Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt kapok gyógysz...

Mennyi idő alatt kapok gyógyszert, ha elmegyek a pszichiátriára és közlöm hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy nem fognak hinni nekem, mert hogy a skizofréneknek elvileg nincs betegségtudatuk. De én már jó ideje tudom. (Eddig nem tudtam elmenni, mert kiskorú voltam, és a szüleim nem hittek nekem.) Sokszor vannak nagyon durva hallucinációim a testemet illetően (pl hogy lyukak vannak a kezeimen, vagy paraziták másznak rajtam, ilyenkor az egész testem viszket) és ha becsukom a szemem akkor is "látom" ezeket magam előtt, nem tudok másra gondolni. Ez általában akkor jön elő, mikor stresszes vagyok, és ha valahogy sikerül kizökkennem, akkor fokozatosan elmúlik. Hallok hangokat is, legtöbbször röhögést, vagy gúnyolódást. Tudom hogy csak hallucinálok, mert ha pl végigsimítok a kezemen akkor érzem hogy nem lyukacsos a bőröm, de sokszor annyira bizarr dolgokat látok/hallok hogy hányingerem van és nagyon nyomaszt. Ha ezeket elmondom, milyen hamar kaphatok gyógyszert? Fognak hinni nekem?

2022. okt. 30. 21:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
45%
Mi lett, kérdező?
2022. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!