Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Mit...

Depressziós vagyok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet. Nem tudom, hogy rossz helyen vagyok-e, hogy lusta vagyok, vagy depressziós, vagy mi bajom van. Folyton szorongok. Eleinte jó volt, a beilleszkedés is tök jól ment, akkor még nem voltak zh-k, ilyesmi, akkot élveztem. Viszont most, hogy elkezdődtek a zh-k, nagyon rosszul érzem magam. Már írtam 2-t, mindkettő olyan közepes körülire sikerült. Ma is lett volna egy, viszont eleve nagyon nehezen vettem rá magam, hogy menjek, és le is késtem a buszt, úgyhogy inkább nem mentem be. Úgy érzem, hogy nagyon sokat tanultam rá. Legalábbis magamhoz képest rengeteget(Kb. 7 órát szerintem), viszont még mindig úgy éreztem, hogy nem fog menni, és tényleg nem is ment volna jól. Tegnap egész nap rossz kedvem volt, egy esti órát nagyon nem bírtam, az első felét értettem, utána meg már nem bírtam figyelni, a kezemet tördeltem, a lábam járt folyamatosan, volt néhény nehéz levegővételem, de nem bírtam visszafogni. A sírást sikerült tartanom, csak pár könnycsepp gördült le.

Az emberekkel is nehéz, néha van egy olyan érzésem, hogy mindenki utál. Buliban tök jól elvagyunk, ha meg józan vagyok, ráadásul pluszban fáradt is, akkor kb. semmit nem bírok mondani, csendes vagyok.

Ma is próbáltam tanulni, tanultam is kicsit, de ez már ilyen utolsó pillanatos tanulás lett volna, és érzem, hogy fáj a hasam. Az érettségi időszakában volt sokszor ez, szerintem a stressztől. Viszketni is szoktam néha, amit szintén a stressznek tudok be.

Nem tudtam elég jól leírni, csak a nagyon közeli próblémákat írtam. Nem tudom, hogy tud-e bárki tanácsot adni, de jól esett leírni. Bár attól nem oldja meg a problémámat, tényleg szükségem lenne tanácsra, de majd valahogy mególdodik..asszem



2022. okt. 5. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem ADHD és nem depresszió. A depresszió nem egy napig tart amíg kész nem lesz a vizsga. És nem is ilyenek a tünetei.
2022. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ez, de talán nem ártana egy szakembertől megkérdezni.
2022. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyit alszol? Reggel kipihenten ébresz?
2022. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nyugi én is ilyen helyzetben vagyok, remélem jobb lesz majd
2022. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!