, pedig tök tiszta...ilyeneken izgulok. Buszon is ha néha rámnéznek emberek sose szeretem, mindig azon agyalok miért nézett rám, valami viccesen áll rajtam vagy ilyen, volt hogy le kellett szállnom pár megállóval előrébb mert néhányan néztek engem pedig semmi ok nem volt csak néztek. De mostanában rájöttem ha én lesz.rom az embereket tehát nem nézem őket hiába látom a periférikus látásommal hogy néha bámulnak akkor ők se néznek tovább illetve valahogy nyugodtabb vagyok de ez sokáig nem megy. Pár barátnőm is mindig ezt mondja hogy sz.arjam le őket de nem megy és tényleg sokat nem értek vele ha ennyire szorongok az emberek miatt de egyszerűen nem tudom lesz.rni ezt a dolgot csak néha...25N

2022. okt. 24. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne gondolj a telefonszámlára
2022. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Röviden: szorongás. Lehet hívni szociális szorongásnak, generalizált szorongásnak, lámpaláznak, megfelelési kényszernek, túlzott agyalásnak, görcsölésnek.

Kognitív terápiával javítható a helyzet, a szorongás ellen vannak házilag is gyakorolható technikák. Sajnos egy szorongó nem tudja akarattal leszarni a dolgot, mivel nem tudatosan csinálja. Ez egy viselkedési mód.

Akinek nincs ilyen, az könnyen dumál. Mintha egy ép ember mondaná a kacska lábúnak, hogy ne sántíts már, hanem menj normálisan!

2022. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2 nagyon jól írja. Viszont ezt meglehet tanulni viszonylag jól kezelni és együttélni vele. Vannak technikák: olvass utána szakkönyvekben könyvtárban/online, nézz videókat sorstársaktól, stb.
2022. okt. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!