Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt kapok gyógysz...

Mennyi idő alatt kapok gyógyszert, ha elmegyek a pszichiátriára és közlöm hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy nem fognak hinni nekem, mert hogy a skizofréneknek elvileg nincs betegségtudatuk. De én már jó ideje tudom. (Eddig nem tudtam elmenni, mert kiskorú voltam, és a szüleim nem hittek nekem.) Sokszor vannak nagyon durva hallucinációim a testemet illetően (pl hogy lyukak vannak a kezeimen, vagy paraziták másznak rajtam, ilyenkor az egész testem viszket) és ha becsukom a szemem akkor is "látom" ezeket magam előtt, nem tudok másra gondolni. Ez általában akkor jön elő, mikor stresszes vagyok, és ha valahogy sikerül kizökkennem, akkor fokozatosan elmúlik. Hallok hangokat is, legtöbbször röhögést, vagy gúnyolódást. Tudom hogy csak hallucinálok, mert ha pl végigsimítok a kezemen akkor érzem hogy nem lyukacsos a bőröm, de sokszor annyira bizarr dolgokat látok/hallok hogy hányingerem van és nagyon nyomaszt. Ha ezeket elmondom, milyen hamar kaphatok gyógyszert? Fognak hinni nekem?

2022. okt. 30. 21:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem biztos, hogy ezek skizofrénia tünetei. Sokféle betegség és személyisegzavar is járhat hallucinációval.


Teszt sem mindig mutatja. Nekem 2 tesztem volt 13 éve. Nem utaltak akut pszichózisra.


13 év alatt sem vált egyértelművé, hogy mi a bajom.


2 pszichoterapeuta képzettségű pszichiáter nem ért egyet.


Ugyanazon a helyen a régi orvosom szerint skizoaffektív zavarom van.


Biztos benne, hogy bipol depresszióm van. Emellé társulnak skizós tünetek. Hanghallás + egyéb haluk


Kizartnak tartja (én is), hogy border zavar megmagyarázná a hanghallást + többféle más halut + teveszmét.


Hanghallásra nem hatott régen gyógyszer.


2 évig szedtem antipszichót. Nagy adagot


Utána sok évig nem. Azóta hol szedek, hol nem, de baba adagot. Ennyinek nincs halu ellenes hatása.


Új orvosom (a régi a helyettese), szerint nem egyértelmű a bipol diag. Tünetileg igen, de lehet sok benne a lelki tényező. Lehet, hogy nem.


A hanghallàs szerinte valószínüleg diszociáció. Biztosan akkor lehetne tudni, ha antipszichóval próbálná kezelni. Ha halu, hatnia kell rá valamelyikének.


Ha disszociàció, akkor nem fog hatni.


Diagnosztizálás céljából nem fogok max adag antipszichót szedni. Hatastalnsàg esetén másikat. Aztán kombinációt. Végül Leponexet.

Ha disszoc tünet, ezek nem fognak hatni.

2022. nov. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem a pszichiátriára fogsz menni, hanem a pszichiátriai gondozóba. És rögtön írni fognak gyógyszert.


És igen, a tüneteid alapján valószínűleg skizofrén LEHETSZ, de lehet bármi más bajod is.


Az meg kész röhej, hogy valaki leírja, hogy skizofrén ne szedjen gyógyszert... atyaég. A skizofréneknél és bipoloknál ALAP a gyógyszer, amit akkor sem szabad elhagyni, ha éppen jól vagy jobban vannak.

2022. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

Nekem még èlt a skizofrénia diagom, mikor elvették a gyógyszert.


Bipolra is eleinte csak a hipomán és kevert fázisra kaptam gyógyszert. Amikor lecsengett, elhagyhattam.


Nekem nem tudják, h mi a bajom és mi nem. Ezt kifejtettem.

2022. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
Nekem meg az emberi tudatlanság kész röhej.
2022. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ezt mire érted?
2022. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Hogy maga az orvos hagyatta el velem velem a gyógyszereket, meg szerinte felesleges szedni olyannak, aki tud mellette élni.
2022. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ugyanez volt az indok.


Ìgy a hanghallást nem kezelték tovább. Egyébként sem hatott rá a gyógyszer (más tünette igen).


Szorongást, depressziót kezelték. De az ezekre szedett gyógyszereket is elhagyhatták. Sokáig semmit sem szedtem.

2022. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
Orvosok szerint azért nem érdemes szedni, mert a gyógyszerek leépítik az embert.
2022. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem építi le. Keress más orvost, ha ikyeneket mond.


Ha így lenne, senkinek, semmire nem adnának gyógyszert.


Skizofréniánál visszaesésnél még a haluk/téveszmék sikeres kezelése esetén sem mindig állítható helyrw az előző személyiseg szint.

2022. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

18-as.


Ráadásul több orvost írsz.


Ezzel az állítással nagyon rosszat teszel más betegeknek. Lehet valaki emiatt nem veszi be és visszaesik.

2022. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!