Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet meggyőzni páromat...

Hogyan lehet meggyőzni páromat, hogy tényleg alkoholista és ha így folytatja tovább elfordul tőle mindenki?

Figyelt kérdés

Tudja ő is, bevallotta, hogy az. Mikor tiszta időszaka van, mondja is, hogy mennyire jó így.

Mikor elkattan nála a cérna, akkor nem néz se istent sem embert. Munkahelyen, kocsiba, motoron, ahol lehet (és nem lehetne) inni is iszik. A jogosítványát mert vették el tőle ittas vezetés miatt.

Most megint kezdi. A jogosítványt lesz@rom. Csúnya ilyet mondani, de ha magába kárt tesz azt is. De ha egy átatlan hal meg az miatt, hogy ő részegen kocsiba ül...

Hogyan lehet szerető családtagként rávenni őt, hogy hagyja abba ezt, mert rövöd időn belül egyedül marad?


2022. okt. 30. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod rávenni. Neki kell eljutnia addig, hogy változtatni akarjon.
2022. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mert ő is tudja, csak nem érdekli eléggé. Amíg ő nem akar változtatni, addig te fejre is állhatsz, akkor se lesz tartósan eredménye.
2022. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Úgy, hogy következetes vagy a pároddal.

Tisztázod vele, hogy számodra ő fontos és azzal, hogy iszik veszélyezteti a saját és ami még súlyosabb mások életét, így ezzel a kockázattal te nem tudsz tovább együtt élni, ebből következik, hogy:

-ultimátumot kell adni neki, vagy a piát választja vagy téged és minden mást.

(ha megkérdezi, hogy miért akkor a válaszod az ultimátumra lehet az, hogy félted őt és nem szeretnél egy köz és magára is veszélyt jelentő emberrel egy párt alkotni akire az életvitele miatt nem lehet számítani mert bármikor beborulhat a motorral, autóval az árokba).


Meg kell neki még azt is mondani, hogy lehet inni, de a héten akkor amikor nincs dolga és nem kell forgalomba mennie. Legyen minden heten vasárnap 17:00 és 19:30 között.


Meg van oldva!

2022. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
100%
Addig míg ő nem akar változtatni, sehogy.
2022. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Remélem nincs gyereketek. Adj neki ultimátumot, vagy leszokik és megy elvonóra vagy elválnak útjaitok.

Az alkesznek mindig van egy támogatója, aki veszi a piát vagy ad pénzt az ivásra. Gondolkodj el rajta, nem te vagy-e ez az ember, mert ő fele mértékben oka a kialakult helyzetnek.

2022. okt. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Az első ilyen eset után adtam volna neki még esélyt. Egyet.

Te lexarnád, ha meg is ölne valakit, mert szereted. Normális ember már rég elhagyta volna.

2022. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Választás elé állítanám ezek után már, hogy vagy leszokik vagy leveszem róla a kezem....
2022. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Meggyőzni nem tudod, esetleg rá tudod venni, hogy ültessen be bőr alá Esperal tablettát. Jelenleg (tudomásom szerint) csak magánúton lehet (fizetős beavatkozás), mert a TB nem támogatja. A lassan felszívódó tabletta megakadályozza az alkohol fogyasztását, mert a legkevesebbtől is hányásos rosszulléte lesz és így pavlovi reflexként működik a dolog. Évente meg kell újítani a beültetést.
2022. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Ez a módszer maximum akkor működhet ha valaki önként beülteti a bőre alá az Esperal tablettát, de a párja kérésre a férfi ha be is ülteti akkor jó nagy viták lesznek kettejük között kibontakozóba.


Arra kéne még rájönni, hogy a pasi miért iszik, kompenzál egy korábbi függőséget amit korábban abba hagyott vagy nehéz az élete, sikertelen vagy meghalt valakije?

Arra kéne megoldást találni, hogy mit akar a piával elfelejteni.

(ha meg van az ok, hogy miért iszik akkor utána azon lehet változtatni, de amíg nincs meg az ok addig a megoldás sincs meg a problémára és újra meg újra meg újra inni fog, míg a csaja meg nem válik tőle.)


Ez Esperal tabletta egy nagyon radikális megoldása annak, hogy a pasi ne igyon, utána szerintem sokkal rosszabb lesz a nő/ pasi kapcsolata, de ne legyen igazam.


U.i: lehet vannak ilyen pasik akik így működnek, mint a kutyák.

Tudjátok a kutyára rakják fel az ugatásgátlót, hogy ne ugasson, na ez a tabletta pont olyan csak a pasi a megoldatlan problémájára iszik mert gyötri és meg akar róla feledkezni, de nincs eszköze hozzá, hogy megoldja ezt ISZIK de a nő megparancsolja a tablettán keresztül, hogy NE IGYÁL a pasi meg álldóan idegben fog járkálni...

2022. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szeretet és az, hogyha megöl valakit nem ugyanaz. Ami zavar, hogyha ilyenkor vezet és baleset van megelőzhető lenne...

Nem sokszor fordult ilyen elő, mióta 5 éve ismerem 1x volt ilyen. De nagyon bánt, mert ahogy nem történt semmi, akár történhetett is volna...

Igen elhagyni is megoldás. Mondhatni mindenki a maga életéért felelős, ez az ő és az én életembe is igaz.

Ő dönthet a pia mellett, én dönthetek amellett, hogy asszisztálok tovább mellette vagy lelépek.

Tudom, hogyha nem vagyok mellette még rosszabb.

És igen a probléma ott kezdődik, hogyha valami stresszes feladat jön, idegeskedés, "felnőttes" dolog, akkor könnyebb berúgni és aludni, mint szembe nézni a problémával. Ezzel azt éri el, hogy az adott probléma ugyan nem szűnik meg, de generál újabb 3at.

Most az a helyzet, hogy idén kicsit túlköltekeztük magunkat és eléggé mínuszba mentünk.

Büntetések, kölcsönök, stb...

Ugye nem egyszerű rendbe hozni még akkor sem mikor 7 napból 8at jár az ember. De sajnos, hogy ne tegyenek ki az albérletből, hogy ne rúgjanak ki az iskolából, fizetni kell.

Mellette a tartozásokat is törleszteni kell.

Más életet szokott meg. Nyáron dolgozott, csak, egy összegbe megkapta a pénzt, nem kellett ételre italra költeni, most meg... hiába keres többet, de elmegy... albérlet, kaja, pia, ruha stb...

Ezt meg is értem, mert én sem ilyen élethez vagyok hozzá szokva. Próbáltam már én is link lenni, nem dolgozni, nem fizetni a dolgokat de az sem segített.

most ultimátumot kapott. Vagy elvonó vagy én.

Mert többet nem tartom sem a hátam sem a lelkiismeretem ha valakinek valami baja lesz.

2022. okt. 30. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!