Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez normális hogy...

Szerintetek ez normális hogy ilyen reakciót váltott ez ki belőlem?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap voltam pszichoterápián a pszichológusomnál és a beszélgetésünk eléggé mélyre hatolt és beszéltem neki a belső sebeimről is, viszont ettől méginkább deppresszív lett a hangulatom az szorongásom méginkább fokozódott beleértve elment az életkedvem, jelenleg felébrettem és nem tudok ez miat az érzéstől aludni.
2022. okt. 27. 01:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igyál egy sört bro
2022. okt. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ehez még hozzátenném hogy kissé értetlen voltam egyrészt ez is kiválthatta ezt a érzést mivel nagyon idiótának érzem magam és így reménytelennek, tegnap még ez előtt teljesen vidám voltam..
2022. okt. 27. 01:24
 3/12 A kérdező kommentje:

1 es,

először is nincs itthon sör, másodszor is már így is kevés agysejtem maradhatot szóval nem szeretném a maradékot is elpusztítani.

2022. okt. 27. 01:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Sőt már teljesen belebetegedtem hogy ez valamilyen súlyos mentális betegség tünete mint a demencia, értelmi fogyatékosság stb.
2022. okt. 27. 01:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Hasznosabb lenne elképzelned magadról egy pozitív képet, és a jövőbe tekinteni, hogy ez sikerül, mint visszafelé nézni. Attól még a lelkileg egészséges emberek is lehangoltak lesznek, terápia ide vagy oda. Lehet nem pszichoterápiára kellene járnod, hanem valami önfejlesztő körbe.
2022. okt. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ö, lehetséges egy normál emberen biztos rengeteget segítene, csakhogy én kezdem úgy érezni és látni hogy velem valami nagyon nincs rendben velem ès ezt én nem tudom elfogadni, egyszerűen mindenben azt látom hogy van minimálisan is egy hibám, már azt se tudom elhinni hogy tényleg ember vagyok-e
2022. okt. 27. 07:27
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Az emberek minták alapján működnek, látnod kell magad előtt, hogy mit szeretnél, milyen szeretnél lenni. (Hasznos, ha ilyen emberek közt mozogsz, nem olyanok között akik negatív példával vannak.) A múltbeli rosszal nem szabad azonosítani magad, az nem te vagy, csak egy hiba, vagy bűn, amibe beleestél, és amit ki lehet köszörülni, ha el tudod hinni magadról. A vallás is segíthet, de ha az távol áll tőled, akkor a pozitív megerősítés. Ha valaki felismeri magában a rosszat, már tenni is tud ellene. Ilyenkor nem az a megoldás, hogy a rosszat szemléljük, hanem a pozitív képet képzeljük el, azzal foglalkozunk, mert így lesz erőnk a jóra, így válik természetessé és automatikussá. Te magad is érezted, hogy a pszichoterápia negatívan hatott rád. Szerintem nem az a megoldás.

2022. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, én folyamatosan azt gondolom hogy ilyen betegséggel születtem mint az autizmus vagy hasonló és én ezt képtelen vagyok elfogadni ha így van, egyrészt mivel még a problémáimat se tudom rendesen érthetően megfogalmazni, sőt ha megtudnám őket fogalmazni akkor én egyedül is rájönnék arra hogy mi lenne a helyes út, de így semmi értelme a pszichológushoz is járnom ha ő is csak megadja azokat az opciókat amelyiek valószinűek, tegnap olyan dühös voltam ez miat magamra hogy ekkora egy idióta vagyok hogy olyan dührohamom volt hogy törtem és zúztam, már végleg elegem van ebből mert butának születte, az pedig hogy az iskolában "kiváló" vagyok semmin se segijt, sőt már szégyenlem magam hogy idióta létemre egyátalán hogyan és miért néznek fel rám a tanárok...
2022. okt. 28. 06:21
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es, mondtam a dokinak hogy annyi trauma ért az életem során hogy már én magam se tudom melyik mikor hogya miért történt meg velem.

Van egy olyan érzésem hogy ez miatt félreért és mégnagyobb idiótának néz.

A fő probléma azthiszem itthon van és az pedig pont az anyámmal van, sőt tegnap az idegembe őt is összevertem volna mivel mindezt 100%-ban ő okozta, ráadásul idiótának szült, így esélyem sincs ezen változtatni.

2022. okt. 28. 06:26
 10/12 A kérdező kommentje:

És még annyi hogy én az életben nem tanálkoztam egy olyan példaképpel akit 100%-ban annak tekinthetnék, mindenkinek megvolt a problémája ami nekem nem tetszet rajtuk, egyenlőre csakis a netről van példaképem akin ténylegesen látom és érzem hogy igaz példakép.


Én már azt se tudom hogy egyátalán mit ismerek fel és mit nem magamon.

A megoldás nyilván sokkal könnyeb dolog.

2022. okt. 28. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!