Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komplex PTSD-nél vannak...

Komplex PTSD-nél vannak Flashback-ok?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

de még mennyire !!!!!!

de persze gondolom, egyénfüggő, mindenesetre akikről eddig tudtam, azoknak mind volt, csak a gyakoriság és az erősség volt a kérdés.

2022. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak itt látom, hogy olyan emberekre is rámondják a C-PTSD-t, akinek nincsenek Flashbackjai. Ezért kérdeztem.
2022. okt. 31. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

jó kérdés, hogy kötelező eleme-e, de azért döntően szokott lenni.

meg kell nézni a DSM-et, hogy most éppen mik a kritériumok a PTSD-hez

2022. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Ember, ne legyél már ennyire sötét kérlek. Nem minden PTSD-s vagy CPTSD-s beteg felel meg teljesen a diagnosztikai kritériumoknak. Attól, hogy valakinek nincsenek flashbackjei még lehet CPTSD-ben szenvedő. Egyébként meg a CPTSD-nek nem is kritériuma a flashback, az inkább PTSD-nél jellemző.
2022. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

teljesen nem is kell, ha jól tudom, a 6-ból 4 kritérium kell hivatalosan, de persze ettől még lehet ha csak 3 teljesül, akkor is rosszabbul van ...

azért írtam h nagyon egyéni ez a jelenség sztem.

2022. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A DSM-ben nem szerepel a C-PTSD, csak a PTSD. De a PTSD egyik formáját kell érteni alatta. Jellemzőek a flashback-ek, de minden eset egyéni, valakinek vannak, valakinek nincsenek.
2022. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Leggyakoribb tünet… legalábbis nálam biztos

Meg újra és újra lejatssza az agyam fejben a jelenetet

2022. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van flashback.
2022. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!