Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ADHD-s vagyok?

Lehetséges, hogy ADHD-s vagyok?

Figyelt kérdés
Sokszor jegyzetelnem kell, mert különben felejtek. Középiskolában diszkalkuliát állapítottak meg nálam, a mai napig nem tudok fejben számolni, és nehezen olvasom le az analóg órát. Iskolában órákon nem figyeltem, aztán ahogy teltek az évek, úgy romlott a tanulmányi átlagom. Jelenleg is nagyon hamar feladok/megunok dolgokat, vagy halogatom azokat amelyek nagy odafigyelést, koncentrációt igyényelnek. Evés közben néha felállok, és járkálok a lakásban. Sokszor képtelen vagyok nyugodtan ülni, pár helyen a hajam is hiányzik a tépkedéstől. Sajnos az egyik szülőm is ilyen: negyedévente munkahelyet vált, dühkitörései vannak, és nagyon türelmetlen, hogyha várakozni kell. Lehetséges, hogy örökletes? 26 évesen érdemes ennek utánajárni? Eléggé zavar ez a dolog, akármi is legyen ez. Akit ezzel diagnosztizáltak, nálatok jelentkeztek a fentebb említett problémák?

2022. okt. 29. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Ez nem ADHD. Inkább valamiféle skizoaffektív zavar.
2022. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek örökölhető dolgok, erős a genetikai faktor, és a leírásod alapján érdemes utánajárni, hogy mi a helyzet nálad. Könnyen elképzelhető, hogy ADHD, de persze lehet más is, megállapítani csak szakemberek tudják, és ők majd mindenről is kikérdeznek:D

(Én személy szerint nem vagyok ADHD-s, de a testvérem igen)

2022. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Artemovszk ***** válasza:
100%
ADHD gyakran jár aspergerrel: kb 70%-ban. Asperger oldal vizén lehet akár diszgrafia, diszkalkulia, arcvaksag, s.t.b.
2022. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Artemovszk ***** válasza:
100%
3-as, amúgy igen, lehet ADHD simán. Spektrumzavar, tehát full szélsőséges tünetek is lehetnek a sávon belül.
2022. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!